Ogrē uzsāks Skolas ielas pārbūvi

[ A+ ] /[ A- ]

Dzintras Dzenes foto Skolas ielas pārbūves laikā autobusu satiksme virzienā no Pirts ielas uz Brīvības ielu tiks organizēta pa apbraucamo ceļu.

Ogrē uzsāks Skolas ielas pārbūvi

Marta Poga

Šonedēļ paredzēts uzsākt Skolas ielas pārbūves darbus Ogrē, posmā no Pirts ielai līdz Brīvības ielai pilnībā slēdzot transporta kustību, bet gājēju satiksme visā būvdarbu periodā tiks nodrošināta pa ceļa malām, ierobežojot pārvietošanos pa būvdarbu zonu.

Būvdarbu laikā transporta kustība tiks organizēta atbilstoši saskaņotajai satiksmes organizācijas shēmai un autovadītāji aicināti izmantot apbraucamos ceļus, ievērojot ceļa zīmes. (Vairāk par to lasiet 30.jūnija „OVV”).

«OVV» jau rakstīja, ka Ogres novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «IGATE»» par Skolas ielas pārbūves darbu izpildi. Līguma cena ir 1127 087,93 eiro bez PVN. Saskaņā ar līgumu Skolas ielas pārbūves darbi jāpabeidz 12 mēnešu laikā no līguma parakstīšanas dienas, neieskaitot tehnoloģisko pārtraukumu. Būvprojekta izstrādātājs ir SIA «BM – projekts», bet būvuzraugs SIA «Akorda». Skolas ielas posma pārbūve ir viena no Ogres novada pašvaldības šā gada prioritātēm. Šobrīd Skolas iela ir dažādā platumā – no astoņiem līdz 10 metriem –, automašīnu stāvlaukumi ir sliktā tehniskā stāvoklī, automašīnas tiek izvietotas haotiski. Ielas pārbūves ietvaros Skolas iela tiks pārbūvēta vienmērīgā platumā atbilstoši ES standartiem, sakārtoti automašīnu stāvlaukumi stacijas tuvumā, izveidojot 123 stāvvietas, tai skaitā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī nodrošinot park&ride sistēmu. Tāpat pārbūves ietvaros izveidos gājēju un veloceliņu, atjaunos sabojātās kāpnes, kas ved no auto stāvlaukuma uz dzelzceļa staciju, un pārbūvēs ielas apgaismojumu.

«Realizējot šo projektu, iegūsim daudz – sakārtotu Skolas ielu, daudz plašāku auto stāvlaukumu, Brīvības ielas posms no tuneļa līdz Skolas ielai būs tikai gājējiem, līdz ar to cilvēki varēs justies daudz drošāk, nekā lavierējot starp novietotajām automašīnām. Tiks sakārtotas kāpnes uz dzelzceļa staciju, visā ielas garumā un stāvlaukumos ierīkots jauns ielas apgaismojums,» norāda Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, piebilstot, ka ielu nevar pārbūvēt vienas nakts laikā, tāpēc iedzīvotāji un uzņēmēji aicināti būt saprotošiem un pieciest ielas būvdarbu laikā radītās neērtības.

Helmanis arī norāda, ka pašvaldības mērķis ir ne tikai sakārtot šo ielu, bet pilsētas vēsturiskajā centrā atkal ieviest saturu. «Pēc Ogres Tautas nama privatizācijas un tā darbības slēgšanas šī pilsētas daļa ir sākusi «grimt», viena pēc otras ēkas tiek pamestas. Soli pa soli mēs vēlamies to «atdzīvināt» – pēc gada būs sakārtota Skolas iela un teritorija stacijas tuvumā, tiek virzīts jautājums par Operetes teātra izveidošanu savulaik privatizētajā Ogres Tautas nama ēkā, kā arī par pilsētas vēstures dārza un bērnu rotaļu laukuma izveidi Brīvības ielā 3. Ielas sakārtošana veicinās dzīvības atgriešanos šajā pilsētas daļā,» norāda E.Helmanis.

Jāpiebilst, ka Līgo svētku laikā, 23. jūnijā, uz Saeimu jau ir nosūtīts Operetes fonda kolektīva iesniegums «Atjaunosim Operetes teātri Latvijā!», minot, ka rasts risinājums Operetes teātra mājvietai Ogrē, kas tiks pielāgota teātra vajadzībām ar labiekārtotām pieguļošajām teritorijām.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!