«Ogres Goda pilsoņu» pulkam pievienojas Lauma Straume

[ A+ ] /[ A- ]

«Ogres Goda pilsoņu» pulkam pievienojas Lauma Straume

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 11.novembra sēdē deputāti lēma par augstākā Ogres novada apbalvojuma «Ogres Goda pilsonis» piešķiršanu Ogres teātra aktrisei un prezidentei Laumai Straumei.

Ogres novada pašvaldības Apbalvojumu konsultatīvajā komisijā tika saņemts Ogres novada Kultūras centra pārstāvju iesniegums par Ogres novada pašvaldības apbalvojuma piešķiršanu Ogres teātra aktrisei (kopš 1987.gada) un prezidentei (kopš 1997.gada) Laumai Straumei.

Iesniegumā teikts, ka Laumas Straumes enerģija, pašaizliedzība, radošais ieguldījums vairāku gadu desmitu gaitā kļuvis par neatņemamu Ogres teātra un visas Ogres pilsētas kultūras dzīves fundamentu.

Kā aktrise L.Straume apliecinājusi savu talantu un meistarību, nospēlējot virkni nozīmīgu lomu un saņemot daudzus Latvijas Nacionālā Kultūras centra apbalvojumus, tostarp «Goda diplomu» par ilggadēju ieguldījumu Ogres teātra darbībā. Kā teātra prezidente L.Straume vairāk nekā 30 gadus ir Ogres teātra sirds un dvēsele, ap sevi pulcējot dažādu paaudžu aktierus un aktīvi organizējot teātra iekšējo dzīvi. Kā Ogres iedzīvotāja L.Straume ar savu aktīvo darbību ir bagātinājusi gan Ogres pilsētas, gan novada kultūras jomas dzīvi. Ar dalību neskaitāmos teātra festivālos un skatēs L.Straume popularizējusi Ogres pilsētas un novada vārdu Latvijas mērogā un ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajām un redzamākajām Ogres kultūras dzīves personībām. Viņas ieguldījums Ogres teātra darbībā un Ogres pilsētas un novada kultūras dzīves attīstībā jau ticis atzīmēts ar «Gada ogrēnieša» titulu (2020).

Pieteikumu parakstījuši Ogres novada pašvaldības deputāts, Ogres teātra režisors Jānis Kaijaks, Ogres teātra vadītāja, teātra kritiķe un zinātniece Ieva Rodiņa, Ogres teātra aktieri Astra Kolberga un Guntis Kolbergs, Ogres novada pašvaldības deputāts, Ogres teātra režisors Andris Krauja, kā arī Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Evija Smiltniece.

Jāpiebilst, ka 29.oktobrī L.Straume atzīmēja savu 70 gadu jubileju. Viņa apguvusi ceļu būves inženiera profesiju, taču, kā jau iepriekš minēts, līdzās nopietnajam amatam vienmēr atradusi laiku teātrim.

Apbalvojumu konsultatīvā komisija nolēma atzīt ierosinājumu par pamatotu un lūgt Ogres novada pašvaldības domi par ilggadēju un nesavtīgu ieguldījumu Ogres teātra darbībā un Ogres novada kultūras dzīves attīstībā piešķirt L.Straumei «Ogres Goda pilsoņa» nosaukumu.

Noklausoties Ogres novada pašvaldības Komunikāciju nodaļas vadītāja Nikolaja Sapožņikova informāciju, iepazīstoties ar Ogres novada pašvaldības Apbalvojumu konsultatīvās komisijas atzinumu, deputāti vienbalsīgi lēma piešķirt titulu «Ogres Goda pilsonis» L.Straumei, izmaksājot vienreizēju naudas balvu trīs minimālo mēnešalgu apmērā no šā gada Ogres novada pašvaldības budžetā paredzētajiem līdzekļiem. Apbalvojuma pasniegšanu uzdots organizēt Ogres novada Komunikācijas nodaļas darbiniekiem, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!