Ogres novadā iededz svētku egles – sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novadā iededz svētku egles – sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

Dzintra Dzene

Svētdien, 28.novembrī, sagaidot pirmo Adventu, Ogres novada pilsētās – Ogrē, Ikšķilē, Lielvārdē un Ķegumā, kā arī pagastu centros spoži iemirdzējās svarīgākais svētku simbols – Ziemassvētku egles, kā arī svētku rotājumi, liecinot, ka sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks.

Svētku egles novada pilsētās iededza Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. «Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir laiks, kad varam novērtēt ģimeniskas vērtības un ģimeni kā galveno vērtību, apciemot tos, kuri jūtas vientuļi un kuriem nav ģimenes. Šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā vēlu saticību un mīlestību, sargiet savus tuvos un esiet veseli!» vēlēja domes priekšsēdētājs.

 

Ogrē – vairākas Ziemassvētku egles

Ņemot vērā, ka epidemioloģiskā situācija un noteikumi neļauj rīkot aktivitātes, kas mērķtiecīgi pulcē cilvēkus konkrētā vietā un laikā, šogad svinīgi eglīšu iedegšanas pasākumi netika rīkoti, taču aplūkot skaisti izrotātās egles ikviens var individuāli.

Galvenā Ogres egle novietota pilsētas centrā, taču svētku eglītes atrodas arī Mālkalnes prospektā un Kartonfabrikas rajonā. Svētku rotājumos zaigo arī dabiski augošās egles – Krasta laukumā, pie skulptūras «Baltā cielava» un Pārogres teritorijā.

 

Ikšķilē aicina izrotāt eglīti

Ikšķilē centrālā egle atrodas centra laukumā, kur brīvdienās svētku noskaņu papildinās arī mūzikas skaņas. Svētdien, 28.novembrī, svētku egles iedegšanas noskaņu papildināja Ikšķiles Tautas nama bērnu vokālā ansambļa «Puķuzirnis» un tā vadītājas Sarmītes Viļumas izpildītās Ziemassvētku dziesmas. Svētku egle iedegta arī Tīnūžos.

Lai vairotu svētku sajūtu gada vistumšākajā laikā, iedzīvotāji, iestāžu un organizāciju pārstāvji aicināti rotāt un izgaismot savu ēku logus, durvis, balkonus un pagalmus. Jau tradicionāli arī pašvaldības darbinieki parūpēsies par skaistiem vides rotājumiem un eglītēm. Lai notvertu svētku sajūtu, ikviens iedzīvotājs aicināts izrotāt Ziemassvētku eglīti Ikšķilē, pie Skolas ielas 4 ēkas (pretī Tirgus laukumam).

Pašvaldības darbinieki aicina vecākus ar bērniem izgatavot skaistus rotājumus vai novēlējumus svētkos un iekārt šajā eglītē, iepriecinot novada iedzīvotājus un viesus. Rūpējoties par apkārtējo vidi un bērnu drošību, pašvaldības darbinieki lūdz eglītes zaros nekārt stikla rotājumus.

 

Ķegumā var nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim

Ķegumā Ziemassvētku eglīte iemirdzējusies pie Tautas nama. Pie eglītes līdz 12.decembrim darbosies Ziemassvētku pastkastīte. Ikviens, kurš vēlas nosūtīt Ziemassvētku vecītim vēstuli un saņemt atbildi, var to ievietot pastkastītē, norādot savu adresi, vārdu un uzvārdu. Sīkāka informācija, zvanot uz tālruni: 22010300 (Dace).

 

Rembatē aicina atvērt Adventa kalendāru

Lampiņas Ziemassvētku eglītē iedegtas arī Tomes pagastā, kur eglīti dekorēja Ķeguma pilsētas un apkaimju biedrība. Svētku eglīte priecē arī rembatiešus. Turklāt Rembates Tautas nama darbinieki aicina pirmssvētku gaidīšanas laikā noticēt maziem un lieliem brīnumiem, piedaloties Adventa kalendāra atvēršanā! Kalendāru varēs saņemt elektroniski (ar e – pasta starpniecību). No 1. līdz 24.decembrim katru dienu tiks izsūtīts sagatavotais pārsteigums. Dažas aktivitātes būs jānofotografē un līdz nākamās dienas rītam jānosūta uz tālruņa numuru, kas dalībniekiem tiks izsūtīts.

Pieteikties kalendāra atvēršanai var līdz 3.decembrim, atsūtot savu vārdu un e – pasta adresi uz tālruņa numuru 27884206. Tie, kuri būs izpildījuši visus uzdevumus, piedalīsies svētku balvas izlozē 28.decembrī!

 

Lielvārdē aicina klausīties vakara pasaciņas

Lielvārdē svētku eglīte iemirdzējusies Lāčplēša laukumā. Ziemassvētku pārsteigumu sarūpējuši arī Lielvārdes Tautas teātra aktieri un bērnu vokālās studijas «Mikauši» dalībnieki – katru Adventes vakaru pirms miega ikvienam iespējams noklausīties pasakas lieliem un maziem, kā arī kopā dziedāt miega dziesmas. Pirmajā Adventā klausītāji var doties uz Vīni pie kāda veca pavāra… (video pieejams mājas lapā www.lielvārde.lv)

 

Līdzīgi kā pērn, arī šogad iepretim domei – Bētlemes ainiņas

Ogres novada pašvaldības Komunikāciju nodaļas darbinieki informē, ka Ogrē svētku rotājumi, kas pērn piesaistīja tūkstošiem tūristu, un Ogre tika dēvētā par Ziemassvētku galvaspilsētu, šogad papildināti ar jauniem gaismas objektiem.

Jau tradicionāli Ogres centrā koki izdekorēti ar gaismas virtenēm, aptinot tās ap koku stumbriem un zariem; ir izvietotas gaismas bumbas liepu galotnēs Brīvības ielas gājēju posmā.

Pērn katras baznīcas tuvumā gan Ogrē, gan pagastos kā cerību un gaismas simbols nolaidās eņģelis, kas šogad apciemos baznīcas nu jau visa apvienotā novada teritorijā.

Ogrēniešus un pilsētas viesus pērn piesaistīja iespaidīgs objekts Ogrē, Mālkalnes prospektā, kur tika izvietota kādreizējās Krievijas valdnieces Katrīnas I kariete. Arī šogad ikviens interesents varēs aplūkot šo gaismas objektu, kas veidots no 60 000 viena kilometra garumā savītām lampiņām.

Tāpat kā pērn, arī šogad pilsētas centrā – iepretim Ogres novada pašvaldības ēkai – iedzīvotāju un pilsētas viesu uzmanību piesaistīs Kristus dzimšanas ainiņa.

Starp citu, šogad katru Adventa svētdienas vakaru Aitu kūts skatuves aitu puiši – Aituks un Baltuks – priecēs ļaudis Bētlemes ainiņā.

 

Ogrē daudzviet jauni rotājumi

Ik gadu svētku rota mērķtiecīgi tiek papildināta ar jauniem elementiem, instalācijām. Pārsteigumi gaidāmi šogad atklātajā Jūlija Alberta Marsona laukumā Skolas ielā, pie Ogres novada Kultūras centra, ūdenstorņa, kas atrodas līdzās Ogres novada pašvaldības ēkai, kā arī uz vasaras sākumā atklātā aizsargmola.

Ziemassvētku noskaņā Ogre būs tērpusies visu decembri un janvāri.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!