Ogres centrā plāno ierīkot tirgus laukumu, izveidot jaunas velo novietnes

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres centrā plāno ierīkot tirgus laukumu, izveidot jaunas velo novietnes

Marta Poga

Šā gada Ogres novada pašvaldības budžetā atvēlēti līdzekļi vairāku ar teritorijas labiekārtošanu saistītu projektu īstenošanai, tostarp tirgus laukuma izveidei Brīvības ielā.

Ogres novada pašvaldības ainavu arhitekte Senija Smiltniece stāsta, ka šogad ir iecere veikt priekšizpētes un projektēšanas darbus tirgus laukuma ierīkošanai Brīvības ielā – starp ēku Brīvības ielā 22 un Brīvības ielā 30, kur agrāk atradās Ampelmaņa Pētera lielformāta koka figūra – rotaļlieta. Pilsētas centrā bieži vien dažādās vietās tirgotāji piedāvā iegādāties ogas, dārzeņus, turklāt uzņēmēji ir izrādījuši interesi tirgot suvenīrus un citas mājražotāju lietas. Piemērota tirgošanās laukuma pilsētas vēsturiskajā centrā nav, tāpēc šim mērķim tuvāko divu gadu laikā pēc būvprojekta akcepta saņemšanas ir plānots izbūvēt apgaismotu, mūsdienīgi labiekārtotu, Ogres vēsturiskā centra mērogam pielāgotu tirgošanās laukumu.

Stāstot par tuvākā laikā realizējamām iecerēm, S.Smiltniece skaidro, ka pērn veloceliņa Ogre – Ciemupe posmā tika izzāģētas papeles, kuru saknes bojāja veloceliņa segumu. Šogad šo papeļu vietā plānots atjaunot koku stādījumus, iestādot 50 Krimas liepas.

Šogad pie autobusu pieturvietas Tīnūžu ielā paredzēti siltumtrases pārbūves darbi. Pēc to veikšanas līdzekļi tiks atvēlēti arī nogāzes stiprināšanai, ierīkojot apstādījumus.

S.Smiltniece stāsta, ka šogad plānots atjaunot Ogres iedzīvotāju iemīļoto topiāriju – ziedu taureni, kas agrāk atradās pilsētas skvērā, bet turpmāk tam būs jauna vieta – bērnu rotaļlaukumā Vidus prospektā. Šo vides objektu paredzēts apstādīt ar daudzgadīgiem augiem.

Savukārt Bērzu alejā pamanīts, ka velosipēdus haotiski novieto pie kokiem, mājām un citviet. To visbiežāk dara skolēni, kuri mācās Ogres 1.vidusskolā. Uz skolu viņi dodas pāri lokveida gājēju tiltam un, lai ātrāk tur nokļūtu, nebrauc ar velosipēdu pie skolas velosipēdu novietnes, bet atstāj to Bērzu alejā skolas kāpņu tuvumā, piestiprinot pie kokiem vai ceļa zīmēm. Lai risinātu šo problēmu, šogad budžetā atvēlēti līdzekļi, lai varētu sagatavot nepieciešamo dokumentāciju, nobruģēt laukumu un ierīkot velonovietnes Bērzu alejā pie kāpnēm, kas ved uz skolu.

Šogad gājēja celiņa malā gar Ogres upes krastu, Brīvības ielas tuvumā, speciāli izbūvētā «kabatā» plānots ierīkot «Vingruma salu», paredzot uzstādīt āra trenažierus, info stendu un velonovietni. Savukārt attīstot atpūtas iespējas pie ūdens, šogad vecupes jeb Varžu dīķa pludmales teritorijā tiks ierīkots apgaismojums un videonovērošana.

Pamazām Brīvības iela visā garumā ir sakārtota un labiekārtota. Plānots pakāpeniski virzīties no Skolas ielas līdz bijušajam Ogres Tautas namam Rīgas ielā 15. S.Smiltniece stāsta, ka šogad budžeta līdzekļi atvēlēti šī posma pārbūves būvprojekta izstrādei, paredzot arī transporta kustības organizēšanu un labiekārtojuma paplašināšanu. Ceļa infrastruktūra un apstādījumi šajā pilsētas daļā ir novecojuši. Izvērtējot būvprojekta risinājumus un ceļu satiksmes nosacījumus, ir iecere šajā Brīvības ielas posmā īstenot arī Ogres Goda pilsones Rozālijas Galvanovskas, kura nu jau devusies mūžībā, sapni par skaistiem rožu stādījumiem.

S.Smiltniece piebilst, ka pagājušajā gadā tika uzsākti stāvlaukuma izbūves darbi pie Taurupes un Meņģeles pagasta robežas, kur atrodas Dullā Daukas birzs un skatu tornis. Pērn laika apstākļu dēļ šajā objektā tika noteikts tehnoloģiskais pārtraukums. Šogad darbus plānots pabeigt un stāvvietu ar kāpnēm savienot ar pastaigu taku. Paredzēts izvietot arī informatīvo stendu.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!