Ogres ielas un ceļi: kaut firmas sodītas, rezultāta nav

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldība no iedzīvotājiem saņēmusi daudz sūdzību par ielu un ceļu stāvokli un neērtībām, kādas radušās, veicot kanalizācijas un ūdensvada sistēmas ierīkošanas darbus visā Ogres pilsētā, atzīst Ogres novada domes preses dienests.

Projektu koordinētājs, pašvaldības aģentūras «Mālkalne» direktors Aigars Roze nesola iejaukties, lai situāciju normalizētu. Viņš skaidro, ka publiskā iepirkuma konkursu par firmām, kas izpilda projektā paredzētos darbus, veikusi Vides ministrija. AS «BĀRA» darbus veic Pārogrē, SIA «BMGS» – Jaunogrē un kartonfabrikas rajonā. Termiņš, kura laikā darbi jāuzspēj, ir 17.novembris, bet, ņemot vērā reālo situāciju, tas noteikti tiks pagarināts un iesāktie darbi tiks pabeigti nākamajā gadā, prognozē A.Roze.

Portāls «Ogres Fakti» noskaidrojis, ka pilnīgi atšķirīga attieksme pret Kohēzijas darbiem ir Ikšķiles novadā. Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš atklāj, ka šīs pašvaldības rīcībā bijuši visi nepieciešamie ietekmes līdzekļi, lai organizētu Kohēzijas projektu īstenotāju darbu, jo norēķinus ar objektos strādājošajām firmām veic pašvaldība.

AS «BMGS» Ārējo sakaru nodaļas vadītājs Jevgēnijs Doronkins «Ogres Faktus» informējis, ka Brīvības ielas saraktajā posmā darbi ilgs vēl divas nedēļas, tad ceļa segums tiks sakārtots braukšanai. Loka ielā darbus plānots pabeigt 27. oktobrī, pēc tam ceļa segumu sakārtos SIA «Ceļdaris». Vēl tiekot domāts par to, vai Loka ielu šogad būtu lietderīgi asfaltēt, jo rakumu vietas ziemas laikā var sēsties. Poruka ielā rakšanas darbi ir pabeigti. Lai sakārtotu ielas segumu, uz tā plānots uzbērt granti un nogreiderēt. Iepriekš šos darbus nevarēja veikt, jo intensīvi lija lietus.

Savukārt SIA «Ceļdaris» valdes priekšsēdētājs Pēteris Bužers informē, ka firma pašlaik strādā Raiņa prospektā, kur tiek norakts esošais ielas segums. Ielas sagatavošana un jauna seguma uzklāšana varētu prasīt divas nedēļas, tad arī šis ceļa posms tiks atvērts transportlīdzekļu satiksmei. 27.oktobrī firma plāno uzsākt ielas seguma frēzēšanas darbus Loka ielā. 27.oktobrī paredzēts pabeigt darbus Vidus prospektā. 28. oktobrī ceļa asfaltēšana plānota Krasta ielā. Darbi turpinās Mednieku ielā.

«Pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka kopā ar VAS «Latvijas valsts ceļi» pārstāvjiem un Ogres novada pašvaldības speciālistiem ir apsekotas galvenās rakšanas darbu veikšanas vietas: «Apsekošanas rezultāti ir visai bēdīgi. Nopietni apgrūtināti braukšanas apstākļi ir vairākos posmos Brīvības ielā, ir neiespējami izbraukt Loka ielu. Vairākās vietās rakšanas darbu vietas nav aprīkotas ar atbilstošām ceļa zīmēm, nav precīzas, saprotamas ceļu satiksmes shēmas.» Pēc ceļu apsekošanas vairākas firmas administratīvi sodītas,» raksta «Ogres Fakti». «Arī VAS «Latvijas valsts ceļi» satiksmes drošības inženieris Edmunds Rullis norāda, ka firmām, kuru darbinieki strādā uz ceļiem, nav zināšanu par pareizu, noteikumiem atbilstošu ceļa zīmju un satiksmes shēmu izvietošanu, ceļa posmu norobežošanu rakšanas darbu vietās, par ko firmas sodītas, bet rezultāta nav.»