Ogre pievienojas Latvijas Lielo pilsētu asociācijai

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva No 14.aprīļa Latvijas Lielo pilsētu asociācijai piepulcējies desmitais biedrs – Ogres valstspilsēta.

Ogre pievienojas Latvijas Lielo pilsētu asociācijai

Dzintra Dzene

Trešdien, 14.aprīlī, notika attālināta preses konference par sadarbības līguma noslēgšanu starp Ogres novada pašvaldību un Latvijas Lielo pilsētu asociāciju (LLPA). Turpmāk LLPA pārstāvēs 10 lielāko Latvijas pilsētu intereses. Tiesa gan, par pilntiesīgu LLPA dalībnieci Ogre kļūs tikai uzreiz pēc šā gada pašvaldību vēlēšanām, kas paredzētas 5.jūnijā. Līdz tam laikam spēkā būs starp LLPA un Ogres novada domi noslēgtais sadarbības līgums, kas paredz, ka Ogres pārstāvji varēs piedalīties asociācijas organizētajās sanāksmēs un paust viedokli par jebkuru LLPA biedru intereses skarošu jautājumu, līdzdarbojoties bez balsstiesībām.

Preses konferencē piedalījās LLPA prezidents, Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, LLPA izpilddirektors Viktors Valainis un Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

V.Valainis pauda gandarījumu par Ogres pievienošanos LLPA, atzīstot, ka lielo pilsētu saime iegūs ļoti spēcīgu un pieredzējušu biedru. «Tas, ka Ogre pievienojas, viennozīmīgi asociācijai ir liels ieguvums. Tas ir otrs lielākais novads aiz Rīgas pēc iedzīvotāju skaita. Mēs arī tiekamies ar dažādu jomu ministriem, mūsu viedoklī ieklausās, un tas tiek ņemts vērā pašvaldībām ļoti svarīgu jautājumu risināšanā visdažādākajās jomās. Man ir prieks, ka Ogres jaunais novads pievienojas, un Lielo pilsētu asociācija ar šo soli paliek vēl stiprāka,» atzina V.Valainis, uzsverot, ka valsts pilsētu apvienošanās vienā organizācijā ir gan liels pienesums valdībai un Saeimai, gan arī pašām valsts pilsētām, strādājot Latvijas un Eiropas līmenī, kā arī ārpus Eiropas Savienības robežām.

«Ogre vienmēr bijusi stipra un valstiski domājoša pilsēta un novada centrs, kas zina, ko vēlas panākt. Līdz ar valstspilsētas statusa iegūšanu Ogrei pavērušās jaunas iespējas, tostarp pievienošanās LLPA. Esmu pārliecināts, ka lielākie ieguvēji būs Ogres novada iedzīvotāji, kuru intereses pašvaldība varēs aizstāvēt jaunā līmenī, sekmējot tālāku izaugsmi. Apsveicu Egilu Helmani un novēlu ražīgu darbu mums visiem,» saka G.Truksnis.

E.Helmanis neslēpj prieku un gandarījumu par novada centra jauno statusu, kas pilsētai un visam novadam kopumā sniegs daudz priekšrocību. «Esmu pārliecināts, ka valstspilsētas statuss dos plašākas iespējas ne tikai Ogres, bet visa jaunā Ogres novada attīstībai un izaugsmei. Mums būs plašākas iespējas piedalīties investīciju projektos, saņemt lielāku valsts atbalstu, līdz ar to jaunais statuss veicinās visu Ogres novada iedzīvotāju labklājības līmeņa paaugstināšanos – ikvienas pašvaldības uzdevums taču ir strādāt tās iedzīvotāju labā. Savukārt sadarbība uz līguma pamata ir svarīgs posms, kas dos mums iespēju izprast LLPA darbības būtību, mērķus un uzdevumus,» saka E.Helmanis.

«OVV» jau rakstīja, ka tiesības kļūt par LLPA biedru Ogre novads ieguva, balstoties uz 2020.gada 10.jūnijā pieņemto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas paredz Ogres pilsētai noteikt valstspilsētas statusu. LLPA biedru kopsapulcē šā gada 17.februārī tika pieņemts konceptuāls lēmums sadarboties ar Ogres novada domi. Lēmums pievienoties asociācijai 18.martā ir pieņemts Ogres novada domes sēdē.

LLPA dibināta 2001.gada 23.augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomiskajā, saimnieciskajā un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri šobrīd ir deviņas lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils un Valmiera. No 14.aprīļa tām piepulcējies desmitais biedrs – Ogres valstspilsēta.

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!