Ogrē karantīnā devušies gan vairāki skolēni un pedagogi, gan PMLP nodaļas darbinieki

[ A+ ] /[ A- ]

Ogrē karantīnā devušies gan vairāki skolēni un pedagogi, gan PMLP nodaļas darbinieki

Dzintra Dzene

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sniegtā informācija liecina, ka sakarā ar darbinieka inficēšanos ar vīrusu Covid – 19 Ogres nodaļa ir slēgta līdz 2.novembrim un visi iepriekšējie pieraksti atcelti. Ar Covid – 19 saslimis arī kāds Ogres 1.vidusskolas skolēns, līdz ar to viņa klases biedri un skolotāji nonākuši karantīnā.

Klienti, kuri PMLP Ogres nodaļā laika posmā no 20. līdz 30. oktobrim veikuši iepriekšēju pierakstu personu apliecinošu dokumentu (pases vai eID kartes) noformēšanai, aicināti sazināties ar Aizkraukles nodaļu, zvanot uz tālruni 65123271 vai arī pieteikties apmeklējumam jebkurā citā teritoriālajā nodaļā.

Ja nepieciešams saņemt jau sagatavotos dokumentus (pasi vai eID karti, vai uzturēšanās atļaujas eID karti) pirms 2.novembra, klienti, kuri iepriekš pierakstījušies Ogres nodaļas apmeklējumam laika posmā no 20. līdz 30.oktobrim aicināti sazināties ar Personu apliecinošu dokumentu departamentu, zvanot uz tālruni 67219244 vai rakstot uz e – pastu: pases@pmlp.gov.lv. Iepriekš vienojoties par datumu un laiku, dokumentus būs iespējams saņemt Pārvaldes Rīgas 1. nodaļā, Rīgā, Čiekurkalna 1. līnijā 1, k – 3.

Plašsaziņas līdzekļi jau vēstīja, ka, konstatējot saslimšanu ar Covid – 19 kādam Ogres 1.vidusskolas skolēnam, karantīnā nonākuši viņa 24 klasesbiedri un septiņi pedagogi. Saslimis ir kāds 4.klases skolēns, un viņa kontaktpersonām noteikta karantīna līdz 30.oktobrim. Attiecīgi līdz tam mācības viņa klasei norit attālināti.

Tāpat Ogres novada pašvaldības darbinieki informē, ka Covid – 19 skāris kādu pirmsskolas izglītības iestādi, kurā saslimis viens audzēknis. Karantīna noteikta vienai grupiņai, kurā mācās 20 bērni un pieciem pedagogiem, tostarp, grupiņas audzinātājām un mūzikas un sporta pedagogiem. Arī šajā gadījumā karantīna noteikta līdz 30.oktobrim.

Vīrus Covid – 19 konstatēts arī kādam Ogres novada pagasta pārvaldes vadītājam. Šai personai atnācis paziņojums no lietotnes «Apturi Covid», ka tā bijusi kontaktā ar Covid – 19 pozitīvu personu, un, veicot testu, inficēšanās apstiprināta.

Pašvaldības darbinieki norāda, ka Ogres novada domē kopš 15.oktobra ieviests stingrāks režīms, nosakot izmaiņas klientu pieņemšanas kārtībā. Tā, piemēram, klientu centru var apmeklēt, izmantojot parādes durvis, bet citur pieņem tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Dzimtsarakstu nodaļā iepriekšējs pieraksts gan nav jāveic.

Iepriekš Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs informēja, ka līdz 12.oktobrim Ogres novada izglītības iestādēs pašizolācijā bija nonākuši četri skolēni un viena skolotāja.

Pēc izglītības iestāžu vadības sniegtās informācijas novada izglītības pārvaldei, divās Ogres novada izglītības iestādēs tobrīd četri skolēni atradās mājās pašizolācijā, jo viņu ģimenes locekļiem bija konstatēta saslimšana ar Covid – 19. Divi skolēni bija no vienas ģimenes.

Pašizolācijā atradās arī viena skolotāja, kuras ģimenes loceklim tika konstatēta saslimšana ar Covid – 19.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati uz 25.oktobri, Ogres novadā kumulatīvais 14 dienu saslimušo skaits pieaudzis līdz 24 iedzīvotājiem, Ikšķiles novadā – līdz astoņiem, bet Ķeguma un Lielvārdes novadā saglabājies līmenī no vienas līdz piecām personām.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!