Ogrēniete Gundega Millere paveikusi labu darbu

[ A+ ] /[ A- ]

Ogrēniete Gundega Millere paveikusi labu darbu

Ritvars Raits

Janvāra vidū sociālajā tīklā «Facebook» parādījās ogrēnietes Gundegas Milleres sludinājums par atrastu aploksni ar ievērojamu naudas summu, aicinot pieteikties īpašnieku. Pateicoties milzīgai citu iedzīvotāju atsaucībai, Gundegas meklējumi vainagojās ar panākumiem.

Interneta portālam www.jauns.lv Gundega Millere, kas ikdienā strādā par Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora palīdzi, pastāstīja: «13.janvārī gāju Ogrē uz autobusu pieturu «Priedītes» gar Daugavpils šoseju virzienā uz Rīgu. Ieraudzīju, ka uz gājēju ietves mētājas aploksne gaiši brūnganā krāsā, pavisam parasta, kādā sūta apsveikumu kartītes. Es gan bieži nekam liekam nepievēršu uzmanību, bet šoreiz it kā kāds lika, ka atradums ir jāpaceļ.»

Paceļot aploksni, Gundega uzreiz sapratusi, ka iekšā ir nauda, turklāt daudz. Bija arī zīmīgs uzraksts – pensija. Gundega uzreiz sapratusi, ka kādam tas ir liels zaudējums. «Mana pirmā doma bija, ka jāievieto feisbukā, Ogres grupā, kur notiek pirkšana un pārdošana. Bija ļoti liela atsaucība – ar ierakstu dalījās 22 tūkstoši, bija gandrīz 200 komentāru. Kad naudas īpašniece nākamajā dienā atvērusi feisbuku, uzreiz momentā izlēcis mans sludinājums. Ja cilvēki nebūtu tik daudz dalījušies, tas noteikti pazustu feisbuka dzīlēs,» pauda godīgā atradēja. Meklējumos pieslēgusies arī Ogres pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste, informācija tālāk padota arī uz radio, kur uzrādīts Gundegas telefona numurs saziņai.

Aploksnes īpašniece izrādījās ogrēniete Sanita Lutce, kura strādā tirdzniecības namā «Kurši», bet šī nauda ir viņas invaliditātes pensija. Aploksne bijusi somā un nez kā pa ceļam izkritusi. Sanita aploksni visu dienu velti meklējusi mājās, tāpēc naudu jau domās bija norakstījusi, līdz sekojis negaidīts un patīkams pārsteigums.

«Man pirmoreiz mūžā gadījās tāds atradums. Ir, protams, bijis, ka esmu uzgājusi 20 santīmus, viena vai divu eiro monētas, taču papīra nauda un tik daudz – tā vēl nebija bijis. Es pieņemu, ka tomēr lielākā daļa, ja ko tādu atrastu, ieraudzītu summu un uzrakstu pensija, būtu godīgi – meklētu īpašnieku,» uzskata Gundega.

Protams, gadījās arī izņēmumi. «Pāris cilvēki man zvanīja un rakstīja mesendžerī, gribēja paķert uz muļķi un piesavināties svešu naudu. Cilvēki mēdz būt arī alkatīgi, tāda daba,» piebilda Gundega, kura gan zināja prasīt noteiktas pazīmes, pēc kurām varēja atpazīt atrasto aploksni un naudas summu. Aploksnes īstā īpašniece pat zinājusi, kāda nomināla un cik pēc skaita bijis banknošu. Sanita Lutce pēc notikušā teica, ka viņai ir savi sargeņģeļi, bet Gundega – viens no viņiem.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!