Ogres Mākslas skolā izstāde «Dārgumi: Ko stāsta tautastērps»

[ A+ ] /[ A- ]

12.novembrī pulksten 17.00 Ogres Mākslas skolas izstāžu zālē (Brīvības ielā 11) tiks atklāta Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstāde «Dārgumi: Ko stāsta tautastērps». Izstāde būs apskatāma līdz 13.decembrim, ieeja – bez maksas.

Šī izstāde ir noslēdzošais posms Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pērn uzsāktajam projektam «Ko stāsta tautastērps». LNKC mākslas izglītības eksperte un izstādes kuratore Ilze Kupča atklāj, ka šis projekts ir mēģinājums pieslēgt mākslas izglītības procesā dažkārt iztrūkstošu, bet ļoti būtisku aspektu – tēmas izpēti. Mākslas skolu audzēkņi tika ieinteresēti nevis vienkārši radīt darbus saskaņā ar pieaugušo iedotu tematu, bet viņiem bija ļauts izzināt un pētīt savu dzimtu tautastērpu stāstus, lai tos transformētu jaunā, mūsdienīgā veidā.

Konkursa pirmajā kārtā 2018.gada oktobrī mākslas skolu audzēkņi iesūtīja LNKC savus izpētes darbu aprakstus, kurus pēc tam mentora vadībā attīstīja jaunrades darbos. Izstāde parāda, kā tautastērpa pētīšana palīdz ieraudzīt citu cilvēku dzīves, vēsturi, domāt par sevi un Latviju. Visus darbus vieno katra autora izceltais notikums savas dzimtas dzīvē vai paša pieredzētais.

Izstādes dizainu veidojis scenogrāfs Artūrs Arnis, tās ekspozīcijā iekļauti deviņi darbi, ko radījuši 16 jaunieši, kas pārstāv sešas mākslas skolas – Ogres mākslas skolu, Aizputes mākslas skolu, Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolu, Jēkabpils mākslas skolu, Alsungas Mūzikas skolu un Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu.

Projektā «Ko stāsta tautastērps» paredzēts arī seminārs par kultūras mantojuma tēmu iekļaušanu mācību procesā. LNKC uz šo semināru, kas notiks 29.novembrī pulksten 11.00 Ogres Mākslas skolā, aicina mākslas skolu pedagogus, iesakot viņiem pieteikties ne tikai kā klausītājiem, bet arī dalīties pieredzē (ap 15 minūšu prezentācijās) par kultūras mantojuma tēmu mācību uzdevumos, izpētes projektos un audzēkņu mākslas darbos. Pieteikumi dalībai seminārā līdz 11.novembrim jāsūta uz e-pasta adresi: ilze.kupca@lnkc.gov.lv.

Agate Gavare