Ogres novadā atklāj cilvēktirdzniecības gadījumu, aicina atsaukties arī citus cietušos

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novadā atklāj cilvēktirdzniecības gadījumu, aicina atsaukties arī citus cietušos

Dzintra Dzene

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki aizdomās par cilvēktirdzniecību organizētā grupā aizturēja trīs personas. Šīs personas vairāku mēnešu garumā iedzīvošanās nolūkā izmantojušas kādu sievieti, kura nodarbojās ar prostitūciju. Grupējuma līderi tur aizdomās arī par vairākiem krāpšanu gadījumiem.

Šā gada 2. jūnijā iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros Ogres policijas iecirkņa likumsargi aizdomās par cilvēktirdzniecību, ja tā izdarīta personu grupā, aizturēja nozieguma iespējamo organizatori – 1966.gadā dzimušu sievieti, kas šajā noziedzīgajā grupā darbojusies kā sutenere. Tāpat  aizturēts viņas līdzdalībnieks, 1999.gadā dzimis vīrietis. Dienu vēlāk policisti aizturēja trešo organizētās grupas dalībnieci – 1986.gadā dzimušu sievieti.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka organizatore, psiholoģiski ietekmējot, ar maldiem un viltu iesaistījusi cietušo seksuālu pakalpojumu sniegšanā par samaksu. Cietusī tika maldināta par finansiālu labumu saņemšanu nākotnē. Tajā pašā laikā cietusī bijusi spiesta atdot visu nopelnīto naudu organizatorei. Cietusī sieviete dzīvojusi izīrētā dzīvoklī kopā ar nozieguma organizatori un līdzdalībnieku. Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka noziedzīgā nodarījuma upurim atņemta pase, un viņa ietekmēta arī fiziski.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 154.1 panta trešās daļas – par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

1966.gadā dzimušajai iespējamai noziedzīgā nodarījuma organizatorei piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Savukārt abiem līdzdalībniekiem – policijas uzraudzība.

Jāpiemin, ka policija atklāja notikušo, izmeklējot citu noziegumu, ko, iespējams, izdarījusi jau minētā 1966.gadā dzimusī sieviete. Proti, šobrīd Ogres policijas iecirknī tiek izmeklēts kriminālprocess par krāpšanu lielā apmērā. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka 1966.gadā dzimusī iespējamā organizatore, Ogres novada iedzīvotāja Valija Reine, iespējams, apkrāpusi vismaz trīs personas. Policijai ir informācija, ka viņa varētu būt apkrāpusi vēl citas personas, iespējams, iesaistot tās nelikumīgās darbībās. Valija Reine varēja uzdoties par prokuratūras darbinieci, kā arī par juristi vārdā Jana.

Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietniece Oksana Kramarova stāsta, ka aizturētā sieviete izmantojusi savas ļoti labās pārliecināšanas spējas un cietušo lētticību, kuri akli uzticējušies viņas solījumiem atrisināt dažādas sarežģītas situācijas un pārskaitījuši naudu faktiski ne par ko. O.Kramarova norāda, ka pēc informācijas izplatīšanas plašsaziņas līdzekļos ar policijas darbiniekiem jau ir sazinājušās vēl vairākas personas, kas, iespējams, cietušas no minētās sievietes krāpnieciskajām darbībām, taču cietušo var būt vēl krietni vairāk.

Valsts policijas darbinieki aicina aplūkot 1966.gadā dzimušās Valijas Reines fotogrāfiju un atsaukties ikvienu, kurš ir cietis no viņas iespējamām noziedzīgajām darbībām! Sazināties ar policiju var, zvanot uz tālruņa numuru 110 vai 65002402 vai  rakstot uz e-pastu: kanc.ogre@riga.vp.gov.lv.

Valsts policijas darbinieki atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!