Ogres novadā paplašinās pirmsskolas pakalpojumu pieejamību

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novadā paplašinās pirmsskolas pakalpojumu pieejamību

Marta Poga

Ogres novada pašvaldībā, lai uzlabotu pirmsskolas izglītības pakalpojuma pieejamību, plānots būvēt divas jaunas moduļtipa pirmsskolas izglītības iestādes (PII) Ogrē un Lielvārdē, kā arī bērnudārza vajadzībām atjaunot Kaibalas pamatskolas ēku.

Ogres novadā ik gadu pieaug iedzīvotāju skaits, un arvien vairāk jauno ģimeņu novadu izvēlas par savu dzīvesvietu. Kā informē Ogres novada Izglītības pārvaldes darbinieki, rindā uz Ogres pilsētas PII ir 514 bērni, savukārt uz Lielvārdes PII «Pūt vējiņi» un Lielvārdes pamatskolas pirmsskolas izglītības grupām rindā ir 130 bērni. Ogrē uz šā gada 1.septembri 116 bērniem, kuri šogad vēlējās uzsākt bērnudārza gaitas, pietrūka vietas PII, tādēļ jaunas PII celtniecība atrisinās virkni jautājumu. Arī Lielvārdē nepieciešams paplašināt pirmsskolas izglītības pakalpojumu pieejamību, atslogot Lielvārdes pamatskolas telpas, kā arī Lielvārdes PII «Pūt vējiņi», kur 13 grupu telpās šobrīd izvietotas 16 grupas.

 

Ogrē, Kartonfabrikas rajonā, plānota jauna bērnudārza būvniecība

«OVV» jau rakstīja, ka, lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības pakalpojumu pieejamību pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, Ogrē pašvaldība iecerējusi būvēt bērnudārzu Kartonfabrikas rajonā, kur pēdējo gadu laikā veikti būtiski ielu infrastruktūras sakārtošanas darbi – četru gadu laikā rekonstruētas astoņas ielas, šajā rajonā ievērojami uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Kā informē pašvaldības darbinieki, šobrīd notiek PII moduļtipa ēkas projektēšanas darbi, plānā ietverot apkārtējās teritorijas labiekārtošanu, rotaļu un sporta laukumu izbūvi, stāvvietas, gājēju ietves un ielu apgaismojumu. Būves apbūves laukums plānots līdz 900 kvadrātmetriem.

Bērnudārza telpas paredzētas bērniem vecumā no 1,5 līdz sešiem gadiem (divas grupas bērniem no 1,5 gadiem un četras grupas – no trim gadiem), katrā grupā – 18 līdz 22 bērni, kopējais maksimālais bērnu skaits – 124.

Ēka sastāvēs no rūpnieciski izgatavotiem lielgabarīta telpiskiem moduļiem, kas dod iespēju to uzbūvēt un nodot ekspluatācijā īsākā laikā, nekā izmantojot tradicionālās būvniecības metodes.

Ogres novada pašvaldības 14.oktobra domes sēdē pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas projektu vadītājs Edgars Pārpucis iepazīstināja klātesošos ar moduļtipa pirmsskolas izglītības iestāžu ēku būvniecību Latvijā pēdējā piecgadē. Šādi bērnudārzi veiksmīgi darbojas Ķekavas, Saulkrastu, Vecumnieku, Mārupes, Ropažu novados un citviet Latvijā.

Moduļtipa bērnudārzu projektā paredzētas plašas telpas – liela sarīkojuma zāle, atsevišķa ēdamzāle, sporta un rotaļu laukumi.

