Ogrē strauji aug interese par hokeju

[ A+ ] /[ A- ]

Latvijas hokeja izlases izcīnītā bronzas medaļa saviļņoja un saliedēja visu Latviju. Reti kurš šaubās, ka nākamajā mācību gadā hokeja skolās gaidāms liels jauno censoņu pieplūdums. Uz to cer arī vietējā klubā «Ogre Juniors».

Tāda īsta hokeja spēlēšana Ogrē sākās pirms 20 gadiem, kad tika uzcelta Vidzemes ledus halle. Tā atrodas Ogres novada Tīnūžu pagasta Aizupēs, Mežezera ielā 3. Un jau kopš pirmās dienas ar hokejistu trenēšanu nodarbojas hokeja kluba «Ogre Juniors» treneris Pēteris Ostošovs. Šobrīd viņš kopā ar Edmundu Pivarūnu un Borisu Bispenu skolo jaunos audzēkņus hokeja gudrībās. Patlaban viņu skaits ir apmēram 60, bet, kā atzīst treneris, Ogres hokeja labākajos laikos trenējās līdz pat 160 hokejistu. Viņš arī cer, ka, pateicoties Latvijas izlases kolektīva varoņdarbam, spēlēt gribētāju skaits atkal pieaugs: «Varu teikt, ka izlases puiši ir vareni pastrādājuši, tagad tiešām daudzi bērnu vecāki zvana un interesējas, grib pierakstīties un laist savas atvases trenēties. Aizvadīto divdesmit gadu laikā, protams, gājis dažādi. Ir bijis ļoti daudz bērnu visās vecuma grupās, kuri piedalījušies Latvijas čempionātos un arī starptautiskos turnīros. Jāatzīst, liels trieciens bija kovida laiks. Treniņi tika ne tikai ierobežoti, bet pat aizliegti. Kovida pandēmija ieviesa korekcijas – palika tie, kas bija pārliecināti par savu izvēli. Kas negribēja vai nespēja adaptēties, beidza spēlēt vai pārgāja uz citām interešu sfērām, bet izturīgākie un hokeju mīlošākie palika un pārvarēja visas grūtības.»

Ogrē trenējušies vairāki izlases spēlētāji

Lai gan 20 gadu nav ilgs laiks, Ogres jaunie hokejisti ir izcīnījuši gana daudz dažādas raudzes panākumu, tāpat Ogrē trenējušies arī vairāki pašreizējā Latvijas izlasē spēlējoši hokejisti. Pēteris Ostošovs uzsver, ka ogrēnieši savulaik izcīnījuši Latvijas čempionātu medaļas U-12, U-14 un U-15 vecuma grupās, bet U-10 zēnu grupā ir ieguvuši arī uzvarētāju titulu. Bijuši arī ne tik ražīgi gadi, bet pats galvenais esot, ka darbs notiek, bērni trenējas un viņiem patīk spēlēt hokeju.

Ir gana daudz Ogres audzēkņu, kuri bijuši U-18 un U-20 vecuma Latvijas izlasēs. Pēteris Ostošovs piebilst, ka ir arī tādi, kuri spēlējuši lielajā izlasē un piedalījušies pasaules čempionātos: «No tiem, kas spēlēja šogad Rīgā un Tamperē, Ogrē gadu trenējies Mārtiņš Dzierkals. Personīgi es viņu neesmu trenējis, viņš bija citā grupā, bet tāpat ir gājis caur mūsu kluba skolu. Savukārt Emīls Ģēģeris ir «tīrs» Ogres audzēknis. Šogad gan viņš netika iekļauts izlases sastāvā, bet ir spēlējis iepriekš. Arī visiem sporta līdzjutējiem labi pazīstamais vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš tagad spēlē NHL, ir pavadījis treniņu laiku Ogrē.»

