Ogrēniešiem dāvina 100 tūkstošus eiro vērtu futbola laukumu

[ A+ ] /[ A- ]

Apmeklējot futbola laukumu, kurā ieklās mākslīgo segumu, biedrības «Latvijas Futbola federācija» ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis (no labās) Ogres novada domes priekšsēdētājam Edvīnam Bartkevičam un deputātam Andrejam Ceplītim dāvāja arī Latvijas futbola izlases krekliņus.

Aizvadītajā piektdienā, 29.aprīlī, Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs un biedrības «Latvijas Futbola federācija» ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis parakstīja līgumu par 100 tūkstošus eiro vērta mākslīgā futbola laukuma seguma dāvinājumu.

Dāvinājuma līgums noslēgts pēc Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas vadītāja Andreja Ceplīša panāktās vienošanās ar Latvijas Futbola federācijas prezidentu Gunti Indriksonu. «OVV» pagājušajā rudenī jau rakstīja par Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieka tautsaimniecības, tūrisma un sporta jautājumos Egila Helmaņa un Andreja Ceplīša tikšanos ar Gunti Indriksonu šai sakarā.

Mākslīgo segumu ieklās Ogres Valsts ģimnāzijas un Ogres pamatskolas sporta laukumā, līdz ar to arī sporta laukuma rekonstrukcija būs pabeigta. Latvijas Futbola federācijas Ogres novada pašvaldībai dāvinātā mākslīgā futbola laukuma seguma (ražotājs «POLYTAN») platība ir 7704 m2 (107 x 72 m ).

Ogrēniešiem ar vienu futbola laukumu ir par maz

Dāvinājuma mērķis ir veicināt sabiedrības un skolas vecuma bērnu veselīgu dzīvesveidu, iesaistot viņus dažādās sporta aktivitātēs gan izglītības procesa ietvaros, gan ārpus mācību stundām. E.Bartkevičs norāda, ka šobrīd vienīgais futbola laukums Ogrē ir Centrālajā stadionā, bet futbola popularitāte ik dienu pieaug. «Novada skolēnu sporta spēlēs futbolā piedalījās 39 skolu komandas četrās vecuma grupās. Interešu izglītībā skolās ir četri futbola pulciņi. Ogres novada telpu futbola čempionātā piedalījās 22 komandas, futbola klubā «FK 33» darbojas 80 skolēni, «Dinamo Ogre» – 20 pieaugušie un 12 pieaugušie futbola klubā «FK Pārogre». Futbola nodaļa ir arī Ogres Sporta centrā, kur ar 90 audzēkņiem strādā divi treneri piecās vecuma grupās. Laikam lieki piebilst, ka ar vienu futbola laukumu šiem sporta entuziastiem ir krietni par maz, tāpēc mēs esam ļoti pateicīgi par dāvinājumu,» saka E.Bartkevičs.

Segums jāuzklāj līdz 1.jūlijam

Pieņemot dāvinājumu, Ogres novada pašvaldība līdz 1.jūlijam apņemas, atbilstoši laukuma lietošanas noteikumiem un seguma ražotāja prasībām, par pašvaldības līdzekļiem izveidot sporta laukuma nesošo pamatni mākslīgā seguma uzlikšanai, kā arī veikt laukuma lietošanai nepieciešamā aprīkojuma uzstādīšanu. Pašvaldība apņemas arī nodrošināt, lai laukums tiktu kopts atbilstoši prasībām, būtu lietošanas kārtībā un pieejams sporta aktivitātēm. Plānots, ka nākamnedēļ Ogrē ieradīsies speciālisti no Vācijas, lai sagatavotu pamatni mākslīgā seguma ieklāšanai, kas varētu notikt maija otrajā pusē.

Skolas sporta laukuma rekonstrukcijas projektu 2008. gadā izstrādāja SIA «Konstruktori», 2009. gadā sākās būvdarbi, ko veica SIA «Akorns», pēc tam sporta laukuma rekonstrukcija tika pārtraukta. 2010. gada augustā būvdarbus turpināja SIA «Orions celtniecības kompānija» un sporta laukuma rekonstrukcijas 1. kārtu pabeidza oktobra beigās, kad tika izbūvēta futbola laukuma un skrejceļu pamatne, betona atbalsta siena un lietus ūdens novadīšanas sistēma, kā arī ierīkots apgaismojuma kabelis.

Rekonstrukcijas 1. kārtas darbu izmaksas ir 252 456 lati.

Rekonstrukcijas 2. kārta paredz sintētiskā seguma uzklāšanu futbola laukumā. Ogres Valsts ģimnāzija ir izsludinājusi iepirkumu sporta laukuma aprīkojuma iegādei (sportistu soliņi un nojumes stadionā rezerves spēlētājiem, tiesnešu nojume un pārvietojami futbola vārti). Plānots, ka dienas laikā laukumu izmantos skolas audzēkņi, bet vakaros, sadarbībā ar Ogres novada sporta centru, arī pilsētas sportisti.

Novēl Ogrē dzimt Latvijas futbola izlases spēlētājiem

Mākslīgā laukuma seguma garantijas laiks ir pieci gadi, taču, kā atzīst J.Mežeckis, tā faktiskais kalpošanas laiks ir vismaz divreiz ilgāks.

«Laukuma plānošanu Ogrē sākām pirms trim gadiem, un šā gada jūlijā te varētu notikt jau pirmās spēles. Pērn Latvijā Futbola federācija uzstādīja 59 mazos laukumus. Šobrīd ir jauns projekts sadarbībā ar pašvaldībām – divu gadu laikā plānojam izveidot 20 lielos futbola laukumus. Šo laukumu prioritāte ir tāda, ka tie nav jāpļauj un jālaista. Laukums, kuru uzstādīs Ogrē, ir viens no labākajiem mākslīgajiem futbola laukumiem, kādi šobrīd pieejami. Futbols Latvijā kļūst aizvien populārāks. To spēlē visās pilsētās un novados. Ceru, ka agrāk vai vēlāk Latvijas izlases sastāvā atkal būs arī Ogres futbolisti. Tādi precedenti jau ir bijuši – 2004.gadā Ogres pārstāvji Igors Stepanovs un Andrejs Prohorenko bija Latvijas izlases sastāvā un spēlēja Eiropas čempionātā. Pateicoties Ogres novada vadībai, ir radīti visi priekšnoteikumi, lai Ogrē dzimtu jauni un talantīgi sportisti,» atzīst J.Mežeckis.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs (no labās) un biedrības «Latvijas Futbola federācija» ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis paraksta Dāvinājuma līgumu.

Dzintras Dzenes foto