OVMM atklāj Ogres Mūzikas skolas 60 gadu jubilejai veltītu izstādi

[ A+ ] /[ A- ]

Dzintras Dzenes foto «Mēs varam novērtēt mūsu senču ieguldījumu un turpināt attīstīties,» izstādes atklāšanā saka Ogres Mūzikas skolas (tagad Ogres Mūzikas un mākslas skola) direktors Atvars Lakstīgala.

OVMM atklāj Ogres Mūzikas skolas 60 gadu jubilejai veltītu izstādi

Dzintra Dzene

Ogres Vēstures un Mākslas muzejā (OVMM) atklāta izstāde «Mūzikas skaņas Ogrē», kas ir veltījums Ogres Mūzikas skolas 60 gadu jubilejai. Izstādē skatāmi gan dažādi unikāli mūzikas instrumenti, gan arī lietas, kas atsauc atmiņā ar Ogres pilsētu saistītus muzikālus notikumus un ļauj izzināt Ogres Mūzikas skolas (tagad Ogres Mūzikas un mākslas skola) vēsturi. Izstādē eksponēti tādi  instrumenti, kuru spēli audzēkņi Ogres Mūzikas skolā apgūst joprojām.

Ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, izstādes atklāšana norisinājās šaurā lokā un ievērojot visus piesardzības pasākumus.

 OVMM direktore Evija Smiltniece izstādes atklāšanā ielūkojās Ogres Mūzikas skolas tapšanas vēsturē, ko savās atmiņās ieskicējusi Ogres Mūzikas skolas pirmā direktore Anele Mizovska: «Nebija nekā – telpu, inventāra, arī skolotāju. Tikai Kultūras ministrijas atļauja un liels pulks bērnu, kas vēlējās iemācīties spēlēt klavieres, vijoli vai akordeonu. Šis «nekā» ļoti strauji mainījās – skola auga, attīstījās, kļuva lielāks audzēkņu un mūzikas instrumentu klāsts, ko varēja apgūt skolā. Gadu gaitā Ogres Mūzikas skola kļuva par nozīmīgu un būtisku Ogres kultūras dzīves daļu un šīs skolas audzēkņi piedalījās visos pilsētas kultūras dzīves notikumos.»

Dzintras Dzenes foto OMS 60-gadei veltītajā izstādē «Mūzikas skaņas Ogrē» iespējams aplūkot ne vien fotogrāfijas, bet arī mūzikas instrumentus, kādi tie bijuši pirms 100 un vairāk gadiem.

Mūzikai Ogrē jau izsenis bijusi ļoti būtiska loma

Vēl pirms Ogres Mūzikas skolas dibināšanas 1960.gadā, Ogrē norisinājās vairāki zīmīgi muzikāli notikumi. Piemēram, Daugavmalas rajona dziesmu svētki, kurus tālajā 1929.gadā ar savu klātbūtni pagodināja pat Valsts prezidents Gustavs Zemgals. Skanīgāka Ogre kļuva 1955.gadā, kad tika dibināts pūtēju orķestris «Horizonts». Tāpēc tikai likumsakarīgi, ka pēc pāris gadiem Ogrē dibināja arī mūzikas skolu, kur apgūt mūzikas izglītības pamatus.

No nelielas skolas ar 30 audzēkņiem 1960.gadā Ogres Mūzikas skola izaugusi par nozīmīgu izglītības iestādi ar vairāk nekā 400 audzēkņiem, kuri mūzikas prasmes var apgūt 17 izglītības programmās. Gadu gaitā Ogres Mūzikas skolu absolvējuši vairāk nekā pusotrs tūkstotis audzēkņu – daudzi no viņiem pazīstami mūziķi, pedagogi. Skolas audzēkņi ir vairāku nozīmīgu konkursu un festivālu laureāti.

Nevar nepieminēt arī citus mūzikas žanrus un notikumus, kuri vēlākajos gados neaizmirstami un neatraujami saistīti ar Ogres pilsētas vārdu – pirmais ansambļa «Čikāgas piecīšu» koncerts Latvijā notika tieši šajā pilsētā, festivāla «Baltica 88» noslēguma koncerts, leģendārais grupas «Pērkons» koncerts 1985.gadā, Ogres Mūzikas svētki.

Visu rakstu lasiet 27.oktobra „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!