Trenēties var nākt ikviens

Pēteris Ostošovs uzsver, ka klubā «Ogre Juniors» var nākt un pieteikties treniņiem bērni dažādā vecumā. Optimālais varētu būt četri gadi, taču bieži vien tas jāvērtē individuāli: «Mēs nedzenam projām nevienu. Mēs sakām: atnāciet, pamēģiniet. Galvenais, lai bērns sāk saprast, kur atrodas, ko dara un vai viņam tas patīk. Lai nav tā, ka vecāku klātbūtnē grib trenēties, bet, tiklīdz tētis vai mamma aiziet, nekas vairs neinteresē. Jo mēdz būt dažādi – vienam četros gados ir interesanti, viņš nāk ar prieku un grib pilnveidoties. Cits pamēģina, bet tomēr varbūt tā lieta viņu neaizrauj. Mūsu uzdevums attiecībā uz mazajiem bērniem ir ieinteresēt. Lai viņi socializējas, viņiem parādās jauni draugi. Tādēļ, uzsākot treniņus, iesakām vispirms atnākt paskatīties, pamēģināt. Tas nemaksā neko. Ja parādās noturīga interese, tad varam runāt tālāk. Kad bērns iesaistās regulārā treniņu procesā, vecākiem patlaban tas izmaksās 130 eiro mēnesī. Savukārt nodarbību skaits nedēļā atkarīgs no vecuma grupas. Piemēram, U-9 un U-11 šogad bija pieci treniņi uz ledus un divi «sausie» jeb vispārējo fizisko sagatavotību veicinošie, papildus tā vēl ir arī nūjas tehnika, koordinācija utt.»

Pēc īsa brīža Pēteris Ostošovs piebilst: «Starp citu, mēs neuzstādām nosacījumu, ka uzreiz pilnīgi viss ekipējums jānodrošina vecākiem. Ja nāk jauns interesents, mēs piedāvājam – pamēģiniet, varam iesākumā iedot ķiveri, slidas un vēl pašu nepieciešamāko. Jo izaugušo bērnu vecāki vienmēr kaut ko atstāj klubam. Protams, pilnībā mēs nevaram visu nodrošināt, vienmēr kādam kaut kā pietrūks. Eksistē dažādi varianti – ja bērnam trenēties patīk un viņš ir uz palikšanu, laika gaitā vecāki var piepirkt formas elementus vai sarunāt ar citiem vecākiem par viņu izaugušo atvašu ekipējuma atdošanu vai iegādi par lētāku cenu.»

Hokeja treniņi norūda ķermeni un gribu

Vecākiem, sūtot savu bērnu uz hokeja treniņiem, ir skaidri jāapzinās, ka nav nekādu garantiju, ka tieši viņu lolojums kļūs par nākamo Daugaviņu, Ābolu, Balceru vai Šilovu. Līdz augstākajam profesionālā hokeja līmenim tiek pavisam neliels sākotnējo trenēties gribētāju skaits. Taču skaidrs arī tas – ja bērnam hokeja treniņi ļoti interesē un aizrauj, nevajadzētu viņam šo prieku liegt vai, vēl sliktāk, uzspiest to vietā kādu citu lietu, kas viņu nesaista. Jo pats treniņu process palīdz vispusīgi attīstīt ķermeni un domāšanu, kā arī gribasspēku. Pēteris Ostošovs uzsver: «Citreiz vecāki pat jāpiebremzē, un tādos brīžos viņiem sakām – lai bērns izbauda spēli, hokeju, ar komandas biedriem kopā pavadīto laiku. Kam būs lemts, kā zvaigznes nostāsies, tie tiks tālāk un spēlēs augstākajā līmenī. Bet viņu nebūs daudz. Taču tas nav pats galvenais. Nereti uz ielas satieku vecākus, kuru bērni jau izauguši, un viņi saka: paldies, trener, par kopā pavadīto laiku. Mans dēls ir fiziski stiprs, veselīgs, pareizi domājošs. Viņš ieguvis labu izglītību, dzīvē kaut ko sasniedzis, man ir prieks par viņu.»

Interesenti var sākt pieteikties jau tagad

Pēteris Ostošovs stāsta, ka klubs ir gatavs jaunam un lielākam jauno hokejistu pieplūduma vilnim: «Vecāki var piezvanīt man pa tālruni 29492630. Maija beigās bija pēdējais sezonas treniņš, jūnijs paredzēts atpūtai. Nodarbības atsāksies 3. jūlijā ar «sausajiem» treniņiem. Pēc tam būs nometne, kas ievadīs gatavošanos jaunajai sezonai.»