Ogrē sašaurinātas brauktuves un slidenas ielas

[ A+ ] /[ A- ]

Daudzviet ielas Ogrē kļuvušas tik šauras, ka autovadītājiem kļuvis gandrīz neiespējami samainīties.

Izlasīju «Ogres Vēstīs Visiem» rakstu «Kontrolēs sētnieku darbu, lai ietves netop par slidotavām». Esmu Ogres Valsts ģimnāzijas skolnieka mamma, un katru rītu bērns ar mašīnu jāved uz skolu (nedzīvojam Ogrē).

Meža prospektā uz ielas braucamās daļas ir tik daudz sniega, ka tāpēc stipri sašaurināta brauktuve. Samainīties divām vieglajām automašīnām ir grūti, bet, ja pretī patrāpās kāds busiņš – paši saprotiet – sastrēgums. Satiksmes intensitāte no rīta ir liela. Uz šīs ielas atrodas pat divas skolas! Vai tiešām tik grūti iztīrīt piebrauktuves pie skolas? Atminos, pagājušajā gadā bija līdzīga problēma. Tad sazvanīju attiecīgos dienestus un saņēmu atbildi, ka viss esot kārtībā?!? Tādēļ šogad nemaz negribas mēģināt zvanīt.

Pati neesmu šofere, tādēļ nevar teikt, ka sieviete neprot braukt un tad sūdzas. Braucējs ir vīrs ar krietnu gadu stāžu braukšanā, kam nav problēmu kaut kur iebraukt u.tml. Brauktuve tiešām ir šaura.

Arī Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis norāda, ka vietām uz ceļiem veidojas bīstamas situācijas – divu joslu vietā atlikusi pusotra. Savukārt pēc sniega kušanas uz ceļu seguma daudzviet izveidojušās nepatīkamas bedres. Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis skaidro, ka sniega izvešana vairs nav plānota, arī sniega, kas sašaurina brauktuves, šķūrēšana nav iespējama, jo tas prasītu papildu izdevumus, kādu pašvaldībai nav. Savukārt uz ielām izveidojušās bedres tiks labotas izlases kārtībā.

Laika apstākļu rezultātā ietves kļuvušas slidenas, iedzīvotāji sūdzas par nepietiekami kaisītām ietvēm. Problēmas rada tas, ka daudzviet krustojas privātās un pašvaldības teritorijas, kur katrā no tām atbild īpašnieks. Pašvaldības aģentūras «Mālkalne» tehniskais direktors Alberts Vilcāns informē, ka ietves regulāri tiek kaisītas ar smilti, bet lietus laikā smilts ātri vien tiek noskalota.

AS «Latvijas autoceļu uzturētājs» Ogres ceļu rajona izpilddirektors Egils Pētersons skaidro, ka efektīvāk ceļus un ietves būtu kaisīt ar sijāto granti, bet tā ir salīdzinoši dārgāka un Ogres rajonā nav pieejama. Savukārt ar granti kaisīt nav iespējams, jo tajā atrodas arī lielāki akmeņi, kuri neiziet caur kaisīšanas iekārtām. Šobrīd ceļi tiek kaisīti ar grants un smilts maisījumu, kur akmentiņu apmērs nav lielāks par četriem milimetriem. Tiek izmantota metode, kad ar autogreideri tiek rievota ceļa seguma virskārta, tajā iekaisot smilti, kur tā iesalst, bet arī tas pie šādiem laika apstākļiem nav pietiekami efektīvs risinājums. Vietās, kur veidojas bīstamas situācijas un nepieciešams paplašināt ceļu brauktuves, E. Pētersons iesaka izmantot nesen iegādāto lāpstu frontālam iekrāvējam, kas arī tiks izmantota, bet šo procesu apgrūtina ielu malās atstātās automašīnas. Plānots, ka paplašināt varētu Pirts ielas un Grīvas prospekta ielas braucamo daļu, nošķūrējot gar ceļa malām esošos sniega vaļņus.

P. Špakovskis iesaka izvērtēt, vai nākamā gada ziemas sezonā nebūtu lietderīgāk domāt par sijātās grants iegādi, kas ir efektīvāka un nepieciešama mazākos daudzumos, jo lietus laikā tik ātri nenoskalojas, informē Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Dzintras Dzenes foto