OMS pulcēsies Latvijas labākie jaunie flautisti

[ A+ ] /[ A- ]

No 23. līdz 25.oktobrim Ogres Mūzikas skolā (OMS) norisināsies III Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss «Sudraba flauta». Šajās dienās Ogre uzņems 73 dalībniekus no 42 skolām, kā arī to skolotājus, koncertmeistarus un konkursa žūriju.

Pasākums sāksies ar atklāšanas koncertu 23.oktobrī pulksten 18.00, kurā piedalīsies izcili un jau atzīti flautisti – konkursa žūrijas locekļi un meistarklašu vadītāji – Anete Toča (Latvija), Carlo Jans (Luksemburga) un Vutenis Gurstis (Lietuva), kā arī pianiste no Latvijas Ieva Dzērve, kas demonstrēs savu meistarību, iedvesmojot jaunos flautistus. Koncertā skanēs G.F.Tēlemana, F.Martēna, I.Klarka, M.Movera, P.Vaska un K.Roriha mūzika. Būs iespēja klausīties gan katra mākslinieka spožo izpildījumu solo, gan visiem kvartetā.

Savukārt 24.oktobrī jau no 9 rītā OMS Lielajā zālē notiks konkurss «Sudraba flauta», kurā savu flautas spēles prasmi demonstrēs mūzikas skolu audzēkņi no visas Latvijas. Abos šajos pasākumos ir aicināti arī skatītāji (ieeja bez maksas).

Piektdien, 25.oktobrī, notiks meistarklases, lekcijas un metodiskās pārrunas pie konkursa žūrijas locekļiem. Profesionālās pilnveides kursu ietvaros tās vadīs Carlo Jans no Luksemburgas, Vutenis Gurstis no Lietuvas un Anete Toča no Latvijas. Meistari dalīsies pieredzē darbā ar audzēkņiem, kā arī rādīs jaunas un radošas pieejas instrumenta spēles kvalitātes uzlabošanā, informē OMS direktors Atvars Lakstīgala.