Ogrēniešiem un ikšķiliešiem panākumi KNAB rīkotajā konkursā

[ A+ ] /[ A- ]

Trīs no Ogres Valsts ģimnāzijas lieliskā četrinieka: Šarlote Zirne (no kreisās), Artūrs Primaks un Paula Justoviča.

Četri Ogres Valsts ģimnāzijas audzēkņi – Paula Justoviča, Šarlote Zirne, Jeļena Ugrjumova un Artūrs Primaks, ieguvuši 1.vietu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīkotajā videouzrunu konkursā. 3.vietu un atzinību saņēmušas divas Ikšķiles vidusskolas komandas.

Pagājušā gada nogalē, atzīmējot Starptautisko pretkorupcijas dienu, KNAB izsludināja videoklipu konkursu, kurā aicināja iedzīvotājus ar radošiem līdzekļiem paust savu nosodošo attieksmi pret korupciju medicīnā. Konkursa dalībniekiem bija jāuzfilmē videoklips, kurā vajadzēja būt ietvertai uzrunai ar aicinājumu vērsties pret korupciju medicīnā, vai arī ar spilgtu korupcijas negatīvo seku nosodījumu, vai ar pozitīvu vēstījumu, kā nodrošināt no korupcijas brīvu veselības aprūpi. Uzrunai bija jābūt aicinājumam pievienoties tai sabiedrības daļai, kura iestājas par godprātību un taisnīgumu, tādējādi cīnoties arī pret korupciju. Videouzrunā vismaz vienu reizi kopā vai atsevišķi bija jāiekļauj tādi vārdi kā «Neriskē!» un «Pievienojies».

Konkursam iesniegtie darbi tika vērtēti trijās kategorijās: skolēnu, studentu un pieaugušo. Mūsu novadu pārstāvji uzvaras laurus plūca tieši grupā «skolēni». 1.vietu un 100 latu naudas balvu izcīnīja Ogres Valsts ģimnāzijas audzēkņi Paula Justoviča, Šarlote Zirne, Jeļena Ugrjumova un Artūrs Primaks ar videoklipu «Neriskē ar dzīvību!». 3.vieta un 50 latu naudas balva tika piešķirta Ikšķiles vidusskolas audzēkņiem Kristai Tingbrandai, Kristīnei Āboliņai, Šarlotei Bitānei, Katrīnai Siliņai, Denijai Ločmelei un Ilzei Dzirkalei par videoklipu «Iestājies pret korupciju medicīnā!». Laurai Andrijonokai, Ilzei Rizenai, Esterei Vētrai un Gustavam Mārtiņam Liepiņam no Ikšķiles vidusskolas tika pasniegts atzinības raksts par videoklipu «Esi godīgs pret valsti, un valsts būs godīga pret Tevi». Starp citu, tieši šajā grupā bija vislielākā konkurence.

Ogres Valsts ģimnāzijas 11a klases audzēkne Paula Justoviča sarunā ar «OVV» atklāja, ka viņu un klasesbiedreni Šarloti Zirni piedalīties KNAB rīkotajā konkursā pamudinājusi klases audzinātāja Velga Kalniņa, kura reizē ir arī latviešu valodas un literatūras pasniedzēja. Videoklipa ideja piederot Paulai, viņas abas ar Šarloti bija galvenās projekta virzītājas, bet klasesbiedri Jeļena Ugrjumova un Artūrs Primaks aicināti palīgā gan kā aktieri, gan arī tāpēc, ka konkursa nolikums noteica, ka komandai jābūt vismaz triju cilvēku sastāvā.

Ogrēniešu titulēto videoklipu jau drīzumā varēs noskatīties KNAB mājaslapā www.knab.gov.lv, bet pagaidām Paula atklāja, ka galvenajā lomā tajā ir rokas – ar tām tika attēlots, kā, dodot aploksni, pretī var saņemt sirdi, bet, ja aploksnes nav, tad pretī tiek pasniegtas divas ar melnu lentu pārsietas rozes… Tāds sižets izvēlēts tādēļ, ka traģēdija parasti uzrunā skatītājus. Piektdien, 8.februārī, visi KNAB rīkotā konkursa uzvarētāji bija uzaicināti uz Rīgu, kur viņus sveica. Naudas balvu ogrēnieši gan vēl neesot saņēmuši, tāpat neesot izdomāts, kā to tērēs. Jautāta, vai šī uzvara nav kā pamudinājums piedalīties arī citos līdzīgos konkursos, Paula Justoviča neslēpa, panākumi viņu un klasesbiedrus esot iedvesmojuši – ja būs tāda iespēja, noteikti mēģināšot savus spēkus vēl.

Foto no personiskā albūma