«Ogre» – Latvijas vicečempione handbolā

[ A+ ] /[ A- ]

«Ogre» Latvijas vicečempione handbolā

Ritvars Raits

29.maijā par Latvijas vicečempioni handbolā kļuvusi HK «Ogre», kas arī finālsērijas trešajā mačā atzina titulētās komandas «Tenax Dobele» pārākumu 25:44 (12:28). Sudraba medaļas ir atkārtots Ogres handbolistu līdz šim labākais sasniegums, vēl mūsējiem savulaik izdevies izcīnīt arī bronzas godalgas.

Jau finālsērijas pirmajās divās spēlēs «Tenax Dobele» pieteica pretenzijas uz čempionu kausu, savā laukumā uzvarot «Ogri» ar 37:27, bet Ogrē svinot panākumu ar 45:34. Pirms trešās finālspēles, kas notika Dobelē, pašreizējie čempioni pauda, ka ļoti gribētu, lai apbalvošanas ceremonija notiktu viņu laukumā.

Sērijas trešajā spēlē vēl nebija aizritējušas divas pilnas minūtes, kad Dobeles komanda jau izvirzījās vadībā ar 2:0. Ogrēnieši nopelnīja divu minūšu noraidījumu, bet tas netraucēja mūsējo uzbrukuma līderim Tomam Lielajam ar precīzu metienu nodzēst savas komandas nulli no rezultātu tablo – 1:2. Pēc minūtes vēl vienus vārtus guva dobelnieki (1:3), jāsaka, ka šajā mačā «Tenax Dobele» vadības grožus no rokām neizlaida ne uz mirkli. 15.minūtē dobelniekiem bija sešu vārtu pārsvars (12:6), bet pēc pirmā puslaika rezultāta starpība bija vēl graujošāka – 28:12. Arī otrajā puslaikā Dobeles handbolisti turpināja būt pietiekami produktīvi uzbrukumā, galarezultātā svinot ļoti pārliecinošu uzvaru ar 44:25. Jāpiebilst, ka «Tenax Dobele» šosezon Latvijas čempionātā tā arī netika pārspēta ne reizi.

Ogres komandā šī mača labākā spēlētāja balvu saņēma Jānis Bauze, kurš guva sešus vārtus. Seši goli arī Vjačeslava Rutkas kontā, pa četriem vārtiem iemeta Renāts Hovratovičs un Toms Lielais, divus – Aivars Čikuts, bet pa vieniem – Edijs Putniņš, Andris Pozņaks un vārtsargs Andis Silnieks. Par finālsērijas labāko spēlētāju Ogres komandā tika atzīts Renāts Hovratovičs.

HK «Ogre» sastāvs 2020./2021.gada sezonā: Andis Silnieks, Mārtiņš Dāvidnieks, Edijs Putniņš, Andrejs Mancurovs, Renāts Hovratovičs, Arvis Laganovskis, Deniss Ignatjevs, Edgars Iljinihs, Andris Pozņaks, Artūrs Mikučs, Toms Lielais, Jānis Bauze, Vjačeslavs Rutka, Rolands Ivanovs, Ruslans Aleksejevs, Reinis Sļusarevs, Aivars Čikuts, Tomass Tereškovs, spēlējošais galvenais treneris Andris Molotanovs, trenere Natālija Kudrjavceva un treneris Andris Sosnars.

Handbolistiem sezona vēl gan nav noslēgusies, jo vēl paredzēts Latvijas Kausa izcīņas turnīrs. Izloze jau ceturtdaļfinālā ogrēniešus savedusi kopā ar ļoti spēcīgu pretinieci – Latvijas čempionāta bronzas medaļnieci «Celtnieks Rīga».

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!