Ogrēniete Elza Ieviņa iegūst skolēnu atziņu konkursa «Mācos pats!» galveno balvu – portatīvo datoru

[ A+ ] /[ A- ]

Ogrēniete Elza Ieviņa iegūst skolēnu atziņu konkursa «Mācos pats!» galveno balvu – portatīvo datoru

Dzintra Dzene

Maija sākumā, īsi pirms valsts svētkiem, noslēdzās šogad martā izsludinātais skolēnu atziņu konkurss par attālināto mācīšanos, kurā tika saņemti vairāk nekā 550 radoši darbi no skolēniem visos Latvijas reģionos. Sīvajā konkurencē uzvarētāja 1. līdz 4.klašu grupā ir Ogres sākumskolas 1.e klases audzēkne Elza Ieviņa, kura nule kā saņēma galveno balvu – portatīvo datoru.

«OVV» jau rakstīja, ka šis konkurss ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu norisinājās Vecāku organizācijas «Mammamuntetiem.lv» iniciatīvas «Mācos Pats» ietvaros.

 

Prieks un gandarījums par rezultātu

Skolēni konkursam bij iesūtījuši komiksus, dzejoļus, pašsacerētas dziesmas, kolāžas, video darbus un daudz ko citu. Arī E.Ieviņa konkursā piedalījās ar video vēstījumu, kurā viņa dalījās pārdomās par attālināto mācību procesu un saviem ieguvumiem, stāstot, kas patīk, kas nepatīk un ko vēlētos mainīt tiešsaistes stundā. Meitenes harismātiskais stāstījums apbūra konkursa žūriju.

«Elzu konkursam pieteica viņas klases audzinātāja Karīna Burija. Faktiski, tas bija sociālo zinību mājas darbs, un klases audzinātāja izraudzījās, viņasprāt, labākos darbiņus, kurus nosūtīja konkursam. Tā bija skolotājas iniciatīva, tāpēc vēl jo lielāks prieks un gandarījums par rezultātu. Īpašs prieks par Elzas panākumiem ir arī abām vecmāmiņām. Tā mums ir kā sava veida dāvana gaidāmajā Mātes dienā,» smaidot saka Elzas mamma Renāte.

 

Dejo un spēlē arī vijoli

«Elza ne vien labi mācās, bet arī dejo baletu «Teixma» deju studijā, kur nodarbības šobrīd notiek ārā, Ogres stadionā. Meita dejo arī «Pīlādzītī», bet tur nodarbības pagaidām nenotiek. Vēl viņa mācās vijoles spēli Ogres mūzikas un mākslas skolā,» stāsta Renāte. Jautāta, vai nav grūti apgūt mūzikas instrumentu attālināti, mamma smaidot saka, ka nespēj iedomāties, kā tas notiek citās ģimenēs, kur vecākiem nav zināšanu mūzikas jomā. Elzai ir paveicies, jo viņas  tētis Atis ir cieši saistīts ar mūziku un šajā ziņā var meitai palīdzēt. «Sākot mācīties Ogres mūzikas un mākslas skolā, Elza jau uzreiz zināja, ka vēlas mācīties spēlēt tieši vijoli. Uzzinot, ka viņas darbs nosūtīts konkursam, Elza jau no sākuma bija pārliecināta, ka tieši viņa iegūs galveno balvu, un tā arī notika. Meita jau no mazotnes ir ar savu raksturu un viedokli,» saka Renāte, piebilstot, ka balvā iegūto datoru Elza izmantos mācībām un ģimenes datoru tagad varēs izmantot citām vajadzībām.

 

Bērni ir jāsadzird

Trīs minūtes garajā video klipā Elza atzīst, ka attālinātā mācību procesa laikā jūtas vientuļa, jo nevar satikties ar draugiem. Nepatīk arī, ka tiešsaistes stundās nav vienmērīga interneta darbība, tāpēc gūti uztvert mācību vielu, pietrūkst arī tiešā kontakta ar skolotāju, lai varētu labāk izprast stundās pārrunāto.

«Pozitīvais ir tas, ka esmu iemācījusies ļoti labi strādāt ar datoru, protu laikus pieslēgties stundai, esmu iemācījusies gatavot prezentācijas un no rīta var ilgāk pagulēt, jo nav jāmēro ceļš līdz skolai. Vēlētos, lai skolā būtu «bērnu stunda», kad bērni uzstājas ar savām prezentācijām, vēlētos arī, lai katru rītu skolotāja ikvienam bērnam pajautātu, kā viņš šodien jūtas,» smaidot saka Elza.

«Elzas video uzrunāja ar savu patiesumu un drošumu, enerģiju un šarmu. Klausoties viņā, gribas strādāt ar vēl lielāku atdevi. Padies Elžukam, kura arī ikdienā ir ar savu viedokli,» saka K.Burija, piebilstot, ka mācību gada noslēgumā doma runāt ar bērniem par to, kā viņi jūtas šajā attālināto mācību periodā skolotājai bijusi, vēl pirms uzzinājusi par konkursu, un konkurss to tikai nedaudz pasteidzinājis. «Man bija liels prieks, ka ieraudzīju informāciju par šo konkursu. Es uzreiz sapratu, ka mums tajā jāpiedalās. Tagad, ieklausoties Elzas teiktajā, es to izmantoju darbā. Skolotājam ir jāsadzird bērns un jāmācās no viņa. Man ir fantastiski bērni un saprotoši vecāki. Zinot, ka arī es uzvaras gadījumā saņemšu balvu, bērni piedalījās ar dubultu iedvesmu un liels paldies arī viņu vecākiem par atbalstu un iesaistīšanos,» saka skolotāja.

 

Par naudas balvu iegādāsies spēles visai klasei

Pirmo pusgadu mācības notika klātienē, bet pēc ziemas brīvlaika, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, tās varēja notikt tikai attālināti. «Sākumā bērni bēdājās, bet tad pielāgojāmies. Viņi man var zvanīt jebkurā mirklī, rakstīt, un es atbildu. Protams, mācoties klātienē, var pieiet klāt un parādīt, saprotamāk izskaidrot. Tiešsaistes stundās to izdarīt  ir daudz grūtāk, bet cenšamies. Mēs visi mācāmies pielāgoties šā brīža situācijai, galvenais ir nezaudēt optimismu. Šādi konkursi palīdz neieslīgt rutīnā. Bērni ir tie, kas liek pedagogam pacelt galvu un izplest spārnus, viņi ir dzinējspēks, kas mūs virza uz priekšu,» saka K.Burija, kura balvā kā Elzas pedagogs saņēma dāvanu karti 150 eiro vērtībā grāmatnīcā «Jānis Roze». Skolotāja, kura pedagoģijā strādā jau astoto gadu un 1.e ir viņas otrā audzināmā klases, uzskata, ka 150 eiro ir visas klases balva, kas iegūta, pateicoties Elzai. Tāpēc par šo summu skolotāja iegādāsies dažādus plakātus, grāmatas un galda spēles, lai varētu to visu likt lietā, kad klase atkal tiksies klātienes mācībās, un tāds brīdis agrāk vai vēlāk noteikti pienāks.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!