Ogrēnietis Raitis Gultnieks – pasaules vicečempions ziemas peldēšanā

[ A+ ] /[ A- ]

Raitis Gultnieks atzīst, ka beidzot ir piepildījies viņa sapnis – iegūt medaļu pasaules čempionātā

No 22. līdz 24. janvārim Slovēnijas pilsētā Bledā notika Pasaules čempionāts ziemas peldēšanā. Sacensībās, kurās piedalījās ap 700 ziemas peldes cienītāju no visas pasaules, startēja arī Latvijas izlase, turklāt sekmīgi – dažādās distancēs kopumā izcīnītas 16 godalgas, vienu no tām (sudraba) mājās atveda arī ogrēnietis Raitis Gultnieks.

Sudraba medaļu Raitis Gultnieks, kuram tas bija jau ceturtais pasaules čempionāts, izcīnīja 50 metru distancē brīvajā stilā. 25 metru brasā ogrēnietim 9.vieta, 25 metru brīvajā stilā – 5. vieta, bet 4×25 m jauktā brīvā stila stafetē komanda ar nosaukumu «Ogres roņi», kurā kopā ar Raiti Gultnieku startēja Anda Bukonte, Andis Bukonts un Jānis Vīņodis, vecuma grupā līdz 150 gadiem ierindojās 4. vietā.

Kā laikrakstam «Ogres Vēstis Visiem» atklāja Raitis, beidzot ir piepildījies viņa sapnis – iegūt medaļu pasaules čempionātā. Sagatavošanās posmā tika ieguldīts liels darbs – regulāri treniņi Ogres peldbaseinā (šogad pat trīs reizes nedēļā). Pagājušajā  gadā viņš piedalījās ziemas peldētāju sacensībās baseinā. Vasarā regulāri peldēja ezeros, upēs, jūrā un karjeru dīķos. Piedalījās Latvijas čempionātā atklātos ūdeņos Ādažos, četros peldējumos Igaunijā (arī jūras šauruma pārpeldējumā) un maratonpeldējumā (4,5 km) Lietuvā.

Raitis Gultnieks arī pastāstīja, ka Starptautiskās ziemas peldēšanas asociācijas (IWSA – International Winter Swimming Association) 2010. gada 23. janvāra valdes sēdē Bledā, Slovēnijā, tika nolemts, ka 2012. gada pasaules čempionāts tiks rīkots Latvijā. Šo ziņu sacensību noslēgumā paziņoja IWSA vadītāja Marija Jirjo-Koskinena. Uz šo godu pretendēja arī Norvēģija, Polija, Igaunija un Krievija, bet Latvija tika izraudzīta tāpēc, ka tieši pēdējos gados mūsu ziemas peldētāji veiksmīgi startē gan pasaules, gan Somijas čempionātos. Pie mums tiek rīkotas labas ziemas peldēšanas sacensības – Latvijas čempionāti, klubu, pilsētu un rajonu kausu izcīņas, kā arī konferences par ziemas peldēšanas jautājumiem. Pati Marija Jirjo-Koskinena jau vairākas reizes bijusi Latvijā un personīgi pārliecinājusies par to, ka mums ir senas ziemas peldēšanas tradīcijas (šī jau ir 34. ziemas peldēšanas sezona) un spēcīgi ziemas peldēšanas klubi. Tā kā visiem, kuri jau ir kļuvuši par «roņiem», jāsāk intensīvi gatavoties pasaules čempionātam, bet tiem, kas vēl tikai domā – jāmet nost drēbes un jāsāk norūdīties – kaut vai ar gaisa peldēm, norīvēšanos ar sniegu, aukstu dušu, kāju rīvēšanu ar mitru dvieli, gulēšanu pie atvērta loga utt., lai nākamajā gadā var «iepeldēt ziemā». R.Gultnieks aicina visus palīdzēt pasaules ziemas peldēšanas čempionāta rīkošanā un piedāvāt sporta bāzi pie tīras, atklātas ūdenstilpnes, kur var uzņemt vismaz 800 līdz 1000 dalībnieku un viesu.

 

Ritvara Raita foto