«Ogres roņi» noslēdz sezonu ar krāšņu karnevālu, Raiņa dzeju un sirtaki

[ A+ ] /[ A- ]

Ar krāšņu ikgadējo Pavasara karnevālu biedrība «Ogres roņi» 19.martā noslēdza kārtējo sezonu. Vidū – biedrības vadītājs Raitis Gultnieks.

Ar krāšņu ikgadējo Pavasara karnevālu biedrība «Ogres roņi» 19.martā noslēdza kārtējo sezonu. Vidū – biedrības vadītājs Raitis Gultnieks.

Biedrība «Ogres roņi», kas pirms mēneša Latvijas ziemas peldētāju čempionātā izcīnīja desmit visa kaluma medaļas, tostarp piecas zelta, sestdien, 19.martā, Ogres Vecupes krastā ar krāšņu ikgadējo Pavasara karnevālu un sirtaki deju noslēdza 38. Latvijas ziemas peldētāju sezonu.

Biedrības vadītājs Raitis Gultnieks iejutās Raiņa lomā un pirms došanās ūdenī uzmundrināja «roņus» ar dižgara dzejas rindām: «Lai ir grūti, vajag spēt, stipram būt un uzvarēt!» Tiesa gan, uzmundrinājumi vairāk bija simboliski, jo ziemas peldētājiem vēsais ūdens grūtības nesagādā – viņi raduši peldēt augu gadu.

Un arī šoreiz dažādās izdomas bagātās maskās tērptie «roņi» ar prieku baudīja peldi Ogres Vecupē, radot priekšstatu, ka ūdens nemaz nav auksts, taču patiesībā tā temperatūra sasniedza vien +5 grādus, un arī laika apstākļi bija visai nemīlīgi – pūta brāzmains vējš, ik pa brīdim sagriežot sniega virpuļus. Pēc peldes «Ogres roņu» dāmas atzina, ka pelde bijusi lieliska, turklāt Vecupē ūdens esot jūtami siltāks nekā Daugavā, kur daudzi peldas ikdienā. Vēl «roņus» var sastapt peldamies Ogres upē, Mežezerā un Dubkalna karjerā, kur šogad kopā ar peldētājiem no Ikšķiles 19.janvāra pusnaktī tika izbaudīts ūdens dziedinošais spēks.

R.Gultnieks stāsta, ka biedrības kodolu veido 13 – 15 cilvēki. «Speciālu uzskaiti neveicam, taču priecājamies par ikkatru, kurš gatavs mums pievienoties. Ir tādi, kas izmēģina ziemas peldēšanu, uz laiku to pārtrauc, bet pēc tam atkal atgriežas mūsu rindās. Ikdienā peldēšanās notiek dažādās vietās, nelielākās domubiedru grupiņās vai vienatnē. Piemēram, Vasīlijs Kudiķis ziemā ik pārdienas viens pats nāca un peldēja Ogres Vecupē izcirstā āliņģī. Ziemas peldēšana ir mūsu dzīves stils. Tā ir vēlme norūdīties un saglabāt veselību. Agrāk darba dienu pusdienlaikā mēdzu atskriet nopeldēties. Tagad darbs kļuvis saspringtāks, un tam ne vienmēr atliek laika, taču cenšos peldēt katru sestdienu, svētdienu un kādu dienu nedēļas vidū. Taču esmu sācis katru dienu aplieties ar diviem spaiņiem auksta ūdens – tā ir slavena metode. Pēc apliešanās ar ūdeni jāiziet ārā sniegā kailām kājām, palūdzot zemei svētību un veselību. Tas patiesi palīdz, – rodas možums visai dienai,» stāsta R.Gultnieks.

Jautāts, kāpēc «Ogres roņu» sezonas noslēgumā šogad tika skandētas Raiņa dzejas rindas, R.Gultnieks atklāj, ka arī «roņiem» aizvadītais gads aizritējis Raiņa un Aspazijas zīmē. «Pērn mūs uzaicināja viesos ziemas peldētāji no Majoriem un ūdens priekus baudījām nakts peldē, tērpušies pagājušā gadsimta 30.gadu stila tērpos. Arī Latvijas čempionātā peldēju ar salmu platmali galvā, tādējādi godinot Latvijas dižgaru, jo arī Rainis mīlēja jūru un bija liels peldētājs. Tāpēc arī Ogrē šo sezonu noslēdzām ne vien ar tradicionālo karnevālu, bet arī Raiņa dzejas rindām,» skaidro «Ogres roņu vadītājs».

Aizvadītā sezona «roņiem» bijusi spraiga. Pērn Ogres ziemas peldētāji piedalījušies ne vien dažādos sadraudzības pasākumos ar citiem Latvijas «roņiem», bet arī sacensībās gan Liepājā, gan Ventspilī un, protams, veiksmīgi startējuši Latvijas čempionātā Jūrmalā, kas šogad norisinājās divas dienas.

«Uz pasaules čempionātu neaizbraucām, jo tas šogad notiek Tjumeņā, aiz Urālu kalniem, un brauciena izmaksas vienam cilvēkam pārsniedz tūkstoti eiro. Pēc diviem gadiem pasaules čempionāts būs Tallinā, Igaunijā, kur noteikti piedalīsimies un, iespējams, izveidosim savu šovu, jo mūsu «roņi» ir ļoti aktīvi un atraktīvi, ko apliecina arī šis nu jau par tradīciju kļuvušais sezonas noslēguma karnevāls,» stāsta R.Gultnieks.

Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpējās ««VOYAGER» kluba» dibinātājs un prezidents Jānis Gaņģis, kurš bija ieradies ar savu diskobusu. Arī pats Jānis ir ziemas peldētāju rindās, ko apliecināja, izmetot krietnu loku un priecājoties, ka upi neklāj ledus, kā tas bijis citus gadus, noslēdzoties oficiālajai ziemas peldēšanas sezonai.

Dzintra Dzene

 

Dzintras Dzenes foto