 

Arī vēsturiskajā Lielvārdes novadā nepieciešami risinājumi

Ogres novada pašvaldības 14.oktobra domes sēdē tika apstiprināts arī finansējums būvprojekta izstrādei pirmsskolas izglītības iestādes jaunbūvei Lielvārdē, Meža ielā 18A. Būvprojekts paredz jaunas moduļtipa divstāvu ēkas būvniecību iepretim Lielvārdes pamatskolai, Avotu ielas masīvā. Apbūves laukums plānots līdz 1500 kvadrātmetriem. Bērnudārzs paredzēts 120 bērniem vecumā no 1,5 līdz sešiem gadiem (sešām grupām līdz 20 bērniem katrā). Būvprojekta izstrādei veiks atklātu konkursa iepirkuma procedūru par maksimālo kopējo summu līdz 47 190 eiro (ar PVN), ko paredzēs 2022.gada budžetā.

 

PII plānots atjaunot arī Kaibalā

Līdz ar šī lēmuma pieņemšanu virzīs ieceri arī par Kaibalas pamatskolas atjaunošanu pirmsskolas izglītības pakalpojumu pieejamībai šajā apkārtnē. «Šis lēmums ir izsvērts un sabalansēts, lai pirmsskolas izglītības pakalpojumi būtu pieejami gan Lielvārdē, gan Kaibalā. Šis ir racionāls risinājums, jo viena dārga bērnudārza būvniecība tikai daļēji atrisinātu pirmsskolas izglītības pakalpojumu pieejamību, taču mēs varam to pilnībā atrisināt, nodrošinot divas pirmsskolas izglītības vietas Lielvārdes apkārtnē. Par trim miljoniem eiro mēs varam atjaunot Kaibalas pamatskolas ēku un izbūvēt jaunu bērnudārzu Lielvārdē. Mums ir jāskatās ārpus pilsētas robežām, rūpējoties par iedzīvotāju dzīves kvalitāti arī pagastos,» norāda Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

 

Novada attīstība jāuzlūko kā viens veselums

Bijusī Lielvārdes novada pašvaldības dome tika virzījusi projektu par jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecību piecu miljonu eiro apmērā, taču, izvērtējot apvienotā novada vajadzības un kopējo budžetu, E.Helmanis noraidīja izstrādāto projektu, piedāvājot saimnieciskākus risinājumus, ņemot vērā visa apvienotā novada iedzīvotāju intereses.

«Lēmumprojektu par jaunas pirmsskolas izglītības būvniecību Lielvārdē es pats reiz saskaņoju apvienotajā finanšu komisijā, taču diemžēl tad man nebija pilnīgas informācijas par situāciju vēsturiskajā Lielvārdes novadā. Es nezināju, kādas telpas ir pieejamas Kaibalas pamatskolā, kas reiz tika slēgta, nevēloties ieguldīt līdzekļus tās atjaunošanā. Būvniecības Valsts kontroles birojs norādīja uz nepilnībām, ko nepieciešams atrisināt, lai ēka atkal varētu būt droša apmeklētājiem, taču bijusī Lielvārdes novada dome lēma ēku slēgt par spīti ilgtermiņā ieguldītiem līdzekļiem ēkas uzturēšanā,» situāciju komentē E.Helmanis.

Viens no Ogres novada domes uzdevumiem ir atjaunot pašvaldības pakalpojumus pagastos, tostarp arī Kaibalā, ierīkojot pirmsskolas izglītības iestādi pamatskolas ēkā. «Ieguldot vienu miljonu eiro, varam atjaunot pirmsskolas izglītības iestādes darbību Kaibalā, un šī vieta vairs nebūs nomale, tiks nodrošinātas jaunas darba vietas, jaunajām ģimenēm būs nodrošināts pirmsskolas izglītības pakalpojums,» norāda Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, piebilstot, ka Izglītības pārvalde ir apzinājusi vecākus vēsturiskajā Lielvārdes novadā, kuri šobrīd gaida rindā uz vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Vecāki ir izrādījuši interesi par iespēju viņu bērniem apmeklēt gan bērnudārzu Kaibalā, gan jaunbūvi Avotu ielas masīvā.

Šobrīd eksperti veic Kaibalas pamatskolas ēkas padziļinātu tehnisko izpēti, kā arī energoefektivitātes novērtējumu.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!