Ogres Neredzīgo biedrība iesaistījusies Eiropas projektā jeb sākusi jaunu dzīvi

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres filiāles Neredzīgo biedrības dalībnieku rokdarbu izstāde – pārdošana izraisīja neviltotu apmeklētāju interesi un veidoja pat rindas

Birzgales tautas namā nesen notika kāds jauks un aizkustinošs pasākums – Ogres filiāles Neredzīgo biedrības dalībnieku rokdarbu izstāde – pārdošana.

Šī izstāde notika Eiropas Sociālā fonda un Latvijas Neredzīgo biedrību projekta «Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā» ietvaros.

 

Izstādi atklāja Latvijas Neredzīgo biedrības Rīgas teritoriālās organizācijas (tajā ietilpst bijušo Rīgas, Bauskas un Ogres rajonu Neredzīgo organizācijas) vadītāja – koordinatore Inese Lietaviete. Atklājot izstādi, I.Lietaviete iepazīstināja ar pašiem rokdarbniekiem, kuri arī bija mērojusi ceļu uz Birzgali. Viņa aicināja Neredzīgo biedrības aktivitātēs iesaistīties arī tos redzes invalīdus, kuri līdz šim to vēl nav izdarījuši.

Izstādes atklāšanā piedalījās arī Ogres Neredzīgo biedrības priekšsēdētāja vietnieks Dainis Lapsa. «Mēs jau kādu laiku pastāvam Ogrē, bet jāatzīst, ka pēdējos gadus bijām sākuši stagnēt. Un tad pēkšņi kā no zila gaisa uzradās šis te projekts un brīnišķīgā Inese, kas deva mums tādu kā jaunu dzīvību un mūsu ikdienā ienesa jaunu gaismu. Protams, sākumā mūs bija pagrūti izkustināt, bet tagad jau esam pieraduši un ļoti priecīgi, ka varam piedalīties dažādās nodarbībās, piemēram, rokdarbu, kulinārijas un sporta. Var teikt, ka šogad, pateicoties šim projektam, mums ir sākusies jauna dzīve. Ceram, ka šī mūs aktivitāte turpināsies un nākamgad varēsim jums piedāvāt jau ko vairāk,» teica D.Lapsa.

Inese Lietaviete, laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» izvaicāta, kāpēc tieši Birzgale tika izvēlēta par vietu, kur sarīkota šī Ogres Neredzīgo biedrības izstāde, atklāja, ka tā noticis, pateicoties Inārai Gricaitei – birzgalietei, kura arī pati ir 1. grupas redzes invalīde. Tieši Gricaites kundze nopelni šīs izstādes tapšanā ir vislielākie. Viņa gan pati ir rokdarbniece, gan arī vienojās ar Birzgales tautas nama vadītāju par izstādes sarīkošanu. Tās atklāšanas laikā Ināra Gricaite visus klātesošos iepriecināja ar nelielu koncertu, nospēlēdama vairākas jaukas melodijas uz akordeona. Rokdarbnieku darinājumi bija tik skaisti, darināti ar mīlestību un lielu rūpību, ka izstādes apmeklētāji pat veidoja rindu, lai varētu iegādāties noskatīto.

 

Ritvara Raita foto