Ogres vecupē sakārtota peldvieta

[ A+ ] /[ A- ]

Pagājušajā nedēļā notika Ogres vecupes jeb tā sauktā Varžu dīķa pludmales paplašināšanas darbi.

Dzīvojam divu lielu upju krastos un par ūdens trūkumu nevaram žēloties, arī no vasaras svelmes Daugavas un Ogres upes ūdeņos varam atvēsināties. Tomēr peldvietu Ogrē nav.

Upe tepat blakus, diemžēl labiekārtotu peldvietu Ogrē nav, šī problēma aizvien ir aktuāla. Peldvietu ierīkošanu mūsu («Visu Latvijai» un «Pilsoniskā savienība») deputātu kandidāti akcentēja priekšvēlēšanu programmā, un mēs konsekventi cenšamies savus solījumus pildīt,» atzīst Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis.

Pēc E.Helmaņa iniciatīvas pagājušonedēļ Ogres vecupē jeb tā sauktajā Varžu dīķī tika veikti peldvietas labiekārtošanas darbi.

«Protams, vasara nav tas piemērotākais laiks šādiem darbiem, taču tos pasteidzināja šīs vasaras laika apstākļi, proti, lielais karstums – peldētāju skaits ievērojami palielinājies tieši šajā vietā. Vecupes krasts bija pārāk aizaudzis, tāpēc vajadzēja to sakārtot, lai cilvēki varētu normāli iekļūt ūdenī, arī krastmala bija jāsakārto. Vasara vēl tikai vidū, sakārtoto peldvietu šogad vēl ilgi varēs izmantot,» skaidro E.Helmanis.

Peldvietas sakārtošanu veica SIA «Lielvārdes meliorācija», darbu izmaksas – Ls 9082. Ir izņemti meldri, grunts virskārta, atvesta un sabērta smilts.

«Lai gan dažas dienas cilvēkiem nācās pieciest zināmas neērtības, tomēr ieguvums ir pozitīvs,» atvainodamies par radītajām neērtībām, atzīst domes priekšsēdētāja vietnieks.

Nākamgad peldvietu labiekārtošanu paredzēts turpināt, arī Ogres vecupē, kur iecerēts paplašināt pludmali, ierīkot pludmales volejbola laukumu, uzstādīt pārģērbšanās kabīnes.

«Plānojot nākamā gada budžetu, šiem darbiem būtu jāparedz ap 20 tūkstošu latu, tad daudz varētu paveikt,» uzskata E.Helmanis.

Dzintras Dzenes foto