Ogres skolnieces uzvar Mobilā zināšanu ekspreša karoga dizaina konkursā

[ A+ ] /[ A- ]

Par Ogres tehnikuma audzēknes Renātes Balodes (centrā) uzvaru prieks arī skolotājiem un skolasbiedriem.

Par Ogres tehnikuma audzēknes Renātes Balodes (centrā) uzvaru prieks arī skolotājiem un skolasbiedriem.

Trešdien, 9.martā, Ogrē viesojās Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš un multimākslinieks Kaspars Blūms Blūmanis jeb Kašers, lai apbalvotu Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā organizētā konkursa «Mobilā zināšanu ekspreša karoga dizaina konkursa» uzvarētājas – Ogres tehnikuma (OT) audzēkni Renāti Balodi un Jaunogres vidusskolas skolnieci Anastasiju Kazjuļonoku.

Konkursā, kurš notika no 3.februāra līdz 3.martam, piedalījās vairāk nekā 160 skolēni un studenti no visas Latvijas, tostarp arī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) kursanti, izstrādājot skices Mobilā zināšanu ekspreša karogam. Darbus izvērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un biedrības Eiropas Kustība Latvijā pārstāvji, kā arī pieaicinātie eksperti. Žūrija noteica piecus labākos dizaina piedāvājumus, vērtējot zīmējuma atbilstību konkursa nosaukumam, idejas oriģinalitāti un izpildījumu.

Jaunietēm balvas pasniedza A.Gobiņš un žūrijas komisijas priekšsēdētājs K.Blūms Blūmanis. Talantīgās ogrēnietes sveica arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, vēlot vienmēr būt aktīvām un radošām. A.Gobiņš norāda, ka tas ir vēl nebijis gadījums, kad divas balvas tik sīvā konkurencē aizceļo uz vienu novadu.

R.Balode par izstrādāto karoga dizainu ieguva galveno balvu 250 eiro vērtībā, bet A.Kazjuļonoka, kura iekļuva labāko autoru pieciniekā, par savu veikumu ieguva veicināšanas balvu 50 eiro apmērā.

Abām jaunietēm sagatavoties konkursam palīdzēja viņu skolotājs Pēteris Justovičs – Renātes pedagogs OT un Anastasijas pedagogs Ogres Mākslas skolā (OMS).

OT 3.kursa audzēkne R.Balode, kura apgūst Vizuālās reklāmas noformēšanu, stāsta, ka par konkursu uzzinājusi no sava skolotāja. «Mēs viss kurss veidojām darbus, un tikai divas audzēknes – es un Santa Skromule – nosūtījām tos konkursam. Mans darbs ieguva galveno balvu. Gandarījums, prieks un pārsteigums par augsto novērtējumu ir ļoti liels. Šādā konkursā piedalījos pirmo reizi. Pēc tehnikuma absolvēšanas plānoju studēt LMA, kur vēlētos apgūt funkcionālo dizainu,» stāsta R.Balode.

OT audzēknes izstrādātais karoga dizains tiks izmantots par pamatu Mobilā zināšanu ekspreša ārējā un iekšējā noformējumā. Šis ekspresis no 12.aprīļa līdz 9.maijam viesosies Latvijas skolās, aicinot sākumskolas skolēnus piedalīties spēlē un iepazīt Eiropas Savienību.

Jaunogres vidusskolas 9.klases audzēkne Anastasija Kazjuļonoka ieguva veicināšanas balvu 50 eiro apmērā, bet skolas direktore Ludmila Sokolova – Atzinības rakstu.

Jaunogres vidusskolas 9.klases audzēkne Anastasija Kazjuļonoka ieguva veicināšanas balvu 50 eiro apmērā, bet skolas direktore Ludmila Sokolova – Atzinības rakstu.

Jaunogres vidusskolas 9.klases audzēkne A.Kazjuļonoka, kura šogad beigs OMS, arī pateicas savam skolotājam P.Justovičam, kurš viņu pamudinājis pieteikties konkursam teju pēdējā brīdī. «Gandarījums ir milzīgs, nebiju gaidījusi, ka mans darbs būs piecu labāko vidū. Ar zīmēšanu aizraujos jau kopš četru gadu vecuma. Arī savu nākotni plānoju saistīt ar mākslu,» stāsta A.Kazjuļonoka.

Eiropas Kustības Latvijā prezidents Atzinības rakstu pasniedza arī Ogres tehnikuma, Jaunogres vidusskolas un Ogres mākslas skolas direktorei par atbalstu jauniešu radošajā izaugsmē.

A.Gobiņš informē, ka šajā pavasarī plānoti vairāki vērienīgi pasākumi, lai veicinātu sabiedrības interesi un zināšanas par Eiropas Savienību – 9.maijā ikviens aicināts piedalīties Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstītajā Eiropas eksāmenā (tiešsaistē www.esmaja.lv), kur varēs iegūt vairākas vērtīgas balvas, piemēram, lidojumu gaisa balonā. Savukārt akcijā «Atpakaļ uz skolu» ar skolēniem tiksies Eiropas lietu eksperti, bet sākumskolas skolēniem durvis vērs «Mobilais zināšanu ekspresis».

Dzintra Dzene

 

Dzintras Dzenes foto