Ogres ielas iedzīvotāji talko, lai ierīkotu peldvietu

[ A+ ] /[ A- ]

Talkotāji Ogres upes krastā.

Jau laikus Ogres ielas iedzīvotāji vērsās Ogres novada domē, lai saskaņotu savu vēlmi sakopt teritoriju ap veco dzirnavu dambīti un turpmāk te varētu ierīkot skaistu peldvietu.

Šī vieta jau vēsturiski bijusi viena no peldvietām pilsētā, kas pēdējo gadu laikā ir aizaugusi ar krūmiem un cilvēkiem nav pieejama. Vecākie Ogres ielas iedzīvotāji zina stāstīt, ka senāk augšup dambītim bijusi skaista, sakopta peldvieta, kura tikusi labi apmeklēta, jo Ogres upes gultne izveidojusi patīkamu līci, kas nav dziļš, bet ir plašs un drošs, lai te varētu peldēties arī bērni. Dambītis palicis no kādreizējo ūdens dzirnavu slūžām, kuras saspridzinātas, lai atbrīvotu ceļu baļķu pludināšanai uz Daugavu. Laika gaitā šīs darbības izbeidzās, tad te bija pļavas, kur ganījās arī pāris gotiņas. Pateicīgu apstākļu dēļ vēlākos gados te izveidojās ļoti iecienīta peldvieta. Krastā bija neliela būdiņa – kiosks, kur varēja iegādāties saldumus un limonādi, un neliels aizslietnis, kur pārģērbties.

Šīs vasaras karstais laiks un vēlme ienirt ūdenī un atvēsināties lika padomāt, kā atjaunot un labiekārtot šo vietu. Un tā ar Ogres ielas iedzīvotāja Valta Bērziņa un ielu komitejas pārstāves Zigrīdas Šmites gādību ikviens tika aicināts 18.septembrī piedalīties talkā. Sanāca apmēram 15 dalībnieku, kuri strādāja ar lielu entuziasmu un pilnīgu spēku atdevi, cērtot un dedzinot krūmus. Rezultātā tika attīrīta plaša teritorija abpus dambītim. Krūmu ciršanas darbos piedalījās arī Ogres domes pārstāvji.

Šī talka ir tikai sākums, lai Ogres pilsētu varētu saukt par kūrortpilsētu. Ceram, ka ar nelieliem pašvaldības resursiem un iedzīvotāju brīvo gribu izveidosim labu peldvietu. Pēc palu ūdeņiem pavasarī darbi turpināsies.

Paldies visiem, kas piedalījās talkā! Paldies par šo lielisko ideju sakopt vēl vienu Ogres stūrīti, lai mūsu pilsēta kļūtu arvien skaistāka un patīkamāka mums pašiem un mūsu viesiem!

Foto no personiskā arhīva