Ogres slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā valsts apmaksātie ambulatorie pakalpojumi šobrīd pieejami tikai akūtos gadījumos

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā valsts apmaksātie ambulatorie pakalpojumi šobrīd pieejami tikai akūtos gadījumos

Dzintra Dzene

No oktobra SIA «Ogres rajona slimnīca» Rehabilitācijas nodaļā valsts apmaksātie ambulatorie rehabilitācijas pakalpojumi pieejami tikai akūtos gadījumos, jo šobrīd faktiski ir izsīkušas valsts piešķirtās kvotas. Ambulatoro rehabilitāciju par valsts naudu joprojām var saņemt bērni visās vecuma grupās, bet pieaugušie tikai tad, ja pēdējo trīs mēnešu laikā bijusi kāda trauma, operācija, kādas hroniskas slimības saasinājums ar ārstēšanos stacionārā vai ilgstoša darba nespēja. Pakalpojumiem dienas stacionārā kvotas joprojām ir pietiekamā apjomā līdz gada beigām, un darbs turpinās.

Dzintras Dzenes foto Ogres slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Kristīne Dzene skaidro, ka pagaidām nav zināms, kāda nākamgad būs situācija ar kvotām ambulatorajā rehabilitācijā, bet pieprasījums pēc šī pakalpojuma ir ļoti audzis.

«Šis ir viens no pirmajiem gadiem pēdējo trīs – četru gadu laikā, kad gada nogalē sakarā ar Covid – 19 krīzi un lielo pieprasījumu pēc rehabilitācijas pakalpojumiem kvotas ambulatorajai rehabilitācijai sāk ievērojami samazināties. Līdz ar to veicām pārplānošanu, un atsevišķiem pacientiem, kuriem nav nepieciešama akūta rehabilitācija, esam izskaidrojuši situāciju, norādot, ka šo pakalpojumu prioritārā kārtā varēs saņemt tikai nākamajā gadā,» skaidro SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs, piebilstot, ka visvairāk apbēdina no nākamā gada 1.janvāra gaidāmā dienas stacionāram atvēlēto kvotu samazināšana. Valsts institūciju īstenotā stratēģiskā iepirkuma rezultātā tuvākajiem trim gadiem valsts apmaksātie pakalpojumi dienas stacionārā samazināsies par 25 procentiem. Tas nozīmē, ka dienas stacionārā rehabilitācijas pakalpojumus līdzšinējo 54 pacientu vietā mēnesī par valsts naudu varēs saņemt tikai 44.

 

Šī raksta turpmākās tēmas:

* Kvotu samazināšana palielina gaidīšanas rindu;

* Nav zināms, kāda nākamgad būs situācija ar kvotām ambulatorajā rehabilitācijā;

* Pēc fizioterapijas liels pieprasījums;

* Svarīga arī psiholoģiskā veselība;

* Pieejami arī papildus rehabilitācijas pakalpojumi;

* Ja pacients nevar ierasties, pakalpojums laikus jāatsaka!

Visu rakstu lasiet 9.oktobra „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!