Ogres un Ikšķiles novadā peldūdens kvalitāte atbilst normai

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres un Ikšķiles novadā peldūdens kvalitāte atbilst normai

Dzintra Dzene

Ik gadu, sākoties peldsezonai, gan oficiālajās, gan neoficiālajās peldvietās tiek ņemti paraugi ūdens kvalitātes pārbaudei. Rezultāti liecina, ka Ogres un Ikšķiles novada neoficiālajās peldvietās šobrīd ūdens kvalitāte ir laba un peldēties tajās atļauts.

Ūdens paraugos laboratorijā tiek noteikti divi mikrobioloģiskie rādītāji – zarnu nūjiņas (Escherichia coli jeb E.coli) un zarnu enterokoki, to koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji kalpo par indikatoriem iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai, kas var saturēt slimības izraisošās patogēnās baktērijas un vīrusus.

Neoficiālajās peldvietās ūdens kvalitātes pārbaudes peldsezonas laikā par saviem līdzekļiem organizē pašvaldības.

Šogad 27.maijā ūdens kvalitātes pārbaude Ogres novadā tika veikta 10 neoficiālajās peldvietās – Ogres Vecupē (Salas iela 2), Rīgas HES ūdenskrātuvē (J. Alunāna iela), Ogres HES ūdenskrātuvē Ogrē (Brīvības ielā 124/126), Mežezerā (Kalnāju meži), Ogres upē pie Hipodroma (Ogresgala pagasts), Abzas dzirnavdīķī (Suntažu pagasts), Baseinā pie skolas (Madlienas pagasts), Vilku karjerā (Madlienas pagasts), Plāteres ezerā (Madlienas pagasts), Plaužu ezerā (Ķeipenes pagasts). Rezultāti liecina, ka peldūdens kvalitāte Ogres novada peldvietās ir laba un atbilstoši Veselības inspekcijas slēdzienam tajās ir atļauts peldēties. Jāpiebilst, ka 26.maijā ūdens kvalitātes pārbaude veikta arī Dubkalnu karjerā, kas atrodas Ikšķiles novada teritorijā un ir iecienīta gan Ogres, gan Ikšķiles novada iedzīvotāju peldvieta. Atbilstoši rezultātiem arī tajā atļauts peldēties. Veiktās pārbaudes liecina, ka Ikšķiles novadā peldēties atļauts arī Mazajā Juglā Tīnūžos (Jāņkrasti), Selēku ezerā «Meža Selēkas» un Ikšķilē, Rīgas ielā 20, kur ūdens kvalitāte ir vienlīdz laba.

Kā liecina Veselības inspekcijas dati, Lielvārdes un Ķeguma novadā ūdens analīzes pagaidām nav veiktas.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!