Ogrē – III Brīvdabas peldēšanas sacensības

[ A+ ] /[ A- ]

Ātrākie peldētāji 50 m distancē – ogrēniete Gaļina Šikina un valmierietis Gustavs Zālītis.

29. augusta pusdienlaikā, spītējot lietum un vēsajam laikam, Ogres vecupes pludmalē pulcējās 26 peldētāji, lai sacenstos 50 m un 400 m brīvā stila distancēs.

Sacensības organizēja biedrība «Ogres roņi» Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums» projekta «Peldēsim labiekārtotā pludmalē!» ietvaros. Sacensībās piedalījās vieni no labākajiem atklāto ūdeņu peldētājiem Latvijā. Sieviešu konkurencē 400 m uzvarēja rīdziniece Ilze Aigare (5:42,20), kura šogad piedalījusies visu trīs Baltijas Republiku rīkotajās sacensībās un čempionātos atklātajā ūdenī. Patīkami, ka arī labākais Latvijas atklāto ūdeņu peldētājs Mihails Sudakovs startēja šajā peldējumā, uzvarot 400 m distancē ar rezultātu 4:53,00 un pat izrādīja interesi par iespējām izmēģināt spēkus arī vēsākos ūdeņos. Viņš vienīgais no Latvijas ir piedalījies FINA rīkotajos Pasaules kausa izcīņas posmos, kur bija jāpeld arī 10 km distance, kas tiek pielīdzināta maratona skrējienam.

50 m brīvajā stilā sieviešu konkurencē uzvarēja ogrēniete Gaļina Šikina (0:52,82), bet vīriešu konkurencē Gustavs Zālītis no Valmieras (0:38,87). Jaunākajiem dalībniekiem bija 10, bet vecākajam – 59 gadi. Visaktīvākie bija Ogres novada peldētmīļotāji, bet bija arī dalībnieki no Rīgas, Valmieras, Saldus un Krimuldas novada. It īpaši daudz bija ziemas peldētāju, kuri pārstāvēja ziemas peldēšanas klubus «Ogres roņi», «Latvijas ronis» un jaundibināto klubu «Raganas roņi».

FOTOGALERIJA

Ritvara Raita foto