Ogrē izved sniegu no skvēra un gājēju pārejām

[ A+ ] /[ A- ]

No Ogres skvēra aizvadītajā piektdienā tika izvestas 60 tonnas sniega.

No Ogres skvēra aizvadītajā piektdienā tika izvestas 60 tonnas sniega.

Ogres novada pašvaldība informē, ka saistībā ar lielo sniega daudzumu, pieņemts lēmums izvest sniegu no gājēju pārejām, lai tādējādi uzlabotu brauktuvju pārredzamību. Sniegs aizvadītās nedēļas nogalē izvests arī no Ogres skvēra.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis aizvadītajā piektdienā sasauca sapulci, kurā piedalījās izpilddirektors Pēteris Dimants un pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» direktors Aigars Briedis, lai risinātu jautājumu par esošo situāciju saistībā ar sniega izvešanu.

Sniega vaļņu veidošanās pie gājēju pārejām traucē autovadītājiem pārredzēt ceļu, tādējādi apdraudot gājēju drošību, kuri vēlas šķērsot ielas braucamo daļu.

Sākotnēji sniegs tika izvests tieši no skolu tuvumā esošajām pārejām, lai šonedēļ, dodoties skolas gaitās, bērni varētu justies drošāk.

Par pilsētas skvēra, ietvju, veloceliņu un daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu tīrīšanu Ogrē gādā pašvaldības aģentūra «Ogres namsaimnieks». Tās pārziņā šim nolūkam ir sešas tehnikas vienības un 136 sētnieki. Aizvadītajā nedēļā viņiem darba netrūka, it īpaši iekšpagalmos, kur novietotās automašīnas traucē strādāt sniega tīrīšanas tehnikai. Ņemot vērā ievērojamo sniega daudzumu, piektdien no Ogres skvēra četrās stundās tika izvesti 60 kubikmetri sniega.

P/A «Ogres namsaimnieks» Ceļu un pilsētvides nodaļas vadītājs Pēteris Bužers informē, ka pilsētā sniegu novāc arī firmas «Ceļdaris» un Latvijas Autoceļu uzturētāja darbinieki. «Ceļdaris» intensīvas snigšanas apstākļos strādā ar piecām tehnikas vienībām, tikpat tehnikas vienību izmanto arī Latvijas Autoceļu uzturētājs.

Sinoptiķi sniegu sola arī šajā nedēļā, tāpēc ceļu uzturētāji turpinās strādāt pastiprinātā režīmā.

Dzintra Dzene

 

Dzintras Dzenes foto