Ogres slimnīcā Covid – 19 vakcīnas šobrīd nav pieejamas, vakcinēties gribētājus aicina būt pacietīgiem

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres slimnīcā Covid – 19 vakcīnas šobrīd nav pieejamas, vakcinēties gribētājus aicina būt pacietīgiem

Marta Poga

Ogres slimnīcā nav valsts finansēta vakcinācijas kabineta, bet, ņemot vērā, ka daudzi ģimenes ārsti nezināmu iemeslu dēļ atsakās savus pacientus vakcinēt, tika uzrunāti Ogres slimnīcas speciālisti un rasta iespēja no pamatdarba brīvajā laikā, sestdienās, veikt vakcinācijas. Tiesa gan, pagaidām vakcinēšana nenotiek, jo Covid – 19 vakcīnas šobrīd nav pieejamas, informē SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

D.Širovs norāda, ka Ogres slimnīca vairākkārt saskārusies ar situāciju, kad saņemti tikai vakcinējamo personu saraksti, bet pašas vakcīnas pret Covid – 19 nav saņemtas.

Vakcinācija plānota nedēļas nogalē, taču, divas reizes saņemot vakcinējamo personu sarakstus no manavakcina.lv un sastādot vakcinācijas rindas, abas reizes vakcīnas Ogres slimnīcai nav piegādātas. Slimnīcas darbiniekiem nācies apzvanīt vakcinējamās personas, informējot par radušos situāciju. Pagājušajā nedēļā tie bijuši 48 pacienti, bet kopumā no manavakcina.lv saņemta informācija par 228 vakcinējamām personām vecumā virs 70 gadiem. Uzaicinājumu pieteikties vakcinācijai saņēmuši arī paši seniori, taču viņi, zvanot uz slimnīcas reģistratūru, tiek informēti, ka vakcīnas šobrīd nav pieejamas.

Šobrīd slimnīcas uzņemšanas nodaļas tālrunis ir pārslogots – cilvēkiem daudz neskaidrību un jautājumu pa vakcinēšanas iespējām, jo atsaucība no iedzīvotāju puses ir liela, tāpēc, ņemot vērā radušos situāciju, slimnīcas vadība lūdz vakcinējamās personas šobrīd uz slimnīcu nezvanīt. «Nav jēga veidot rindu, ja nezinām, vai un kad būs vakcīnas. Mēs paši piezvanīsim, tiklīdz tās saņemsim,» norāda D.Širovs.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!