Ogrei tuvākā Covid 19 analīžu nodošanas vieta – Salaspils

[ A+ ] /[ A- ]

Publicitātes foto Latvijā šobrīd pieejami 87 Covid – 19 analīžu nodošanas punkti.

Ogrei tuvākā Covid 19 analīžu nodošanas vieta – Salaspils

Dzintra Dzene

Pieaugot saslimstības rādītājiem ar Covid – 19, palielinās iespēja nonākt saskarsmē ar saslimušu personu, un aizvien aktuālāks kļūst jautājums par Covid 19 analīžu nodošanu. Diemžēl Ogrei tuvākā vieta, kur šādas analīzes var nodot persona ar saslimšanas pazīmēm, ir Salaspilī. Katram jālemj pašam, kā nokļūt līdz analīžu nodošanas vietai, paturot prātā, ka ar saslimšanas pazīmēm kontaktpersona pārvietoties sabiedriskajā transportā nedrīkst.

Pēdējo 14 dienu laikā Ogres novadā reģistrētas 59 ar vīrusu Covid – 19 saslimušas personas, Ikšķiles novadā – 27, Ķeguma novadā – no vienas līdz piecām, bet Lielvārdes novadā – 14, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati par Covid – 19 komultatīvo rādītāju uz 25.novembri.

Vai gaidīt, kad aizvedīs ar ātrajiem?

«OVV» redakcijā vērsās kādā no Ogres novada pagastiem dzīvojošais Kārlis. «Valsts svētkos pie manis ciemos bija atbraucis dēls, kurš dzīvo kādā citā Latvijas pilsētā. Saņēmu ziņu, ka dēlam konstatēta pozitīvs Covid – 19. Tas nozīmē, ka esmu kļuvis par kontaktpersonu. Man ir jau tuvu 80 gadiem, dzīvoju viens. Sazinājos ar savu ģimenes ārstu un tagad godprātīgi ievēroju karantīnas prasības. Ēdienu no tuvējā veikaliņa man atnes un pie mājas durvīm noliek kaimiņi. Ir pagājušas tikai dažas karantīnas dienas. Pagaidām jūtos labi un ceru, ka tā arī paliks, bet, ja sākšu just saslimšanas pazīmes, būs jādodas nodot Covid – 19 tests. Man nav nekāda priekšstata, kā lai to izdaru, jo līdz tuvākajai analīžu vietai mērojams krietns gabals. Ar kājām, protams, turp aiziet nevaru, ar mašīnu jau vairākus gadus nebraucu, ar sabiedrisko transportu nedrīkst braukt. Ja vajag pie dakteriem, mani uz Ogri aizved kaimiņi, bet kas tad mani gribēs vest, ja būs aizdomas par Covid? Tad kā lai veicu šo analīzi, ja tas būs nepieciešams? Ja neveikšu analīzi, kā varēšu zināt, ka esmu vesels un neapdraudu apkārtējos? Vai jāsagaida, kad paliks pavisam slikti un tad aizvedīs ar ātrajiem»?

(..)

Uzziņai:

* Tālrunis centralizētam pierakstam Covid – 19 analīžu veikšanai – 8303 (tālruņa darba laiks: darbadienās no pulksten 8 līdz pulksten 18, sestdienās no pulksten 9 līdz pulksten 14.

* Plašāka informācija pieejama SPKC mājas lapā vai zvanot uz informatīvo tālruni 67387661 (darba dienās no pulksten 8.30 līdz pulksten 17 (pārtraukums no pulksten 12.30 līdz pulksten 13.00)).

Visu rakstu lasiet 27.novembra „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!