Ogrē acu priekšā nobrūk mājas daļa

[ A+ ] /[ A- ]

Gaišā dienas laikā Ogrē, Kalna prospektā 9, nobrukusi daļa ēkas. Mājas īpašnieks pašvaldībai zināms, taču nesteidz sakopt savu īpašumu.

Ogrē acu priekšā nobrūk mājas daļa

Dzintra Dzene

Otrdienas rītā, 24.martā, «OVV» saņēma kāda satraukta mūsu lasītāja zvanu: «Gāju gar Ogres mūzikas skolu un ieraudzīju, kā ielas pretējā pusē manā acu priekšā pēkšņi nobrūk mājas daļa!»

Kā noskaidroja «OVV», minētā ēka jeb precīzāk – grausts Ogrē, Kalna prospektā 9, Ogres novada pašvaldībai ir labi zināms. Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs skaidro, ka šī ēka pieder privātpersonai. «Ogres novada būvvaldes speciālisti iepriekš jau vairākkārt ir apsekojuši šo avārijas stāvoklī esošo ēku. Komunikācija par bīstamības novēršanu ar ēkas īpašnieku notiek jau no 2018.gada sākuma. Šajā laikā būvvalde ir gan apsekojusi ēku, gan sagatavojusi atzinumus, gan pieņēmusi vairākus lēmumus par būves, kura ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi, bīstama vai bojā ainavu, sakārtošanu vai nojaukšanu. Īpašniekam ar Ogres novada būvvaldes lēmumu uzdots novērst konstatēto bīstamību,» skaidro N.Sapožņikovs.

Pagaidām vienīgais, ko ir izdevies panākt, – ēku norobežot, tāpēc, par laimi, tās daļēja sabrukšana nav varējusi apdraudēt garāmgājējus, kuriem tur nevajadzētu būt, jo celtni ieskauj nožogojums.

N.Sapožņikovs piebilst, ka būvvaldes lēmumu apstrīdēšana un pārsūdzēšana neaptur to darbību. «Ja kāds no attiecīgajiem lēmumiem netiek pildīts, iestāde var nodrošināt tā izpildi, piemērojot aizvietotājizpildi un citus Administratīvā procesa likumā (APL) noteiktos piespiedu izpildes līdzekļus. Papildus APL noteiktajiem gadījumiem, kad ar lēmuma izpildi saistītus izdevumus sedz lēmuma adresāts, izdevumus, kas saistīti ar iepriekšējā stāvokļa atjaunošanu, sedz būves īpašnieks,» norāda N.Sapožņikovs.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!