Ogrē peldēties Daugavā neiesaka, bet Lielvārdē pat aizliedz

[ A+ ] /[ A- ]

Arī 2018. gada peldsezonā vairākas pašvaldības ir organizējušas un finansējušas paraugu ņemšanu peldvietās, kuras nav iekļautas Ministru kabineta noteikumos kā oficiālas peldvietas. Veselības inspekcijas mājas lapā pieejami ūdens analīžu rezultāti Ogres un Lielvārdes novada neoficiālajās peldvietās, kur norādīts, ka šobrīd nebūtu ieteicams peldēties Daugavā.

Ogres novada neoficiālajās peldvietās ūdens paraugi ņemti 18.maijā un konstatēts, ka lielākoties rādītāji atbilst normai, izņemot peldvietu Ogrē, Alunāna ielā.

Baseinā pie skolas Madlienas pagastā E.coli rādītājs ir 31, bet enterokoku – 17. Ogres Vecupē, Ogrē, Salas ielā 2, attiecīgi 15 un 5, Ķeipenes pagasta Plaužu ezerā E.coli ir tikai 2 un tikpat enterokoku. Savukārt Rīgas HES ūdenskrātuvē Ogrē, J.Alunāna ielā, peldēties nav ieteicams, jo enterokoki ievērojami pārsniedz normu un ir 410! E.coli atbilst normai un ir 57. Ogres HES ūdenskrātuvē Ogrē, Brīvības ielā 124/126, attiecīgi 6 un 27, Ogres upē pie Hipodroma Ogresgala pagastā 17 un 31, Madlienas pagasta vilku karjerā 35 un 2, Mežezerā Kalnāju mežos (4 un 0), kā arī Madlienas pagasta Plaužu ezerā ūdens ir vistīrākais (1 un 1).

Savukārt Lielvārdes novadā 30.maijā ņemtie ūdens paraugi liecina, ka Rītupītes peldvietā peldēties drīkst ( E.coli 3 un enterakoki 90), bet Daugavā peldvietā «Austriņu ceļš» peldēties kategoriski aizliegts, jo eneterokoki ievērojami pārsniedz normu un ir 580. E.coli ir tuvu normai – 410.

Dzintra Dzene