Ogres slimnīca saglabā 3.līmeņa jeb neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas statusu

[ A+ ] /[ A- ]

Dzintras Dzenes foto Pacientu skaits Ogres slimnīcā ik gadu pieaug. Tas liecina, esam nepieciešami un mums ir nākotne,» saka SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Ogres slimnīca saglabā 3.līmeņa jeb neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas statusu

Dzintra Dzene

Gada sākumā sabiedriskajā telpā izskanēja dažādi paziņojumi par plānoto «slimnīcu līmeņošanu» jeb slimnīcu līmeņu pārskatīšanu, mediķu vidū izraisot bažas par tālāko nākotni. SIA «Ogres rajona slimnīca» vadība un kolektīvs var atviegloti uzelpot – Ogres slimnīca arī turpmāk saglabās 3.līmeņa jeb neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas statusu un visus pakalpojumus sniegs līdzšinējā apjomā.

Slimnīcām Latvijā ir noteikti pieci līmeņi – augstākais, piektais līmenis ir universitātes slimnīcām, kur tiek nodrošināta visplašākā profila pacientu ārstēšana, un šādas slimnīcas ir tikai galvaspilsētā. Ceturtajam līmenim atbilst reģionālās slimnīcas, otrajam un trešajam līmenim – lokālās jeb neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas, kuru līmeni nosaka atkarībā no tā, kādi speciālisti pieejami katrā no slimnīcām, kādas programmas tiek sniegtas. SIA «Ogres rajona slimnīca» atbilst trešajam līmenim, un tas nozīmē, ka slimnīcā visu diennakti dežūrē seši pamata speciālisti – internists jeb terapeits, ķirurgs, anesteziologs, ginekologs, pediatrs un radiologs. Otrā līmeņa slimnīcās dežūrē trīs speciālisti ( ja ir dzemdību nodaļas, tad četri), bet pirmā līmeņa slimnīcas vispār nenodrošina diennakts neatliekamo medicīnisko palīdzību, tajās ir tikai steidzamās medicīniskās palīdzības punkts.  

Dzintras Dzenes foto SIA «Ogres rajona slimnīca» vadība un kolektīvs var atviegloti uzelpot – slimnīca visus pakalpojumus sniegs līdzšinējā apjomā!

«Man ir patiess prieks par šo ziņojumu, kas rada ticību mūsu personālam, jo ir grūti strādāt, nemitīgi dzirdot, ka plānots kaut ko pārskatīt vai slēgt. Tas rada nedrošību par savu darba vietu. Arī jaunajiem speciālistiem nav motivācijas ar pilnu atdevi iesaistīties Ogres slimnīcas darbā, ja nav zināms, cik ilgu laiku šis speciālists būs nepieciešams. Neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas statusa saglabāšana bija prioritāte, jo faktiski mēs esam pat lielāki nekā Valmiera vai Jēkabpils. Pacientu skaits Ogres slimnīcā ik gadu pieaug. Tas liecina par uzticības pieaugumu Ogres slimnīcai un mūsu sniegto pakalpojumu kvalitāti, kas ik gadu uzlabojas. Tas liecina arī to, ka saviem pacientiem esam nepieciešami un mums ir nākotne,» saka SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Visu rakstu lasiet 27.novembra „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!