Ogrē šodien darba iespēju festivāls «Visiem!» un mājražotāju tirdziņš

[ A+ ] /[ A- ]

Ogrē šodien darba iespēju festivāls «Visiem!» un mājražotāju tirdziņš

Dzintra Dzene

Šodien, 13.maijā, visas dienas garumā Ogres novada Kultūras centra teritorijā ikviens aicināts piedalīties darba iespēju festivālā «Visiem!», kā arī apmeklēt mājražotāju un amatnieku tirdziņu. Tas ir festivāls, kurā aicināts piedalīties ikviens – neatkarīgi no vecuma, veselības un sociālā statusa.

Festivālā no pulksten 12 līdz pulksten 17 vairāk nekā 40 uzņēmēji aicinās interesentus iepazīt un izmēģināt spēkus dažādās profesijās, stāstīs par sava uzņēmuma darba ikdienu un veicamajiem pienākumiem. Pasākumā tiks pārstāvētas visdažādākās nozares –  floristika, šūšana, automehānika, darbs ar pacēlājiem, vasaras nometņu organizēšana, būvniecība, konditoreja, skaistumkopšana u.c. Katram būs iespēja atrast sev piemēroto arodu un iepazīt gan profesiju, gan potenciālo darba devēju.

Festivālu organizē Ogres novada pašvaldības pārstāvji sadarbībā ar sociālo uzņēmumu «Ligero». Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale norāda, ka Ogres novada pašvaldība kopš 2019.gada bijusi viena no pirmajām pašvaldībām, kas uzsākusi aktīvu līdzdalību sociālās uzņēmējdarbības attīstībā.

«Visa centrā ir jābūt cilvēkam – katram mūsu novada iedzīvotājam, kuram nepieciešama šāda veida palīdzība. Tie ir cilvēki, kas ilgstoši dzīvojuši no valsts un pašvaldības piešķirtajiem atbalsta veidiem un ir sapratuši, ka viņi var strādāt, saņemt papildus līdzekļus, un veidot savu dzīvi labāku. Piemēram, arī bērnu – invalīdu vecāki nevar strādāt astoņas stundas, arī viņiem jāpalīdz atrast piemērotu darbu. Nereti grūtības atrast darbu ir arī jauniešiem, kuri pabeiguši kādu mācību iestādi, jo tiek prasīta iepriekšējā darba pieredze. Ir arī gados vecāki cilvēki, kuri palikuši bez darba, bet  līdz pensijai kāds laiciņš vēl jāpastrādā. Arī viņiem nepieciešams darbs. Nāciet uz festivālu, uzziniet, kādi ir piedāvājumi, arodi. Latvijā ir arī Ukrainas civiliedzīvotāji, kuri meklē darbu. Tā ir satikšanās vieta visiem!» tā D.Bārbale.

Uzņēmuma «Ligero» vadītāja Liene Reine – Miteva piebilst, ka festivāls ir vieta, kur brīvā, nepiespiestā atmosfērā potenciālajiem darba ņēmējiem iepazīties ar darba devējiem. «Festivāls, tas ir prieks. Šis nebūs pārlieku formāls pasākums!» aicinot to apmeklēt, sola L.Reine – Miteva.

Uzņēmuma «Ligero» mērķis ir radīt darba iespējas un uzlabot dzīves kvalitāti jauniešiem no sociālās atstumtības riska grupām un veicināt uzņēmēju iesaistīšanos sociālās atstumtības riska grupu dzīves kvalitātes uzlabošanā, veidojot apmācību un prakses programmas.

Festivālu bagātinās iespēja tikties un darboties kopā ar dažādu nozaru ekspertiem, piedalīšanās meistarklasēs, piemēram, CV rakstīšanā, kā arī pulksten 16 visi tiks aicināti uz prāta spēlēm «Darbs un darbarīks» kopā ar Ediju Začu. Uzvarētāji saņems noderīgas balvas!

Festivāla ietvaros no pulksten 11 līdz pulksten 18 Ogres centrā darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš.

Pasākuma programma:

Pulksten 12 – festivāla atklāšana kopā organizatoriem;

no pulksten 12 līdz pulksten 17 Ogres novada Kultūras centra teritorijā iespēja iepazīt Ogres un novada uzņēmumus;

no pulksten 12 līdz pulksten 17 Ogres novada Kultūras centra teātra zālē  – tikšanās ar ekspertiem Daci Lāci (profesijas izvēle), Mārci Ļaksu (finanšu pratības pamati), Jāni Zēlavu (mācīšanās nozīme darbā), Gvido Senkānu (juridiskie aspekti);

no pulksten 12.15 līdz pulksten 16 uz Ogres Kultūras centra Mazās zāles skatuves diskusijas ar uzņēmējiem, pašvaldības pārstāvjiem, dažādu nozaru ekspertiem par izaicinājumiem nodarbinātībā, darbinieku emocionālās labsajūtas nozīmi darba vietā, sociālo uzņēmējdarbību, kā arī par to, ko nozīmē iekļaujoša darba vide;

pulksten 16 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē prāta spēles «Darbs un darbarīks».

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!