Ogres basketbolistiem zaudējums un uzvara

[ A+ ] /[ A- ]

Moments no spēles starp BS «Ogre» un BK «Ventspils Augstskola»

Šonedēļ divas spēles Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2. divīzijā aizvadīja BS «Ogre».

25. janvārī mūsējie izbraukumā tikās ar «DSN/Rīga» un zaudēja ar 65:91, bet 27. janvārī, savā laukumā uzņēma BK «Ventspils Augstskola», kuru pašā spēles galotnē uzveica ar 75:74.

«DSN/Rīga» mūsējiem ir neparocīgs pretinieks, jo šī bija jau trešā abu komandu tikšanās šajā turnīrā, pie tam visas reizes ievērojami pārāki izrādījās tieši rīdzinieki. Spēles rezultātu ar precīzu divpunktu metienu atklāja laukuma saimnieki un uzreiz jāsaka, ka viņi vadības grožus no rokām tā arī vairs neizlaida ne uz mirkli – pirmā ceturtdaļa tika uzvarēta ar 21:13, bet pārtraukumā abas komandas devās, kad mājinieku pārsvars bija sasniedzis jau 15 punktus (43:28). Arī trešajā periodā «DSN/Rīga» veiksmīgi turpināja palielināt rezultāta starpību, līdz tā sasniedza 30 punktus (75:45). Tikai pēdējā ceturtdaļā nedaudz atguvās BS «Ogre» spēlētāji, kuri mača izskaņā rezultāta starpību spēja samazināt līdz 26 punktiem – 65:91. Ogres komandā spēlēja un punktus guva: Zarāns 16, Strauts 11, Jonāts 10, Švēde 9, Dārgais 7, Antrops 5, Magone 4, Bremze 3, Sīpoliņš, Lācis, Pavlovskis.

Ar ventspilniekiem mūsējo bilance bija nedaudz savādāka – divās iepriekšējās spēlēs pretinieki uzvaras bija dalījuši uz pusēm, pie tam abas komandas pie panākuma tika tieši spēlējot viesos. Trešo maču veiksmīgāk uzsāka ogrēnieši, kuri pirmajās divās minūtēs pamanījās izvirzīties vadībā ar 7:1. Tad gan pamodās arī ventspilnieki, kuri, ja arī pirmajā periodā vēl nepārņēma vadības grožus, tad vismaz samazināja rezultāta starpību – 19:16. Otrajā ceturtdaļā arvien vairāk izpaudās pretinieku auguma pārsvars cīņā zem groziem, kura dēļ laukuma saimnieki mēģināja izlīdzēties ar metieniem no distances. Protams, ja nepieviltu precizitāte, «Ventspils Augstskolai» neklātos viegli, tomēr bumba pēc ogrēniešu metieniem ne vienmēr izvēlējās iekrist grozā – pirms pārtraukuma BS «Ogre» jau bija nonākusi iedzinējos ar 36:39.

Otrajā puslaikā viesi turpināja attīstīt savu panākumu, panākot 45:38, tomēr mājinieki nesalūza trīs ar pusi minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām Jānis Antrops ar precīzu divpunktu metienu pēc ilgāka laika vadībā atkal izvirzīja savējos – 49:47. Tiesa, perioda beigas veiksmīgāk aizvadīja ventspilnieki, kuri atguva vadību – 57:51. Uzvarētāja noskaidrošana tika atlikta uz ceturto periodu, kurā «Ventspils Augstskola» visu laiku turējās priekšā par trijiem līdz septiņiem punktiem. Pēdējās piecās minūtēs BS «Ogre» basketbolisti uzsāka īstu finiša spurtu un no rezultāta 60:67 panāca 74:74 (27 sekundes pirms pamatlaika beigām). 18 sekundes pirms finālsvilpes ogrēnietis Renārs Magone realizēja vienu no diviem soda metieniem – 75:74. Četras sekundes pirms beigām ventspilniekiem bija iespēja izšķirt spēles likteni, taču abi viņu soda metieni mērķi nesasniedza. Pagāja vēl četras sekundes, kuras ogrēniešiem šķira kā vesela mūžība, bet rezultāts nemainījās un BS «Ogre» varēja līksmot – uzvara ar 75:74. Ogres komandā atkal ierasti rezultatīvs bija Jānis Antrops, kuram 24 punkti un deviņas atlēkušas bumbas un piecas rezultatīvas piespēles. Daudz neatpalika Ervīns Jonāts, kura kontā 20 punktu. BS «Ogre» komandā spēlēja un punktus guva: Antrops 25, Jonāts 20, Dārgais 11, Magone 9, Vilks 8, Pavlovskis 2, Švēde 1, Bremze, Strauts, Zarāns.

Līdzšinējās 17 spēlēs Ogres komanda izcīnījusi 11 uzvaru, kas turnīra tabulā mūsējiem ļauj atrasties augstajā 3. vietā. Nākamo spēli mūsējie aizvadīs trešdien, 3. februārī, kad savā laukumā uzņems «Gulbenes Bukus», sākums pulksten 19.45.