Ogrē būs Plostnieku un zvejnieku svētki

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada domes 21.jūnija sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par atļaujas izsniegšanu SIA «Ticketpoint» Plostnieku un Zvejnieku svētku rīkošanai Ogrē no 14.jūlija pulksten 17 līdz 15.jūlija pulksten 5. To norise paredzēta gan Ogres estrādē, gan abos Ogres upes krastos. 

Pasākuma organizators «Ticketpoint» valdes loceklis Nils Ketners norāda, ka pirms diviem gadiem Ogres estrādē, bet pērn uz Ogres salas noticis pasākums «Lecam pa vecam», bet šogad, ņemto vērā to, ka Ogre atrodas divu upju krastos, radusies doma sarīkot Plostnieku un zvejnieku svētkus. Izdošanās gadījumā tie varētu kļūt par jauku tradīciju, turklāt organizējot dažādus tematiskus pasākumus plašākā teritorijā – arī pie tā sauktā Varžu dīķa un dambīša ar dažādām sportiskām aktivitātēm. «Leģenda vēsta, ka pilsētas vārds radies no vārda «zutis» (krieviski «угри»), tātad zivs. Vēsturē Ogres upe bijusi bagāta ar zušiem, vēl pagājušā gadsimta 30. gados Ogre bijusi plostnieku un laivinieku apmešanās vieta. Plostnieku vairs nav, taču interese par abu upju – Ogres un Daugavas – ūdeņu bagātību gan ir. Makšķernieku netrūkst. Ņemot vērā pilsētas atrašanās vietu un ceļot godā tās norises agrākos laikos, šogad tiek aizsākta jauna tradīcija un veidota jauna pieturvieta plostnieku un zvejnieku svētkiem – atzīmējot tos ar grandiozu koncertprogrammu Ogres estrādē un Ogres upju krastos, visas dienas garumā, līdz vakaram un vēl ilgāk, ar dažādām aktivitātēm visai ģimenei uz ūdens un pie ūdens. Uz Līkā tilta plānots izvietot vēsturisku foto galeriju, vakara daļā izgaismot pašu tiltu. Visas aktivitātes pie Līkā tilta un Ogres upes krastos būs bez maksas,» skaidro N.Ketners.

Ogres novada pašvaldībā ir notikusi visu atbildīgo dienestu sanāksme, kuras laikā pārrunāti aktuālie jautājumi gan saistībā ar satiksmes organizēšanu, gan kārtības nodrošināšanu, gan teritorijas sakopšanu pēc pasākuma, kā arī drošību uz ūdens.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis norāda, Ogres estrāde atrodas pilsētas centrā, tāpēc, rīkojot pasākumus, kas paredzēti līdz agrai rīta stundai jārēķinās ar tiem iedzīvotājiem, kuri pēc saspringtās darba nedēļas vēlas atpūsties mierā un klusumā. «Ir jārespektē gan to iedzīvotāju vēlmes, kuri grib baudīt koncertu, gan to, kuri vēlas atpūsties, tāpēc pēc pulksten 24 mūzika ir jāpieklusina. Turpmāk noteikumos par pasākumu organizēšanu ir jāiekļauj punkts, kas nepieciešamības gadījumā paredz skaļuma mērītāju izsaukšanu par pasākuma organizatoru līdzekļiem, jo mums ir jāspēj atrast līdzsvars starp dažādām sabiedrības interesēm,» norāda E.Helmanis.

Dzintra Dzene