Ogres slimnīcas jaunums – radiālo triecienviļņu terapija

[ A+ ] /[ A- ]

Dzintras Dzenes foto Kristīne Dzene stāsta, ka radiālo triecienviļņu terapija būtībā ir relatīvi jauna, bet pasaulē jau plaši izmantota un atzīta fizikālās terapijas metode, kas tagad pieejama arī Ogres slimnīcā.

Veselība

Ogres slimnīcas jaunums – radiālo triecienviļņu terapija

Dzintra Dzene

SIA «Ogres rajona slimnīca» Rehabilitācijas nodaļā pieejams jauns pakalpojums – radiālo triecienviļņu terapija. Tā ir moderna un augsti efektīva ārstēšanas metode, ko pielieto dažādu kaulu – locītavu sistēmas saslimšanu gadījumos, ortopēdijā, traumatoloģijā, uroloģijā un arī estētiskajā medicīnā.

SIA «Ogres rajona slimnīca» Rehabilitācijas nodaļas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Kristīne Dzene stāsta, ka radiālo triecienviļņu terapija būtībā ir relatīvi jauna, bet pasaulē jau plaši izmantota un atzīta fizikālās terapijas metode, kas tagad pieejama arī Ogres slimnīcā. Tuvākajā apkārtnē šāda iekārta ir tikai galvaspilsētā.

Triecienviļņu terapiju pielieto pie akūtām un hroniskām saslimšanām. Ar to var palīdzēt papēža kaula uzkaļķojuma – «papēža pieša», plantārā fascīta gadījumos. Tāpat, ja ir sāpes plaukstas locītavā – plaukstas kaulu artroze, stiloidīti, karpālā kanāla sindroms (sākuma stadijās), sāpes elkoņa locītavā – epikondilīts (tenisista un golfera elkonis), sāpes pleca locītavā – saišu pārķaļķojumi, elkoņa ārējās un iekšējās malas iekaisumi, sāpes ceļa vai pēdas locītavā – artroze. Triecienviļņu terapija palīdz arī, ja ir sāpes gūžas un sēžas rajonā, hroniskais iegurņa sāpju sindroms, miofasciālo sāpju sindroms ar trigera punktiem, ideopātiskas muguras lejasdaļas sāpes, ja veikti izmeklējumi, bet vaina nav atrasta. Triecienviļņu terapija var līdzēt arī dažādu cīpslu pārķaļķojumu, akūtu un hronisku muskuļu sāpju, sastiepumu, kalcinātu ieslēgumu, pseidoradikulāro sindromu, kā arī limfostāzes, spondilofītu, hronisku muguras sāpju – diska trūces gadījumos, traumu un pārslodzes radīto seku novēršanai. Uroloģijā ar šo metodi var ārstēt, piemēram, inkontinenci – urīna nesaturēšanu, bet estētiskajā medicīnā – celulītu.

Vairāk lasiet 21.janvāra „Ogres Vēstīs Visiem”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!
Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!
www.ovv.lv