Ogrē, J.Čakstes prospektā, uzsākta bērnu rotaļu laukuma izbūve

[ A+ ] /[ A- ]

«OVV» jau rakstīja, ka Ogrē, starp Ogres upi un Ogres estrādi, pārejot pāri pontona laipām, – kreisajā pusē, līdzās J.Čakstes prospektam, kas tautā saukts par Jāņa Čakstes parku un ir vēsturiska ogrēniešu rekreācijas zona, plānots izbūvēt bērnu rotaļu laukumu.

Projekta «Teritorijas labiekārtošana Jāņa Čakstes prospektā 1, Ogrē» ietvaros tiks izbūvēts bērnu rotaļu laukums 975 kvadrātmetru platībā ar gumijas segumu trīs zonējumos un «KOMPMAN» rotaļu iekārtas, kas paredzētas bērniem vecumā no viena līdz 13 gadiem. Būs trīs iebūvēti batuti (viens lielāks un divi mazāki), klinšu kāpšanas iekārta, 2,5 metrus augsta virvju konstrukcija, āra mūzikas instruments – ksilofons, kā arī vairākas mazas iekārtas: šūpoles – balansieris, atsperšūpoles. Tāpat četras šūpoles – divas ar grozu, vienas klasiskas un vienas – ģimenes, uz kurām varēs vienlaikus šūpoties gan mazāks bērns, gan kāds no pieaugušajiem (you and me). Bērniem būs iespēja izklaidēties nelielā bērnu pilsētiņā ar slīdkalniņu (paredzēts bērniem vecumā no trim līdz sešiem gadiem), kā arī rotaļu kompleksā ar rotējošiem elementiem, kas paredzēts bērniem no piecu līdz 12 gadu vecumam. Neparastākās no iekārtām būs virvju iekārtas un rotaļu komplekss ar rotējošiem elementiem.

Pārejot pāri laipām, uz laukumu vedīs divi celiņi. Viens no tiem – grants celiņš, kas tālāk pāri pļavai vīsies pa metāla konstrukciju, kura izbūvēta, to nedaudz paceļot virs pļavas, tā saglabājot dabisko pļavu un apmeklētājos radot sajūtu, ka rotaļu laukums atrodas pļavā. Šāda konstrukcija apskatāma Latvijas Nacionālajā botāniskajā dārzā Pārdaugavā. Arī otrs celiņš būs grants seguma, ar koka nožogojumu kontrolētai gājēju kustībai.

Paralēli projekta ietvaros tiks izbūvēts brauktuves pieslēgums J.Čakstes prospektam, velonovietnes ar deviņiem veloturētājiem, atsevišķi atvērtās lietus ūdens atvades risinājumi (caurtekas, ievalces) un rotaļu laukuma apgaismojums.

Tiks ierīkoti arī dažādi dekoratīvie stādījumi – ziemcietes un rododendri, veikta zaļās zonas atjaunošana un jauna zāliena ierīkošana, kā arī labiekārtojuma elementu izbūve – soliņi, atkritumu urnas, urnas dzīvnieku izkārnījumiem, infostends. Rotaļu laukums būs nožogots, naktī – slēgts, darbosies videonovērošana.

Līdz šim laukumā jau ir izbūvēts apgaismojums. Notiek sagatavošana rotaļu iekārtu pamatņu izbūvei.

Ogre novada pašvaldības darbinieki informē: lai īstenotu teritorijas labiekārtošanu, tika izsludināti divi publiskā iepirkuma konkursi – par teritorijas labiekārtošanu un apgaismojuma izbūvi. Publiskā iepirkuma rezultātā Ogres novada pašvaldība 9.aprīlī noslēdza līgumu ar SIA «ML Asphalt» par šīs teritorijas labiekārtošanu. Projekta realizēšanai nepieciešamais finansējums – 357 212.78 eiro, kas ir 100 procenti pašvaldības finansējums. Bet 15.aprīlī publiskā iepirkuma rezultātā Ogres novada pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA «EdAn ELEKTRO» par apgaismojuma izbūvi. Projekta realizēšanai nepieciešamais finansējums – 14 258.65 eiro. Projekta būvuzraudzību veic SIA «Akorda», ar kuru līgums tika noslēgts 16.aprīlī. Visu būvdarbu izpildes termiņš ir četri mēneši no darbu uzsākšanas, tātad darbi tiks pabeigti augustā.

Marta Poga