«Ogrei» zaudējums un uzvara Baltijas Handbola līgā

[ A+ ] /[ A- ]

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ogres novada sporta centrā notika divas kārtējās Baltijas Handbola līgas spēles, kurās HK «Ogre» ar 29:41 (11:20) zaudēja Klaipēdas klubam HC «Dragunas», toties ar 30:29 (16:15) pārspēja pašreizējo Latvijas čempioni «Tenax Dobele».

20.novembrī notikušās spēles pret HC «Dragunas» pirmās piecas minūtes aizritēja līdzvērtīgā cīņā, ogrēnieši bija izvirzījušies vadībā ar 3:2. Mača turpinājumā iniciatīvu pārņēma lietuvieši, kas 10.minūtē panāca 7:3 savā labā, bet līdz pārtraukumam ieguva jau deviņu vārtu handikapu – 20:11. Otrajā puslaikā HK «Ogre» sasparojās un 39.minūtē pietuvojās līdz tikai piecu vārtu starpībai – 19:24. Turpmākajās septiņās minūtēs mājiniekiem nekādi neizdevās caursist pretinieku aizsardzību, iemetot tikai vienu golu, kamēr viesi guva vienus vārtus pēc otriem, palielinot savu pārsvaru līdz +12 – 33:21. Tieši šāda starpība rezultātā saglabājās arī līdz spēles beigām – 29:41. Ogres komandā rezultatīvākie bija abi baltkrievu leģionāri Aleksejs Gaisa (9 vārti) un Aleksandrs Pocikaiļiks (7 vārti), bet ar četriem precīziem metieniem izcēlās Renāts Hovratovičs.

Jau nākamajā dienā Ogrē viesojās Latvijas čempione ZRHK «Tenax Dobele». Šī spēle izvērtās ļoti aizraujoša, jo jau no pirmajām tās minūtēm ogrēnieši demonstrēja, ka negrasās piekāpties titulētajiem dobelniekiem. Pēc pirmā puslaika mūsu handbolisti atradās vadībā ar 16:15, jau sešus vārtus bija paspējis gūt Renāts Hovratovičs. Otrajā puslaikā viesiem izdevās pārņemt vadību, sešas minūtes pirms spēles beigām tā sasniedza pat četrus vārtus (29:25). Šajā situācijā ogrēnieši paveica it kā neiespējamo – mūsējie ne vien atspēlējās, bet spēja arī uzvarēt, jo 17 sekundes pirms spēles beigām septiņu metru soda metienu realizēja Toms Lielais, ļaujot mūsējiem svinēt otro panākumu Baltijas Handbola līgā – 30:29. Visus vārtus Ogres komandas labā guva pieci spēlētāji: Aleksandrs Pocikaiļiks (10), Toms Lielais (7), Renāts Hovratovičs (7), Aleksejs Gaisa (3) un Artūrs Lazdiņš (3).

HK «Ogre» galvenais treneris Andris Molotanovs: «Protams, ka ir prieks par uzvaru. Runājot par sniegumu, domāju, ka komanda nospēlēja ļoti labi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā – bijām savākušies. Šodien lielāku uzsvaru likām uz aizsardzību, un tas arī nostrādāja, savukārt uzbrukumā bijām pacietīgāki un izspēlējam līdz brīvām situācijām. Prieks, ka Renāts Hovratovičs labi iekļāvās spēlē sev netipiskajā – līnijas spēlētāja pozīcijā. Arī Toms Lielais aukstasinīgi iemeta septiņu metru soda metienus, kad tas bija vajadzīgs, tāpat mūsu vārtsargi nospēlēja labi. Esam uz pareizā ceļa, un jāatgriež iepriekšējā jauda, šis noteikti ir labs stimuls un motivācija turpināt, bet, protams, nedrīkstam sapriecāties un domāt, ka viss ir izdarīts. Mums priekšā daudz svarīgu spēļu un viena jau nākamnedēļ izbraukumā ar Ludzas SK «Latgols», kurai labi jāsagatavojas. Ogres komandai ir liels potenciāls, un es ceru, ka mēs to turpināsim pierādīt. Mums jāuzlabo fiziskā sagatavotība, viss ir mūsu pašu rokās.»

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!