Ogres sportiskākā mācību iestāde nosvinējusi izlaidumu

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres sportiskākā mācību iestāde nosvinējusi izlaidumu

Ritvars Raits

Jau ierasts, ka Ogres novada sporta centra izlaiduma pasākums notiek ap to laiku, kad citu izglītības iestāžu audzēkņi somās liek burtnīcas, pildspalvas un zīmuļus, gatavojoties jaunajam mācību gadam. Arī šogad pussimts Ogres NSC absolventi bija pulcējušies Ogres Centrālajā bibliotēkā, kur viņiem svinīgi tika pasniegtas apliecības, kas apliecināja iegūtu profesionālās ievirzes sporta pamatizglītību vai vidējo izglītību.

Absolventiem tika izsniegtas V20 apliecības, kas pielīdzināmas tām, ko jaunieši saņem, iegūstot pamatizglītību, un V30 – vidējo izglītību. Saņemot apliecību V20, jaunieši varēs turpināt trenēties sporta centrā vai jebkurā citā sporta skolā Latvijā vai ārzemēs, lai iegūtu arī V30 apliecību. Tie absolventi, kuri saņēma apliecību V30 un iestāsies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, jau studiju pirmā kursa laikā varēs strādāt par treneri.

Šogad Ogres novada sporta centru ar iegūtu profesionālās ievirzes sporta vidējo izglītību V30 grupā absolvēja pieci vieglatlēti, viņi visi ir trenera Zigurds Kinča audzēkņi. Grupā V20 apliecību par pamatizglītības iegūšanu saņēma 15 handbolisti (treneris Andris Sosnars), 14 futbolisti (treneris Patriks Malvess) un 16 vieglatlēti, kuru treneri ir Edgars Siliņš un Artūrs Priževoits.

Vieglatlētikas treneris Edgars Siliņš sarunā ar «OVV» pastāstīja, ka visi astoņi viņa audzēkņi, kuri izlaidumā saņēma apliecību par iegūtu profesionālās ievirzes sporta pamatizglītību, turpināšot trenēties. Vieglatlētikas treniņus turpinās apmeklēt arī Līva Andersone, kuras galvenais sporta veids, kurā tiek gūti labākie rezultāti, ir orientēšanās sports. Lai turpinātu treniņus profesionālās ievirzes sporta vidējās izglītības posmā, jauniešiem jāuzraksta Ogres NSC direktorei Dzirkstītei Žindigai adresēts iesniegums.

Ogres novada sporta centra vadība paudusi lielu lepnumu par to, ka jaunieši ne tikai apgūst vispārējo izglītību, bet ar nopietnu motivāciju un lieliskiem panākumiem realizē sevi arī profesionālās ievirzes programmās savā izvēlētajā sporta veidā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!