Ogres novada mūsdienu deju kolektīvi izdejojuši Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku fināla dejas

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada mūsdienu deju kolektīvi izdejojuši Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku fināla dejas

Marta Poga

12.jūlijā sācies XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu «#dziedundejo2021» pirmais notikums «Saulesvija», kā ietvaros ikvienā pašvaldībā piestās svētku auto ar īpašajiem svētku vēstnešiem un viņu sagādātajiem sveicieniem. Ikviena ciemošanās tiks iemūžināta video formātā, saglabājot atmiņas par vēsturē pirmajiem digitālajiem svētkiem. Savukārt 15. jūlijā Ogresgalā tika filmēti mūsdienu deju kolektīvu «Karameles», «Teiksma» un «GMD Studio» uznācieni televīzijas koncertuzvedumam «Augstāk par zemi».

Ogres novada svētku koordinatore Dace Nikolaisone informē, ka svētku vēstneši Ogres novadu apciemos 27.jūlijā, radot svētku un kopības sajūtu ikvienam svētku dalībniekam. Svētku programma vēl top, pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai valstī. D.Nikolaisone radusi interesantus risinājumus viesu uzņemšanai, lai Ogres novada stāsts izskanētu dzirkstoši un paliktu atmiņā. Saglabājot intrigu, pasākuma programma vēl atklāta netiek.

D.Nikolaisone stāsta, ka XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku plānošanas laiks ir bijis neparedzams un prasījis elastību un pielāgošanos apstākļiem. Šogad svētki noritēs digitālā formātā no 12.jūlija līdz 30.oktobrim. Šajā posmā plānots organizēt un filmēt dažādus koncertus, ko skatītāji pēcāk varēs vērot televīzijas pārraidēs.

Kopā svētku norisēs Ogres novadā piedalās ap 60 kolektīvi, pārstāvot teju visas nozares, – tautas deju kolektīvi, mūsdienu deju kolektīvi, kori, vokālie ansambļi, pūtēju orķestri, teātri, vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas dalībnieki, koklētāji.

Pirmais projekts, pirms tika apstiprināti digitālie dziesmu un deju svētki, bija notikums «Svinēt sauli», kad dejotāji no visas Latvijas video platformā Zoom attālināti izdejoja iepriekš sagatavoto deju.

Jūnijā organizēta video sveicienu filmēšana ar mērķi sagatavot īpašus kolektīvu pieteikumus svētkiem. D.Nikolaisone stāsta, ka četru dienu garumā apbraukāts novads, kopā nofilmēti 35 video svētku sveicieni, kurus varēs redzēt pēc 27.jūlija, kad Ogrē viesosies svētku vēstneši.

Savukārt aizvadītās nedēļas nogalē, 15.jūlijā, Ogresgalā filmēti mūsdienu deju kolektīvu «Karameles», «Teiksma» un «GMD Studio» uznācieni televīzijas koncertuzvedumam «Augstāk par zemi», kuru varēs vērot Latvijas Televīzijā šī gada rudenī. Šajā koncertuzvedumā piedalās mūsdienu deju kolektīvi no visas Latvijas.

Gan deju kolektīvu vadītāji, gan dalībnieki ir gandarīti par paveikto, jo, neraugoties uz ierobežojošajiem un mainīgajiem apstākļiem, ir izdejots vairāku gadu garumā gatavotais repertuārs XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Lai gan šāds svētku formāts nav salīdzināms ar sajūtām un notikumiem nedēļas garumā, ko sniedz klātienes svētki, arī e – dziesmusvētku ideja pavērusi jaunas iespējas, un kolektīvi var izcelt savu unikalitāti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!