Ogres hokejistiem viens punkts trijās spēles

[ A+ ] /[ A- ]

HK «Ogre» hokejisti šomēnes jau aizvadījuši trīs Latvijas Atklātā hokeja čempionāta spēles, kurās gan izcīnījuši tikai vienu punktu. Mūsējie ar 3:4 un ar 1:2 (pēcspēles metienos) piekāpās Lietuvas komandai no Elektrēniem SC «Energija», kā arī ar 4:7 zaudēja SK «Liepājas Metalurgs 2».

Ar lietuviešiem mūsējie 9. un 10. janvārī spēkojās Vidzemes ledus hallē. Sestdienas spēlē rezultātu atklāja viesi, bet otrā perioda vidū viņi jau izvirzījās vadībā ar 2:0. 33. minūtē Edgars Bebris vienus vārtus atguva, tomēr, tuvojoties spēles beigām, lietuvieši iemeta vēl divus vārtus – 1:4. Mača pēdējās minūtēs laukumā dominēja mūsējie – 57. minūtē Raivis Kurņigins pēc Edgara Bebra un Oskara Daubera piespēlēm atguva vēl vienus vārtus (2:4), bet 59. minūtē Arturs Fedoruks, kuram asistēja Raivis Kurņigins un Edgars Bebris, rezultāta starpību samazināja līdz minimumam – 3:4. Nekam vairāk ogrēniešiem laika vairs neatlika…

Svētdienas spēlē abas komandas jau no paša sākuma spēlēja atklātu un ļoti skatāmu hokeju, tādējādi iepriecinot pavisam nelielo visuzticamāko līdzjutēju pulciņu. Bija redzams, ka jaunie ogrēnieši ļoti vēlas revanšēties par vakardienas spēlē piedzīvoto zaudējumu, pirmajā periodā iniciatīva noteikti piederēja viņiem. Uzreiz jāsaka, ka abu vienību hokejisti bija samērā agresīvi noskaņoti, tādēļ laukumā nereti izcēlās nevajadzīgas saķeršanās un attiecīgi bija ļoti daudz noraidījumu – lietuviešiem 11, bet mūsējiem – astoņi.

Pirmajā periodā, lai gan izdevības gūt vārtus bija abām komandām, nekļūdīgi darbojās vārtsargi, tādēļ rezultāts uz tablo nemainījās. Otrajā trešdaļā tomēr nācās kapitulēt Raivim Zavadskim – 28. minūtē viesi realizēja skaitlisko vairākumu. Tikai nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām ogrēniešiem izdevās izlīdzināt rezultātu – spēlējot vienādos sastāvos, Edgara Bebra un Raivja Kurņigina piespēles vārtu guvumā pārvērta Arturs Fedoruks – 1:1. Atlikušajā spēles laikā rezultāts vairs nemainījās, arī papildlaikā vārtsargi bija veiksmīgāki par uzbrucējiem. Pēcspēles metienu sērijā veiksmīgāki izrādījās viesi, sagādājot Ogres hokejistiem zaudējumu ar 1:2.

Arī ar liepājniekiem mūsējie spēlēja savā laukumā, šis mačs notika 13. janvārī. Jau pašā spēles sākumā laukuma saimniekiem bija iemesls pieminēt, ka ir 13. datums, jo 4. minūtes beigās mūsējie bija nonākuši zaudētājos ar 0:2. Tomēr 8. minūtē radās iemesls uzgavilēt arī ogrēniešiem – Edgars Bebris vienus vārtus atguva (1:2). 14. minūtē viesi atjaunoja sev divu vārtu pārsvaru (1:3). Pēc šāda pavērsiena HK «Ogre» izdarīja vārtsargu maiņu – Romāna Šumihina vietu ieņēma Raivis Zavadskis. Interesanti, ka pirmajā periodā netika piešķirts neviens noraidījums.

Otro trešdaļu sparīgāk uzsāka mājinieki, kas trīsarpus minūšu laikā pēc Sergeja Piskunova un Raivja Kurņigina veiksmes uzbrukumā rezultātu izlīdzināja – 3:3. Diemžēl ogrēniešiem neizdevās aizķerties aiz šī rezultāta – 37. minūtē «Liepājas Metalurgs 2» atkal izvirzījās priekšā ar 3:4, bet pēdējā perioda sākumā viesi savu pārsvaru palielināja līdz diviem vārtiem – 3:5. Nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām liepājniekiem bija jau trīs vārtu pārsvars, bet atlikušajā laikā abas komandas vēl paspēja apmainīties ar vārtu guvumiem – 4:7, HK «Ogre» sastāvā precīzs bija Edgars Bebris.

Nākamo spēli Ogres hokeja komanda aizvadīs 23. janvārī, kad Vidzemes ledus hallē atkal uzņems SC «Energija».