OVĢ 12.b klase – «Viens par visiem un visi par vienu» 

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no klases arhīva    OVĢ 12.b klase. 1.rindā no kreisās puses: Maruta Sosnare, Eridāna Jermacāne, Paula Steprāne, Katrīna Hakova, Beāte Baumeistere, Ērika Racina, Diāna Agapova; 2.r.: Rūta Cinīte, Linda Dinbire, Laura Žukova, klases audzinātāja Inga Linkuma, Agija Vārna, Elīna Maklere, Anete Patrīcija Raiskuma; 3.r.: Krišjānis Kaļāns, Mikus Muižnieks, Mārtiņš Kristians Rocēns, Armands Ošiņš, Linards Roberts Pāviška, Maksims Kudeikins.   

Topošo absolventu vizītkarte 

OVĢ 12.b klase – «Viens par visiem un visi par vienu» 

Uldis Prancāns 

«OVV» rubrikā daiļrunīgi sevi piesaka Ogres Valsts ģimnāzijas 12.b klase kopā ar audzinātāju, matemātikas skolotāju Ingu Linkumu.  

Jauniešu vienību raksturo klases audzinātāja: «12.b klase ir daudzpusīgs un atraktīvs kolektīvs. Ļoti aktīvi un radoši jaunieši, kas sporto, dzied un dejo. Šie vaļasprieki nebūt netraucē mācībām, jo uzrādīti labi rezultāti ne tikai novada, bet arī valsts mēroga olimpiādēs. Neskatoties uz to, ka jaunieši izvēlējušies dabaszinību novirzienu, gūst labus rezultātus arī humanitārās jomas mācību olimpiādēs. Tāpat sportā izcīnīti augsti sasniegumi. Dabaszinību novirziennav nejaušība – par to liecina teicamie panākumi ķīmijas un bioloģijas valsts olimpiādēs. 

12.b klases pārstāvji ir mērķtiecīgi un neatlaidīgi. Gadu gaitā izveidojies ļoti draudzīgs kolektīvs, kur «Viens par visiem un visi par vienu». Klase labprāt piedalās dažādos skolas un ārpusskolas pasākumos – ZZ čempionātā, erudīcijas pārbaudē LTV «Gudrs, vēl gudrāks», Patriotisko dziesmu konkursā u.c. Arī pasākumu sagatavošanā, kuri uzticētiielikts daudz darba un enerģijas, lai sasniegtu maksimāli labāko rezultātu. Organizējot un rīkojot jaunus pasākumus, kolektīvs saliedējās arvien vairāk. 

Man dota iespēja redzēt jūs, mana 12.b klase, izaugam; kā no atsevišķām personībām veidojaties par atsaucīgu kolektīvu. Skolā pavadītais laiks māca gan novērtēt sevi un savas spējas, gan sastrādāties visiem kopā. Jūs esat iemācījušies respektēt, saprast, pieņemt arī citādi domājošos; paust un argumentēt savu viedokli. Gribu jums atgādināt, ka nav nepaveicamu darbu, ir jābūt uzņēmībai un gribasspēkam, lai sasniegtu iecerēto.» 

Mana klase un es tajā 

Lūk, jauniešu domu un atziņu izlase: «Mēs katrs klasē atšķiramies ar saviem talantiemnodarbēm, interesēm. Mūsu klasē ir gan sportisti, gan mūzikā izglītoti cilvēki, kas dzied vai spēlē kādu instrumentu, gan cilvēki, kas labi izprot programmēšanu, pārzina vairākas valodas utt. Klasē ir draugu grupas, tas pavisam normāli… Kad vajag, esam saliedēti, piemēram, Žetonvakarā. Nebija viegli, bet visu paveicām. Jūtos labi savā kolektīvā, man ir draugi un saprotoša klases audzinātāja 

Klase vienkārši fantastiska un neatkārtojama. Apkārtējie mūs raksturo kā gudrīšus, jo mācībās lieli panākumi. Vienmēr varu rēķināties ar savas klases atbalstu. Grūti apzināties, ka palikuši pēdējie mēneši, kuri jāpavada kopā, bet pat tie mums ir atņemti Man pietrūks manas 12.b klases... 

Esam draudzīgi, neviens netiek atstumts, visi uzklausīti, veidojot kopīgu kolektīvu. Mums ir savi joki, par kuriem smejamiesbet citi tos īsti nesaprot… Man ir daži patiesi īsti draugi, kuriem uzticos 

Klasē valda pozitīva atmosfēraKatram ir sava stiprā pusetās apvienojot, esam labākie. Es klasei izpalīdzu eksaktajās zinātnēs – matemātikā, ķīmijā, fizikā... 

