Ogres novadā pērn mirušo mazāk, Ķeguma novadā dzimstība pārsniegusi mirstību

[ A+ ] /[ A- ]

Dzintras Dzenes foto Pērn Ogres novadā vairāk reģistrēts jaundzimušo, kas ir otrie bērni ģimenē.

Ogres novadā pērn mirušo mazāk, Ķeguma novadā dzimstība pārsniegusi mirstību

Dzintra Dzene

Sākoties jaunam gadam, novadu dzimtsarakstu nodaļās apkopoti statistikas dati par aizvadīto gadu. Jāņem gan vērā, ka uzskaitītie dzimušo – mirušo reģistri tikai daļēji ataino situāciju katrā novadā, jo dzimšanas, miršanas vai laulības faktu var fiksēt neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. Tomēr skaitļi vieš cerības – Ogres novadā reģistrēto miršanu skaits sarucis un pieaudzis laulību skaits, bet Ķeguma novadā dzimstība pērn pārsniegusi mirstību.

Laulību noslēdz gan pļavā, gan mežā.

Salīdzinot ar citiem gadiem, Ķeguma novadā palielinājies noslēgto laulību skaits. Kopš pagājušā gada vasaras jauninājums ir tas, ka laulību reģistrācijas pieteikumu var iesniegt arī elektroniski, kas šī pakalpojuma saņemšanu atvieglo cilvēkiem, kuri aizņemti darbos vai dzīvo ārpus Latvijas. «Ja 2018.gadā reģistrējām 25 laulības, tad pērn jau 36. Vairāk nekā puse no tām reģistrēta ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām. Ķeguma novadā ir daudz viesu namu, kas piemēroti laulību reģistrācijai, bet divi pāri bija izraudzījušies neordinārākas vietas. Viens no pāriem «Jā» vārdu vasaras vidū teica ziedošā pļavā ģimenes īpašumā, bet otrs pāris rudens pusē – mežā, kur bija atrasta skaista vieta – uz sūnām auga košas brūklenes. Ja sākumā uz to raudzījos nedaudz skeptiski, tad pēc tam bija liels prieks, ka viss norisinājies veiksmīgi – abos gadījumos ceremonijas norises vietas bija iekārtotas ļoti rūpīgi un pārdomāti, arī laika apstākļi lutināja,» atceras L.Čodore.

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja norāda, ka diemžēl paralēli ar laulību skaita pieaugumam pieaudzis arī šķirto laulību skaits – pērn saņemti dokumenti par 16 laulību šķiršanas gadījumiem.

Biežāk laulājas ar ārzemniekiem; seniori biežāk sākuši savas attiecības noformēt oficiāli; biežākais nāves iemesls – sirds asinsvadu slimības – par šīm un vēl citām aktualitātēm Ogres un Ķeguma novadā lasiet jaunajā „OVV”!

Kādā no nākamajiem «OVV» numuriem – par situāciju dzimtsarakstu jomā Ikšķiles un Lielvārdes novadā.

Laikrakstu pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot kopā ar „Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!