Ogres novadā apzināti īpašumi, kur varētu izmitināt Ukrainas kara bēgļus

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novadā apzināti īpašumi, kur varētu izmitināt Ukrainas kara bēgļus

Marta Poga

Ogres novada pašvaldības darbinieki Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem nosūtījuši informāciju par vairākiem pašvaldības un valsts nekustamajiem īpašumiem, kurus, ieguldot papildu līdzekļus, varētu pielāgot Ukrainas kara bēgļu izmitināšanai.

Kā informē Ogres novada pašvaldības Komunikāciju nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs, izmantojot pašvaldības rīcībā esošos resursus, Ogres novadā jau ir izmitinātas 250 personas, neieskaitot tos Ukrainas civiliedzīvotājus, kas uzturas ģimenēs. Apzinot savus resursus, Ogres novada pašvaldība spētu nodrošināt izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu Ogres novada administratīvajā teritorijā vēl vismaz 400 Ukrainas civiliedzīvotājiem, bet tam ir nepieciešams steidzams finansiālais atbalsts.

 

Bēgļus iespējams izmitināt vairākos īpašumos Ogrē un Ogresgalā

Nekustamie īpašumi, kur vēl Ogrē varētu izmitināt Ukrainas kara bēgļus, ir nekustamie īpašumi Indrānu ielā Nr.9, 14 un 24, Mālkalnes prospektā Nr.15, 29, 30, 31, 34 un 38, Lībiešu ielā Nr. 12, Rīgas ielā Nr. 6, Smilšu ielā Nr. 2, Strazdu ielā Nr. 1, Zilo kalnu prospektā Nr.18, Zvaigžņu ielā Nr. 9, Ogresgalā «Vārnudzirnavas», Ciemupē «Dārziņi» un «Silavas».

Minētie pašvaldības īpašumi atrodas Ogrē vai tās tuvumā, netālu ir vairākas vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes, vispārējās izglītības iestādes, profesionālās izglītības kompetences centrs «Ogres tehnikums», plašs profesionālās ievirzes izglītības iestāžu un interešu izglītības piedāvājums, bērnu rotaļu laukumi un daudzfunkcionāli laukumi jauniešu un pieaugušo aktīvam un veselīgam dzīvesveidam, kā arī vienkopus pieejami valsts un pašvaldību pakalpojumi.

Pēc tam šīs telpas būtu izmantojamas kā nozīmīgs resurss īres dzīvojamai platībai Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas nevarēs atgriezties atpakaļ savā dzīvesvietā, īres dzīvojamai platībai, lai sniegtu palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā, ņemot vērā pašvaldības palīdzības reģistrā reģistrēto iedzīvotāju skaitu, kā arī palīdzībai speciālistu nodrošināšanai ar dzīvojamo telpu.

Telpām nepieciešams kosmētiskais remonts, kura plānotās izmaksas ir 135 000 eiro. Remontu varētu paveikt pusgada laikā.

 

«Ceplīšos» varētu izmitināt 150 bēgļus

Ogres novada pašvaldības īpašumā esošā ēkā «Ceplīši», kas atrodas Tīnūžu pagastā, varētu uzņemt vismaz 150 Ukrainas civiliedzīvotājus.

Tā  ir bijusī tuberkulozes slimnīca un šobrīd netiek izmantota, līdz ar to faktiski iet bojā. Ēka atrodas 2,4 kilometrus no Tīnūžu pagasta centra. To turpmāk plānots pielāgot un izmantot veco ļaužu pansionāta vajadzībām, kam pašlaik Ogres novadā ir būtiski palielinājies pieprasījums.

«Ceplīšiem» nepieciešamās izmaksas plānotas 1,2 miljoni eiro. Ēku varētu atjaunot desmit mēnešu laikā.

 

Brīvas telpas ir arī Madlienā un Lielvārdē

Ukrainas civiliedzīvotājiem varētu būt pieejami pašvaldības īpašumā esošie dzīvokļi vai atsevišķas istabiņas arī Madlienas pagastā. Nepieciešamās izmaksas plānotas no 10 000 eiro apmērā, darbu izpildes termiņš līdz divu mēnešiem.

Ogres novada pašvaldības īpašumā esošās telpas ēkā «Kokneši», kas atrodas Lielvārdē, Edgara Kauliņa alejā 15-10. Šobrīd ēka ir daļēji apdzīvota, pašvaldības telpas ir tukšas un netiek izmantotas. Tajās būtu iespējams uzņem vismaz 50 Ukrainas civiliedzīvotājus, bet turpmāk ēka būtu piemērota Ogres novada Lielvārdes sporta centra dienesta viesnīcas vajadzībām.

Šim īpašumam nepieciešamās izmaksas plānotas 800 000 līdz 1,2 miljoniem eiro un remontu varētu paveikt sešu mēnešu laikā.

 

Varētu pielāgot arī vairākus valsts īpašumus

Ogres novada pašvaldības pārstāvji pauduši gatavību savā īpašumā pārņemt arī vairākus valsts īpašumus, pielāgot bēgļu uzņemšanai, nodrošinot vēl vismaz 400 Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu, bet pēc tam lietderīgi un efektīvi izmantot pašvaldības funkciju nodrošināšanai, taču ir nepieciešami prāvi papildus finanšu līdzekļi.

Sanatorijā «Saulstari», kas atrodas Ogrē, Saulstaru ielā 2/4,  būtu iespējams uzņemt 222 Ukrainas civiliedzīvotājus. Šajā īpašumā ietilpst četras būves, tajā skaitā trīs stāvu sanatorija, garāža, saimniecības ēka un divu stāvu guļamkorpuss. Nekustamā īpašuma esošais īpašnieks ir Finanšu ministrija. Ēka šbrīd netiek izmantota un faktiski iet bojā. Tās pirmajā stāvā atrodas procedūru, virtuves un personāla telpas, savukārt augšējos stāvos galvenokārt atrodas atsevišķas telpas, kas būtu piemērojamas 222 personu dzīvošanai. Nepieciešamās izmaksas plānotas 1,5 miljoni eiro, remontu varētu paveikt gada laikā.

Savukārt Ogres tehnikuma kopmītnēs Ogrē, Jaunatnes ielā 3, varētu uzņemt 250 Ukrainas civiliedzīvotājus, ja tiek izmantota visa ēka, vai aptuveni 50 personas vienā tās stāvā.

Ēka šobrīd ir Izglītības un zinātnes ministrijas īpašumā. No pieciem tās stāviem pašlaik tiek daļēji izmantots tikai 1.stāvs. Pārņemot šo ēku pašvaldības īpašumā, to pilnībā būtu iespējams izmantot ne tikai Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai, bet pēc tam Ogres 1.vidusskolas izglītojamo dienesta viesnīcas vajadzībām. Nepieciešamās izmaksas plānotas 2,5 miljoni eiro un remontu varētu īstenot gada laikā.

Ogres novada pašvaldības darbinieki norāda, ka jau ir izskanējusi informācija par VARAM plānoto atbalstu pašvaldībām ēku pielāgošanai un labiekārtošanai Ukrainas kara bēgļu izmitināšanai. VARAM gatavo grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, lai pašvaldībām sniegtu papildu atbalstu no Krievijas īstenotās agresijas bēgušo Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai.

N.Sapožņikovs norāda, ka pagaidām no VARAM Ogres novada pašvaldībā par iepriekš minēto īpašumu pielāgošanu Ukrainas kara bēgļu izmitināšanai, atbilde  nav saņemta.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!