Ogres roņiem zelta godalgas Jelgavā

[ A+ ] /[ A- ]

«Ogres roņu» komanda Jelgavas atklātajā ziemas peldēšanas čempionātā.

20. novembrī, kad vēsais Lielupes ūdens bija vien plus 6 grādus silts, Ogres ziemas peldētāji Jelgavas atklātajā ziemas peldēšanas čempionātā «Jelgavas roņu kauss» izcīnīja četras zelta medaļas.

Savu norūdīšanās pakāpi un sportisko sagatavotību Jelgavā demonstrēja vairāk kā 50 ziemas peldes cienītāju. «Jelgavas roņu kauss» kļuvis par starptautiski atzītām sacensībām. Pagājušā gadā tajā piedalījās Somijas ziemas peldētāji, bet šoreiz Igaunijas un Krievijas «roņi». Ar jelgavniekiem sacentās arī citi Latvijas ziemas peldētāji no Rīgas, Ogres, Ventspils, Liepājas, Saldus, Mārupes un Carnikavas.

Sacensības sākās ar 4 x 25 m brīvā stila stafetēm. Par galveno balvu – «Jelgavas roņu kausu» – cīnījās piecas komandas. Ceļojošo kausu izcīnīja Tallinas «Viimsi Veeklubi», 2. vietā mājinieki – «Jelgavas roņi», bet godpilnajā 3. vietā «Ogres roņi/Raganas roņi» apvienotā komanda. 4. vietā – Krievijas klubs «Ozerki» no Sanktpēterburgas, 5. vietā «Latvijas ronis».

Lielupes aukstajā ūdenī 50 metru brīvā stila distancē zelta medaļas izcīnīja ogrēnieši Vasīlijs Kudiņš, Olga Silova un Raitis Gultnieks. 25 m brasa distancē V.Kudiņam zelta godalga, Inesei Reinbergai un R.Gultniekam otrā vieta, bet Īrai Paeglei – ceturtā vieta. Iepriecina Kudiņa divas zelta medaļas, jo Jelgavā bija viņa pirmās sacensības. Gatavojās viņš tām ļoti nopietni, ikdienu ap pusdienas laiku peldot Ogres vecupē.

Izturības peldējumā (450 m) šogad piedalījās četri sportisti. Pirmo reizi šo distanci veica Agris Vītoliņš no Saldus, bet viņam neizdevās pārspēt pagājušajā gadā R.Gultnieka uzstādīto Latvijas rekordu šajā disciplīnā. Gunta Ostrovska jau otro gadu pēc kārtas pierādīja, ka ir izturīgākā ziemas peldētāja Latvijā. Izcilu rezultātu uzrādīja igaunis Henri Karmā, kurš savā jaunībā Jelgavā piedalījies peldēšanas sacensībās baseinā. Viņš ir veicis daudzus ilgus peldējumus aukstā ūdenī – gan pasaules čempionātā ziemas peldēšanā Slovēnijā, gan vairāku dienu peldējumā Baltijas jūrā starp piecām lielākajām Igaunijas salām. Savus spēkus pārbaudīja arī Sanktpēterburgas ziemas peldētājs Romāns Karkačevs, kurš īsā sarunā atklāja, ka jauno gadu sagaidīs Ķīnā, kur piedalīsies vairākos ziemas peldēšanas pasākumos, un tad no Pekinas caur Maskavu lidos uz Tallinu, kur 8. janvārī notiks Igaunijas atklātais čempionāts ziemas peldēšanā «Pirita open 2011».

Arī «Ogres roņi» plāno 2011. gadu iesākt ar piedalīšanos Igaunijas atklātajā čempionātā ziemas peldēšanā. Un, lai labāk sagatavotos sacensībām ledainajā ūdenī, 5. decembrī Ogres «Dziednīcā» notiks jau 9. Latvijas ziemas peldētāju čempionāts baseinā. Šīs sacensības organizē biedrība «Ogres roņi», un tās ir svarīgas, lai apgūtu pareizu peldēšanas tehniku gan startā, gan finišā, gan head-up brasa laikā, gan stafetes nodošanā, jo ziemas peldēšanas stils ļoti atšķiras no parastā peldēšanas stila.

Foto no Ogres roņu arhīva