Oveselība darbu turpina citādākā formātā nekā ierasts

[ A+ ] /[ A- ]

Oveselība darbu turpina citādākā formātā nekā ierasts

Dzintra Dzene

Laiks, kurā dzīvojam, pandēmijas dēļ kļuvis sarežģīts ikvienam. Daudzas aktivitātes iespējamas tikai attālināti. Tas attiecas arī uz Ogres novada Sporta centra struktūrvienību Oveselība. Tās vadītāja Ilze Čiščakova norāda, ka nenoliedzami, šis laiks ir izaicinājumu pilns. Tas prasa izpratni, pielāgošanos, daudz enerģijas un prasmju, taču darbs, lai gan citādā formātā nekā ierasts, turpinās.

Oveselība kolektīvam savus plānus un ieceres, līdzīgi kā daudziem, nācās mainīt jau pagājušā gada pavasarī, kad saistībā ar Covid – 19 izplatības novēršanu stājās spēkā dažādi ierobežojumi. Pēc nelielas atelpas vasarā jau atkal spēkā ir ierobežojumi, kas liedz organizēt aktivitātes klātienē un ir jāspēj pielāgoties jaunajiem nosacījumiem, ievērojot valstī noteiktos piesardzības pasākumus.

(..)

Fiziskās aktivitātes šobrīd – tikai attālināti

Kad epidemioloģiskā situācija valstī uzlabojās un varēja organizēt fiziskās aktivitātes brīvā dabā, Oveselība piedāvāja iedzīvotājiem nūjošanas tehnikas apgūšanas nodarbības Ogrē un pagastos un aicināja doties nūjošanas pārgājienos «Iepazīsti Ogres novadu». Tādējādi bija iespēja apskatīt Krapes, Meņģeles un Ķeipenes pagastu, gan arī izstaigāt dažādus maršrutus pa Ogri. «Sapratām, ka cilvēkiem ļoti patīk šī došanās ārpus pilsētas, iespēja nokļūt vietās, kur viņi nekad nav bijuši, turklāt pavadot laiku fiziski aktīvi. To noteikti turpināsim arī šajā gadā, attīstot jaunus maršrutus novadā,» saka I.Čiščakova.

Oveselība vadītāja atzīst, ka visdinamiskāk bijis ar vingrošanas nodarbībām, kas ir ļoti iecienītas un gaidītas ne tikai Ogrē, bet arī novada pagastos.

«Līdz pat salam nodarbības notika ārā. Neraugoties uz to, ka visu vasaru Ogres novada sporta centra stadionā notika augstas intensitātes treniņi brīvā dabā, tā bija jauna pieredze – nodarbības ārā rudenī un ziemā. Svarīgas bija treneru instrukcijas par apģērbu, drošiem apaviem un ieteikumi pirms un pēc treniņa procesa. Šobrīd, protams, nodarbības notiek tikai attālināti. Vadīt treniņu, neredzot, kā dalībnieks izpilda vingrinājumu, trenerim ir grūti, vadot nodarbību, pasniedzējam censties uzturēt dialogu ar melnu kvadrātiņu ekrānā arī nav vienkārši,» saka I.Čiščakova.

 

Pareiza ēšana svarīga arī fiziski aktīviem bērniem

Oveselība ar Eiropas sociālā fonda (ESF) projekta atbalstu pērn organizēja nodarbības arī bērniem un jauniešiem. «Bijām saņēmuši ierosinājumus organizēt uztura nodarbības bērniem, kuri ir aktīvi – sporto, dejo vai nododas citām fiziskajām aktivitātēm un vēlas saņemt ieteikumus, kā viņiem veidot savus ēšanas paradumus. Tā izveidojās divu nodarbību cikls bērniem un jauniešiem par veselīgu uzturu pirms un pēc fiziskām aktivitātēm, kur viktorīnu un meistarklašu formā bija iespēja uzzināt, pagatavot un pagaršot dažādus vērtīgus produktus savām ikdienas maltītēm. Nodarbības notika vairākām ONSC futbola komandām, arī skautiem un gaidām. Tiklīdz būs iespēja, tā turpināsim, jo šīs nodarbības ir tās, ko attālināti nevaram piedāvāt tāpēc, ka konkrētajam vecumposmam tikai lekcija nav efektīva metode,» stāsta I.Čiščakova.

 

 

 

 

 

 

(..)

Visu rakstu lasiet 5.janvāra „OVV”!

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!