Ogrē nolaidusies Bētlemes zvaigzne

[ A+ ] /[ A- ]

Ogrē nolaidusies Bētlemes zvaigzne

Dzintra Dzene

23.decembrī Ogrē, iepretim Ogres novada pašvaldības ēkai, spoži iemirdzējās lielākā vienapjoma dekorācija Baltijas valstīs – Bētlemes zvaigzne. Tā priecēs ogrēniešus un pilsētas viesus, papildinot citas iepriekšējos gados Ogrē veidotās Ziemassvētku dekorācijas – izgaismoto pilsētas skvēru, Katrīnas I karieti Mālkalnes prospektā, kā arī eņģeļus, kas rāda ceļu tagad uz ikvienu dievnamu lielajā Ogres novadā.

Ogres novada pašvaldības Komunikāciju nodaļas darbinieki informē, ka par Ziemassvētku galvaspilsētu dēvētajā Ogrē jaunā Ziemassvētku dekorācija «Bētlemes zvaigzne» ir uzņēmuma «December Design» dizainera Kristapa Štobja radītā lielākā vienapjoma Ziemassvētku vides dizaina konstrukcija Baltijas valstīs.

«Bētlemes zvaigzne» ir arī līdz šim lielākais «December Design» veidotais gaismas objekts. Iespaidīgās dekorācijas tapšanā dizaineru Kristapa un Elīnas Štobju vadībā piedalījušies dažādu jomu un profesiju pārstāvji, vairāki dizaineri, arhitekti un būvinženieri. Grandiozās Ziemassvētku dekorācijas svars ir 2,4 tonnas, un tā veidota no vairāk nekā 66 tūkstošiem metru LED diožu virteņu, kas savijas vairāk nekā sešos kilometros.

«Bētlemes zvaigzne» ir viens no Ziemassvētku simboliem, saukta arī par Ziemassvētku zvaigzni. Tā bijusi gan diskusiju objekts astronomu vidū, gan arī tai ir svarīga loma kristīgajā ticībā. Zvaigzne reiz iemirdzējusies debesīs, norādot Austrumu gudrajiem, ka Jēzus ir dzimis.

«Pastāv leģenda, ka īpaši cilvēki dzimst zem īpašām zvaigznēm. Tās sargā un izgaismo ceļu. Bētlemes zvaigzne rāda virzienu uz ko tīru, skaidru un svētu. Gada tumšākajā laikā mēs visi meklējam ceļu uz gaismu, un šogad Ogrē ikvienam ir iespēja simboliski ieraudzīt savu brīnumaino zvaigzni,» stāsta idejas autors Kristaps Štobis.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!