Ogrē labots domino šotu šova pasaules rekords

[ A+ ] /[ A- ]

Lords of Liquids bārmeņu komanda un viņu palīgi līksmo un gavilē – uzstādīts jauns domino šotu šova pasaules rekords.

11. jūnijā Ogres tirdzniecības centrs «Dauga» atzīmēja savas darbības gada jubileju. Svētku laikā notika arī kāds pasākums, kurš pretendē uz iekļūšanu Ginesa rekordu grāmatā – biedrības Lords of Liquids bārmeņi uzstādīja pasaules rekordu domino šota šovā, kas nu ir tieši 1111 kokteiļi nepilnas pusotras minūtes laikā.

Domino šotu šovs balstās uz domino kauliņu gāšanās principa – pirmā krītošā šota glāze pagrūž katru nākamo glāzi, izraisot ķēdes reakciju, kuras rezultātā apgāžas visas ar krāsainu kokteiļa sastāvdaļu pildītās glāzes. Taču viss nav tik vienkārši – mazās šotu glāzes ir saliktas uz lielāku glāžu malām, turklāt tā, lai tās gāžoties katra ar plunkšķi iekristu savā kokteiļa glāzē un izveidotu Bacardi Mojito kokteili. Šī trika sarežģītākā daļa ir tā sagatavošana – glāžu pieliešana un to novietošana vajadzīgajā pozīcijā tā, lai neviena mazā glāze neiekristu lielajā priekšlaikus vai arī nebūtu pārāk stabila un nepārtrauktu ķēdes reakciju.

Līdz pagājušai piektdienai zināmais domino šotu šova pasaules rekords bija 1007 kokteiļi. Tā pārspēšana bija ļoti sarežģīta un darbietilpīga, taču par godu tirdzniecības centra «Dauga» viena gada jubilejai bārmeņu biedrība Lords of Liquids komanda, kurā darbojās Gvido, Kaspars, Stasis, Diāna un Inese, izvēlējās pārspēt šo rekordu par 104 kokteiļiem, lai savu un Latvijas vārdu Ginesa rekordu grāmatās ierakstītu ar tik apaļu ciparu kā 1111. Tik liela domino šova veiksmīgai norisei bija vajadzīgas ne vien 2222 divu dažādu veidu glāzes, bet arī 300 litri kokteiļa sastāvdaļu.

«OVV» jau pēc rekorda uzstādīšanas sazinājās ar ogrēnieti Gvido Elksni – pazīstamu bārmeni un autosportistu, vienu no galvenajiem šīs idejas radītājiem un iedzīvinātājiem. Gvido atklāja, ka gatavošanās rekorda uzstādīšanai prasījusi vairāk kā divas nedēļas ļoti intensīva, radoša un mērķtiecīga darba. Jau 31. maijā notika ģenerālmēģinājums, kurā tika izmantoti 100 glāžu komplekti, kas bija pildīti ar ūdeni. Tas aizritēja sekmīgi, tomēr galvenā problēma bija: kā uz speciāli uzstādītā galda izvietos 1111 glāžu komplektus. Pareizais risinājums tika atrasts tikai divas dienas pirms rekorda uzstādīšanas.

Rekorda uzstādīšanas vakarā, lai arī ārā plosījās negaiss, tirdzniecības centrā «Dauga» apmeklētāju netrūka – veikali, piedāvājot kārdinošas atlaides, strādāja līdz pat pusnaktij, bet lielajā auto stāvlaukumā bija uzstādīta skatuve, lai ļaudis varētu papriecāties zaļumballē, kuru gan ievērojami patraucēja tas pats lietus. Jau labu laiku pirms pulksten 23, kad bija paredzēta rekorda uzstādīšana, vairums apmeklētāju pulcējās ap galdu, uz kura bija saliktas domino šotu glāzes. Gvido Elksnis pastāstīja, ka glāžu salikšana un piepildīšana vien prasījusi pamatīgu darbu, kas sācies jau no pulksten 17, bet pabeigts tikai 15 minūtes pirms pulksten 23, tātad – tieši laikā.

Pasākuma vadītāja Māra Grigaļa izklaidētā publika ar lielu nepacietību gaidīja šova sākumu, pēdējās minūtes laikā skaļi skaitot sekundes. Tieši pulksten 23 tirdzniecības centra «Dauga» valdes loceklis Edgars Kapusts izmantoja sev uzticēto godu, pagrūžot pirmo šotu glāzīti. Skatītāju sajūsmas kliedzienu un pērkona dārdu pavadīts, sākās domino efekts, pateicoties kuram nepilnas pusotras minūtes laikā pilnīgi visas 1111 mazās glāzītes, kurās bija Bacardi gaišais rums ar Monin zemeņu masu un piparmētru sīrupu (kopumā 300 litri kokteiļa sastāvdaļu), iekrita tieši tikpat daudzās lielajās glāzes, kurās bija salieta Sprite limonāde. Rekords bija uzstādīts, bet līdzjutējiem balvā tika 1111 kokteiļi, kas tika izdalīti desmit minūšu laikā.

Bārmenis Gvido arī neslēpa, ka pasākuma videomateriāli un citi nepieciešamie pierādījumi nosūtīti uz Londonu ar nolūku reģistrēt jauno domino šotu šova rekordu. Jācer, ka arī tas izdosies. Materiālā ziņā rekorda uzstādīšana izmaksājuši vairāk kā 2 000 latu, ja nebūtu atbalstītāju, summa būtu vēl lielāka.

Gvido Elksnis ir pazīstams ne tikai Ogrē, bet arī visā Latvijā. Viņš ir ne tikai veikli žonglējošs bārmenis un Latvijas čempions drifta braukšanā, bet arī dažādu pasākumu organizētājs. Daudzi droši vien atceras pagājušajā pavasarī Ogrē tapušo rekordlielo saldējuma kokteili, kura pagatavošanā bija iesaistīts pat spēkavīrs Ivars Kazeļņiks. Jautāts, kādi ir viņa tuvākie nākotnes plāni, Gvido atklāja, ka autobraukšanas jomā tā būs autoslaloma sacensību rīkošana, kas jau 20. jūnijā notiks trasē 333, bet kā bārmenis viņš šovasar plāno piedalīties veiklības konkursā, kas notiks Horvātijā.

Ritvara Raita foto