Lai gan man patīk šībrīža attālinātā mācīšanās, tomēr skumīgi, ka pēdējos mēnešus skolā nesanāks pavadīt ar klasesbiedriem. Lai kā viņi mani dažreiz nokaitinātu (un es viņus), tomēr ir tik interesanti pavadīt dienas skolā ar tik dažādām personībām! 

10.klasē kolektīvs šķita sadrumstalots, bijām sadalījušies pa grupām, bet ar laiku, it īpaši pēc Žetonvakara, mūsu klase saliedējās... 

Kompānija mums diezgan raibaKlasē mācās ne tikai teicami ķīmijas lietpratēji, bet arī vislabākie latviešu valodas un literatūras zinātāji, super atlētiski sportisti, mūziķi, debatētāji u. c. jomu izcilnieki – tāpēc jau mēs esam 12.b – visgudrākā un labākā klase OVĢDažādi, bet kopā – viens vesels.» 

Foto no klases arhīva  Anetes atbalstītājas LTV raidījumā «Gudrs, vēl gudrāks».   

Skolas atmiņu lieliskais piecnieks 

«1.vieta – ŽetonvakarsNeaizmirstamsgrandiozs pasākums, kura dēļ nācās pazaudēt dažas nervu šūnas, bet, viennozīmīgi, bija tā vērts!  

2.v. – dalība visos skolas koncertos ar deju kolektīv«Dzīpari», liels paldies vadītājai – Martai Dargienei. Visspilgtāk atmiņā palicis brauciens uz Dziesmu un deju svētkiem, kur guvām skaistus iespaidus un vērtīgu pieredzi. 

3.v. – ekskursija uz Lietuvu. Kopā izbaudījām gan Lietuvas dabu, gan kultūru... 

4.v. – nobastotās stundas, jo kā ir teicis viens skolotājs: «Kopīgi nobastotās stundas vairāk saliedēs klasi. Nesaku, ka tieši tā jādara, bet tas ir fakts!»  

5.v. – šogad braucām atbalstīt savu klasesbiedreni uz LTV «Gudrs, vēl gudrāks». Tas bija kaut kas jauns. Mēs, meitenes, studijā uztraucāmies vairāk par Aneti… Ļoti jutām līdzi, novērtējām gaisotni un vienkārši zinājām, ka esam paši labākie! 

Man patika braukt uz koncertlekcijām – laba laika pavadīšana, tradīcija, stundu izlaišana un reizē mācības.   

Jaukā atmiņā būs viena no klases slidošanām Atpūtas centrā «Lido»Jautri gāja; kritām un cēlāmies, atbalstījām viens otruDiena izvērtās smieklu un prieka pilna…  

Ķīmijas olimpiādes un gatavošanās tām... 

Sporta dienas. Ja arī neieguvām pirmo vietu, savā sirdī un attieksmē tāpat zinājām, ka esam uzvarētāji... 

ZZ čempionāts. Tās tik ir atmiņas! Es šeit varētu rakstīt un rakstīt… 

Atceros, kā mazajās klasēs ik starpbrīdi spēlējām ķerenesbēgām no direktores…  

Klases simbola izveide. 10.klasē iesvētību priekšnesuma beigās ar rokām izveidojām latviešu zīmi – jumi… 

Programmēšana – sākumā klasei bija grūtības, tāpēc no tā radījām joku – ja kāds jebkurā mācību priekšmetā kaut ko nesaprata, teicām: «Syso», kas ir viena no apgūstamajām programmēšanas komandām... 

Klasesbiedri darbojas pulciņos un kolektīvos skolā un ārpus tās. Mēs, skolas jauktā kora dalībnieki, 2018.gadā guvām iespēju dziedāt arēnā «Rīga» dižkoncertā «Latvijas gadsimts»Ilgajos mēģinājumos negāja viegli, taču viss nāca… Baudījām fantastiskas emocijas...  

Atceros smieklīgākmirkli  klase bija uzlikusi modinātājus vēstures stundā uz vienu un to pašu laiku. Pildījām pārbaudes darbuSkolotāja staigāja un vēroja mūs… Pēkšņi visiem vienlaikus – zvans…, skolotāja nesaprata, kas notiek... » 

Par audzēkņu nākotnes iecerēm u.c. vairāk lasiet 17.aprīļa „Ogres Vēstis Visiem”! 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!